Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. ™ROOT

Osmanlı Devleti ile Atatürk Cumhuriyeti Arasında ki Fark

Hakaret olmadan herkes eleştiri yapabilir. Zaten doğru bilgiye bu şekil ulaşabiliriz. Ben ortaya bir tez atarım eğer yazdıklarımın doğru olmadığını düşünüyorsanız bana karşı anti tez sunarsınız sonra tartışırız. Bu konuda yazdığım şeylerin yanlış olduğunu düşünüyorsanız bana karşı anti tez...
  2. ™ROOT

Atatürk ve İslam Kongresi

Atatürk ve İslam Kongresi Yıl 1926... Mekke'de İslam kongresi toplanacaktı. Türkiye Cumhuriyeti de davet edilmişti. Ankara'nın delege gönderip göndermeyeceği tüm dünyada merak konusuydu. Mustafa Kemal hiç tereddüt etmeden "Elbette katılacağız" dedi. İstanbul milletvekili Edip Servet Tör'ü...
  3. ™ROOT

Bu devleti yöneten kadroların temel özelliği Türkleri düşman görmeleri idi. Bunların çevresindeki şairler de aynı kafadaydılar ve efendilerine hoş görünmek için Türklere demediklerini bırakmıyorlardı. Örneğin Kanuni Sultan Süleyman’nın has şairlerinden Taşlıcalı Yahya, Türkleri “Türk-i ebter”...
  4. ™ROOT

Öncelikle bu işi zevk için yapıyorum kimseden ücret almıyorum. Sıfır tarih bilgimin olduğunu söylüyorsunuz emin olun sizden daha fazla tarih bilgim var Dünyanın en iyi Üniversitelerinden birinde okudum (MIT). Kimseye salladığım falan yok kendi görüşlerimi bildiriyorum. İsterseniz sizde konu açıp...
  5. ™ROOT

Günümüzde Osmanlı Devleti (İmparatorluğu) sevicileri dün gibi bugünde etkinliğini, gizli faaliyetlerini hatta üstü örtülü algı siyasetini devam ettirmeye çabalarken; asıl gerçekleri gün yüzüne çıkarmak, yeni yetişen Türk Gençliği'ne Reis-i Cumhur Mustafa Kemal Atatürk'ün kanaat sözlerini...
  6. ™ROOT

Dünya Lideri Atatürk Ve İtalyan Elçi (Mussolini)

Mustafa Kemal Atatürk'ün Mussolini'ye tarihi cevabı hâlâ hayatta olan Atatürk'ün şoförünün sözlerinden: Seyfettin bey italyan sefiri ile Atatürk arasında italyanca tercümanlık da yapmış. konuşmaların bir kısmını mükemmel bir italyanca ile anlattı. "Mussolini bütün dünyaya meydan okuyordu. Rodos...
  7. ™ROOT

Atatürk'ü neden sevmezler!

- Kula kulluğu kaldırmıştır sevmezler. - Dini bir devlet olgusunu din kişi içindir olarak uyarlamıştır sevmezler. - Padişahlarının yapamadıklarını yapmıştır sevmezler. - Din üzerinden dönen parayı kaldırmıştır sevmezler. - Bu kadar güçlü olmasının tek mantığı dış yardım almasıdır başka türlü...
  8. ™ROOT

ATATÜRK VE KOMİK BİR OLAY :)

Atatürk'ün en sevdiği hikayelerdenmiş. Arada kendi anlatır, arada başkasına anlattırır, hep gülermiş. (F. R. ATAY) Yeşilaycı bir profesör bir konferans veriyor. Bir ara dinleyicilere sormuş: "Bir eşeğin önüne iki kova koysanız. Biri su dolu, biri rakı. Hangisini içer ? " Cevabı kendi...
  9. ™ROOT

ATATÜRK HAKKINDA 30 ÖNEMLİ ŞEY

1."ATA" LAFINI SEVMEZDI "Ataturk" hitabini ilk kez donemin Turk Dil Kurumu Baskani bir konusmasinda kullanmis*** Mustafa Kemal de cok begenerek soyadi olarak almisti.Kendisine Ata" diye hitap edilmesinden hic hoslanmazdi. 2.EN SEVDIGI YEMEK Manastir Askeri Lisesi yillarindan kalan bir...
  10. ™ROOT

Einstein'ın Atatürk'e yazdığı mektup

Arkadaşlar merhaba, bazılarımızın duyduğunu ya da okuduğunu düşünüyorum;ama gene de paylaşmadan edemedim. Neyi mi? Einstein'ın Atatürk'e yazdığı mektubu.Bu mektubu okumayan arkadaşlarım lütfen okusunlar. Çünkü ben çalıştığım dersanede de bütün sınıflarımda bunu okudum. Herkesin bilmesi gerekir...
  11. ™ROOT

Dev Atatürk Fotoğraf Arşivi

O insanların psikolojisini düşünemiyorum bile. Ben belgeselleri izlerken bile içim ürperiyor. Gerçekten dehşet verici ve korkutucu
  12. ™ROOT

Atatürk'ün Ölümünün Dünya Basınına Yansıması

============================= 1.Danimarka (National Tidence) : Atatürk, yirminci yüzyılın en büyük mucizesidir. ==========≠================== 2.ABD (Chicago Tribüne): Dünya sahnesinden tarihin en dikkat çekici adamlarından biri geçti. ============================== 3.İsviçre Basını : Atatürk bir...
  13. ™ROOT

😅😅😅
  14. ™ROOT

İsmet İnönü olması gerek.
  15. ™ROOT

Evet hocam her biri çok güzel
  16. ™ROOT

LİNK: ATATÜRK FOTOĞRAF ARŞİVİ DEEPFACE Kaynak: THT
  17. ™ROOT

ATATÜRK'ün Sözleri ve CHATgpt

Atatürk'ün ünlü sözleri: "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" "Milliyetçilik, milletin bütün üyelerinin ortak duygu ve düşüncesidir" "Yurtta barış, dünyada barış" "Türk gençliği, özgürlük için yaratılmıştır" "Türkiye Cumhuriyeti, milletinin bütün evlatlarının ortak devletidir"...
  18. ™ROOT

ATATÜRK Köşesi Açıldı!

Ellerine sağlık abi geç bile kalınmış

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.