Neler yeni

45.000TL ile nasıl bir sistem toplardınız ? (Sadece Kasa)

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Merhaba Arkadaşlar...

45.000TL Bütçeniz olsaydı, nasıl bir sistem toplardınız ?

Çok iyi dediğiniz hazır sistem varsa eğer veya hazır sistem içinde değiştirmiş olduğunuz parçalar varsada önerebilirsiniz.

SADECE KASA !
Levon ileriki günlerde 13. nesil intel ile bir sistem çıkartıcak sistem çıkınca bi göz atabilirsin.
2. El dahil mi? ekran kartlarını özellikle de 3000 serisini 0 almak mantıksız 2. el fiyatları yüzünden.

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Levon ileriki günlerde 13. nesil intel ile bir sistem çıkartıcak sistem çıkınca bi göz atabilirsin.
2. El dahil mi? ekran kartlarını özellikle de 3000 serisini 0 almak mantıksız 2. el fiyatları yüzünden.
Valla reis 25'i ne kadar beklicem ''Black Friday'' zamanında parçada toplayabilirim. Sahibindene vs de baktım 3090 fiyatları ikinci el çok ucuz fakat tonla test yapmak gerekiyor. Test yapmayı geçtim aynı şehirde satan bulmak gerekiyor yoksa ekran kartı için git şehir değiş test yap anlaşama geri gel zarar yani. O yüzden 0 alayım içim rahat etsin kafasındayım.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Valla reis 25'i ne kadar beklicem ''Black Friday'' zamanında parçada toplayabilirim. Sahibindene vs de baktım 3090 fiyatları ikinci el çok ucuz fakat tonla test yapmak gerekiyor. Test yapmayı geçtim aynı şehirde satan bulmak gerekiyor yoksa ekran kartı için git şehir değiş test yap anlaşama geri gel zarar yani. O yüzden 0 alayım içim rahat etsin kafasındayım.
Furmark ı whatsappdan canlı yayın açtırtıp yaptırmak veya PARAM GÜVENDE ile satın almak İADE olaylarını kolaylaştırıyor satıcı ile iletişime geçip PARAM GÜVENDE ile satmasını rica edin. Param Güvende nedir gibi sorularınızı sahibinden.com param güvende nedir diye aratırsanız detaylı açıklamayı bulabilirsiniz,ben bir sorun yaşamadım ve ürünü aldıktan sonra iade etmeniz çok kolay oluyor.

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Hocam ben yakın zamanda full sıfır topladığım sistemime ikinci el MSI RTX 3060Ti Gaming Z Trio ekran kartı aldım 6 bin TL'ye.

Satıcının başka ekran kartı ilanları yoktu.

Satıcının gerek konuşma biçimi, gerek görünümü ve kişisel bilgileri samimiyetine ikna etti.

Ekran kartı 11 aylık, kutulu, faturalı ve görünüm itibariyle temiz görünüyordu.

Alırken test etme imkanı yoktu. Ancak ben açık konuşarak eve götürdüğümde test yapacağımı birşey olursa arayacağımı söyledim. Bana sorun olsun olmasın her türlü arayabilirsiniz dedi. Zaten adresini de biliyordum.

Eve vardığımda sistemim daha kurulu değildi. Tanıdığım bir bilgisayarcıya götürüp furmark testi yaptırdım. Ve ekran kartlarından iyi anlayan bir çalışana yorumlarını sordum, söyledi.

İçime sindi ve satıcıya kartı çok temiz kullanmışsın, teşekkürler dedim. 3 gün sonra sistemimi kurdum, ekran kartını taktım.

Emin olmak için 30 dakikalık 8x msaa 1080p furmark test yaptım. Test boyunca maksimum 66 dereceyi gördü. Test sırasında genel olarak 65 stabil kaldı.

Yani anlayacağınız çok uygun fiyata sıfırdan yarı fiyatına garantili, kutulu, sorunu olmayan, buz gibi bir kart almış oldum.

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Furmark ı whatsappdan canlı yayın açtırtıp yaptırmak veya PARAM GÜVENDE ile satın almak İADE olaylarını kolaylaştırıyor satıcı ile iletişime geçip PARAM GÜVENDE ile satmasını rica edin. Param Güvende nedir gibi sorularınızı sahibinden.com param güvende nedir diye aratırsanız detaylı açıklamayı bulabilirsiniz,ben bir sorun yaşamadım ve ürünü aldıktan sonra iade etmeniz çok kolay oluyor.
Kardo param güvende ile alışveriş yapınca senden yüksek mebla para kesintisi yapıyor. Eğer iade edersem o kesintiyi geri veriyormu ?

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Hocam ben yakın zamanda full sıfır topladığım sistemime ikinci el MSI RTX 3060Ti Gaming Z Trio ekran kartı aldım 6 bin TL'ye.

