Neler yeni

Yardım 10K TL'ye ikinci el sistem/parça tavsiyesi istiyorum

kerim_ergin35

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Bütçe
10000 TL
Arkadaşlar hepinize selamlar, umarım gününüz iyi geçiyordur.
Soru/yardım isteğim şudur;
Elimde şuan apu bir sistem bulunmakta.
Sizce elimdeki parayı bu sistemi yükseltmek için mi kullanayım, yoksa bu sistemi elden çıkarıp gelen parayı da ekleyip sıfırdan bir sistem mi kurayım.
Bilgisayar özelliklerim şu şekilde;

İşlemci: AMD Ryzen 3 3200G Apu işlemci.
Anakart: Gigabyte B450M S2H
Ram: Cruical Ballistix RGB 2x8 3200Mhz CL16 ram kit.
Kasa: Rampage RedSky Temperli kasa
PSU: Rampage 600w 80+ stock PSU
SSD: Sandisk 480GB SSD.

Her türlü yorum ve önerilerinizi okumaktan/dinlemekten mutluluk duyarım.
Şimdiden tüm değerli yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkür eder, minnet duyarım. Sağlıcakla kalın 😸

Not: Eğer sistemi satma yönünde tavsiyeniz olursa sizce ne kadar bir fiyat edeceğini de belirtirseniz gerçekten çok sevinirim. Piyasa hakkında hiç bilgim yok maalesef 😊🙂

Son düzenleme:

EMRE

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
İndirim kovalarım dersen ekran kartı ve işlemci alıp devam edebilirsin rtx 3050 yada 6700 ve minimum 3600x işlemci olacak şekilde devam edilebilir. İlk önce ekran kartını alıp bu işlemciyle de yerine alacağın işlemciyle bir süre götürürsün.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
R5 5600 + RX 6600 almalısınız.
Sonraki zamanlarda da PSU ve SSD değiştirmenizi öneriyorum.

Bir başka seçenek de şu anki sistemi satıp toplam 15.000 TL civarında bütçe hazırlayarak hazır sistem takip etmek.

kerim_ergin35

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
R5 5600 + RX 6600 almalısınız.
Sonraki zamanlarda da PSU ve SSD değiştirmenizi öneriyorum.

Bir başka seçenek de şu anki sistemi satıp toplam 15.000 TL civarında bütçe hazırlayarak hazır sistem takip etmek.
Öncelikle tavsiyeniz için teşekkürler hocam. Sizinde dediğiniz gibi aklımda satıp sıfırdan sistem almak var ama, şuan elimdeki sistem ne kadar eder tam bilmiyorum. Fiyat konusunda bir bilginiz var mı, ne kadar eder sizce bu sistem?

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Öncelikle tavsiyeniz için teşekkürler hocam. Sizinde dediğiniz gibi aklımda satıp sıfırdan sistem almak var ama, şuan elimdeki sistem ne kadar eder tam bilmiyorum. Fiyat konusunda bir bilginiz var mı, ne kadar eder sizce bu sistem?

3.750 TL civarına satabilirsiniz.

Oswald

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Sizce elimdeki parayı bu sistemi yükseltmek için mi kullanayım, yoksa bu sistemi elden çıkarıp gelen parayı da ekleyip sıfırdan bir sistem mi kurayım.

Şimdiden tüm değerli yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkür eder, minnet duyarım. Sağlıcakla kalın 😸

Not: Eğer sistemi satma yönünde tavsiyeniz olursa sizce ne kadar bir fiyat edeceğini de belirtirseniz gerçekten çok sevinirim. Piyasa hakkında hiç bilgim yok maalesef 😊🙂
Bence sistemi 3500-4500 arası fiyata satabilirsiniz. Üstüne katarak yeni hazır sistemlere bakabilirsiniz.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
İşlemciyi 5600 alabilirsin kalan ekran kartını ikinci el rtx 3070 bulabilirsin yada 3060ti alıp M2 SSD yoksa ondan alabilirsin

kerim_ergin35

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
İşlemciyi 5600 alabilirsin kalan ekran kartını ikinci el rtx 3070 bulabilirsin yada 3060ti alıp M2 SSD yoksa ondan alabilirsin
Satmayı düşünüyorum hocam sıfırdan dizmek daha mantıklı geldi bence. Sizce bu sistemi satmaya kalksam ne kadar fiyat biçmeliyim?

fatharc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0

sistemini toplu satmak yerine parça parça satmanı öneririm zamanında öyle yapıp bayağı kar etmiş biri olarak söylüyorum. sattığın parçaları da bütçene yani 10 bin üzerine ekleyip 5600lü bi sistem alabilirsin diye düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.