Neler yeni

2tb m2 ssd önerisi.

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
iyi forumlar herkese.
bölgede internet altyapısı zayıf olduğu için hem depolama hem de oyun ve film için kullanma amaçlı 2tb m2 ssd almak zorundayım. Yani oyun,film, dizi vs önden indirip zamanı geldikçe kullanmak istiyorum. Bu şekilde internet daha az kanser eder. Bana dayanıklı, uzun ömürlü bir ssd önermenizi rica ediyorum. çok hızlı olması önemsiz ama yavaşta olmasın ,orta yol hız yeter.

anakart MSI MB B650 GAMING PLUS WIFI AM5 DDR5 6000MHZ(OC) HDMI DP 2xM.2 USB3.2 2.5G LAN WIFI 6E ATX Link Removed

birkaç ssd buldum. aklımdaki Samsung evo 970

1.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

2. Link Removed

3.

bütçe, olabildiğince düşük tutmak istiyorum, mecbur kalırsam yükseltmek istiyorum, bu yüzden Samsung 970 evo bana mantıklı geliyor, dayanıklı ve fiyatı diğerlerine göre uygun

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
desteklerinizi bekliyorum.

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
desteklerinizi bekliyorum.
Eğer bu üçü arasından birini alacaksanız ve ucuz olsun diyorsanız corsairi öneririm 970 evodansa hem ucuz hem pcıe gen 4 hemde daha hızlı ama az daha arttırabıilirseniz Link Removedssd yi öneririm pcıgen4 7000 okuma sistemimde yaklaşık 1 senedir kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim.

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Eğer bu üçü arasından birini alacaksanız ve ucuz olsun diyorsanız corsairi öneririm 970 evodansa hem ucuz hem pcıe gen 4 hemde daha hızlı ama az daha arttırabıilirseniz Link Removedssd yi öneririm pcıgen4 7000 okuma sistemimde yaklaşık 1 senedir kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim.
hangisi uzun ömürlü olur, dayanıklı olur. corsairde dram var mı acaba? oyun film bs olacağı için yüksek okuma yazma değerlerine çok da gerek olmaz yani performansı etkilemez bence. max 4gb yazma okuma olsa yeter. işte burada dayanıklılık, uzun ömürlülük benim için öne geçiyor. sonuçta render vs yapmayacağım.

Son düzenleme:

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
samsung 3kattan daha fazla dayanıklı galiba, yanlış bakmadıysam.

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
hangisi uzun ömürlü olur, dayanıklı olur. corsairde dram var mı acaba? oyun film bs olacağı için yüksek okuma yazma değerlerine çok da gerek olmaz yani performansı etkilemez bence. max 4gb yazma okuma olsa yeter. işte burada dayanıklılık, uzun ömürlülük benim için öne geçiyor. sonuçta render vs yapmayacağım.
corsair de dram bulunmuyormuş uzun ömürlü olması için güncel olması da iyi olur 970 evo pcıe 3 iken diğer ürünler pcıe 4 baktığım zaman seagate ile kioxia neredeyse aynı fiyat arada 56 tl fark var 56 tl için seagate yerine kioxia yı tercih ederdim

AlicanBen

Aktif Üye
Uzman
Konular
13
ModArt Kredi
0
samsung 3kattan daha fazla dayanıklı galiba, yanlış bakmadıysam.
teknik bilgilere baktığımda öyle gözükmüyor
,

bu arada var dayanıklılık ssd saglığı sadece teknik verilere bakmıyor. Ssd nin kullanımı sıcaklık gibi etkenlerde herşeyi değiştiriyor. Benim pc de 2 adet 980 pro, 1 adet exceria Pro var ssd saglıklarına baktığımda kıoxıa ile 980 lerden biri %100 iken diğer 980 %97 aslında sadece marka model ssd için önemli değil kullanım tarzınız da etkiler

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
kioxia yı aldım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.