Satıcının başka ekran kartı ilanları yoktu.

Satıcının gerek konuşma biçimi, gerek görünümü ve kişisel bilgileri samimiyetine ikna etti.

Ekran kartı 11 aylık, kutulu, faturalı ve görünüm itibariyle temiz görünüyordu.

Alırken test etme imkanı yoktu. Ancak ben açık konuşarak eve götürdüğümde test yapacağımı birşey olursa arayacağımı söyledim. Bana sorun olsun olmasın her türlü arayabilirsiniz dedi. Zaten adresini de biliyordum.

Eve vardığımda sistemim daha kurulu değildi. Tanıdığım bir bilgisayarcıya götürüp furmark testi yaptırdım. Ve ekran kartlarından iyi anlayan bir çalışana yorumlarını sordum, söyledi.

İçime sindi ve satıcıya kartı çok temiz kullanmışsın, teşekkürler dedim. 3 gün sonra sistemimi kurdum, ekran kartını taktım.

Emin olmak için 30 dakikalık 8x msaa 1080p furmark test yaptım. Test boyunca maksimum 66 dereceyi gördü. Test sırasında genel olarak 65 stabil kaldı.

Yani anlayacağınız çok uygun fiyata sıfırdan yarı fiyatına garantili, kutulu, sorunu olmayan, buz gibi bir kart almış oldum.
Bunu düşüneceğim eğer uyguna bulamazsam bir seçenek olarak aklımda bulunacak. Teşekkür ederim

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Bunu düşüneceğim eğer uyguna bulamazsam bir seçenek olarak aklımda bulunacak. Teşekkür ederim
Rica ederim hocam. Elbette sıfır almak daha avantajlı ancak fiyat farkına baktığımızda kesinlikle temiz bir ekran kartına yarı fiyatı vermek daha cazip geliyor.

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Valla dostum haklısın bulmak zor. Ama tüm dünyada kara cuma olan bi haftaya gireceğiz. Bunun türkiyede bir avantajı olmasa bile dünyada birçok avantajı olacaktır. Yabancı kanallardan amazon aracalığı ile sipariş verip gümrük vergisini bile ödeyerek çok çok uyguna getirtebilirim diye düşünüyorum.

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Valla dostum haklısın bulmak zor. Ama tüm dünyada kara cuma olan bi haftaya gireceğiz. Bunun türkiyede bir avantajı olmasa bile dünyada birçok avantajı olacaktır. Yabancı kanallardan amazon aracalığı ile sipariş verip gümrük vergisini bile ödeyerek çok çok uyguna getirtebilirim diye düşünüyorum.
Ha o şekil düşünüyorsanız mantıklı, evet. Ama bildiğim kadarıyla yurtdışı ürünlerde Türkiye içi garantiye girmiyor. Düşük bir olasılık ama aldığınız üründe bir fabrika hatası olursa süreç sizi baya zorlar diye düşünüyorum.

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Ha o şekil düşünüyorsanız mantıklı, evet. Ama bildiğim kadarıyla yurtdışı ürünlerde Türkiye içi garantiye girmiyor. Düşük bir olasılık ama aldığınız üründe bir fabrika hatası olursa süreç sizi baya zorlar diye düşünüyorum.
Evet türkiye içi garantiye girmiyor fakat bazı firmalar ekran kartını test ediyor test günü saati vs. belgeleri kutuyla beraber gönderiyor bu şekilde kart sadece test için kullanılmış oluyor. Ama bir sorun olursada yurtdışına kartı gönder geri gelmesini vs bekle derken 40 günde geçer :d

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6950 XT17.998
Asus PRIME Z690-A Intel LGA1700 DDR5 ATX Anakart5.690
Intel i5-13600KF7.064
Kingston Fury Beast 32 GB (2x16)3.345
MSI MEG Ai1000P PCIE5 1000W 80 Plus Platinum Modüler ATX 3.0 PCI 5.0 Güç Kaynağı5.406
Samsung 1 TB 980 PRO2.649
MSI MAG FORGE 112R1.658
MSI MAG CoreLiquid 360R V23.232
47.042

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX 6950 XT17.998
Asus PRIME Z690-A Intel LGA1700 DDR5 ATX Anakart5.690
Intel i5-13600KF7.064
Kingston Fury Beast 32 GB (2x16)3.345
MSI MEG Ai1000P PCIE5 1000W 80 Plus Platinum Modüler ATX 3.0 PCI 5.0 Güç Kaynağı5.406
Samsung 1 TB 980 PRO2.649
MSI MAG FORGE 112R1.658
MSI MAG CoreLiquid 360R V23.232
47.042

PALIT RTX 3090 GameRock Alınması Önerilir mi ?​

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.