Neler yeni

Einstein'ın Atatürk'e yazdığı mektup

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar merhaba, bazılarımızın duyduğunu ya da okuduğunu düşünüyorum;ama gene de paylaşmadan edemedim. Neyi mi? Einstein'ın Atatürk'e yazdığı mektubu.Bu mektubu okumayan arkadaşlarım lütfen okusunlar. Çünkü ben çalıştığım dersanede de bütün sınıflarımda bunu okudum.
Herkesin bilmesi gerekir bence, dünyanın en büyük bilim adamlarından efsanevî mucit ve kaşifinin Atatürk'ün sadık hizmetkârı olmaktan şeref duymuş olduğunu o zamanlarda bizzat yazılı olarak söylediğini.

"Ekselánsları,
’OSE’ Dünya Birliği’nin şeref başkanı olarak, Almanya’dan 40 profesörle doktorun bilimsel ve tıbbi çalışmalarına Türkiye’de devam etmelerine müsaade vermeniz için başvuruda bulunmayı ekselánslarından rica ediyorum. Sözü edilen kişiler, Almanya’da hálen yürürlükte olan yasalar nedeniyle mesleklerini icra edememektedirler. Çoğu geniş tecrübe, bilgi ve ilmi liyakat sahibi bulunan bu kişiler, yeni bir ülkede yaşadıkları takdirde son derece faydalı olacaklarını ispat edebilirler.

Ekselánslarından ülkenizde yerleşmeleri ve çalışmalarına devam etmeleri için izin vermeniz konusunda başvuruda bulunduğumuz tecrübe sahibi uzman ve seçkin akademisyen olan bu 40 kişi, birliğimize yapılan çok sayıda başvuru arasından seçilmişlerdir.

Bu ilim adamları, bir yıl müddetle, hükümetinizin talimatları doğrultusunda kurumlarınızın herhangi birinde bir yıl boyunca hiçbir karşılık beklemeden çalışmayı arzu etmektedirler.

Bu başvuruya destek vermek maksadıyla, hükümetinizin talebi kabul etmesi halinde sadece yüksek seviyede bir insani faaliyette bulunmuş olmakla kalmayacağı, bunun ülkenize de ayrıca kazanç getireceği ümidimi ifade etme cüretini buluyorum.

Ekselánslarının sadık hizmetkárı olmaktan şeref duyan,
Prof. Albert Einstein"

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
malesef red edilmişti red edende ismet paşaydı kanun ve nizama aykırı olduğu için red etmiş
ismet paşa neyi red ettiğinden haberi bile yokmuş

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
malesef red edilmişti red edende ismet paşaydı kanun ve nizama aykırı olduğu için red etmiş
ismet paşa neyi red ettiğinden haberi bile yokmuş
İsmet yine bir yerlere imza atmış.

Yanlışınız var, öyle yazmadı, inanmaz iseniz resimli kanıtı var.
1678398090431.png

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
İsmet yine bir yerlere imza atmış.

Yanlışınız var, öyle yazmadı, inanmaz iseniz resimli kanıtı var.
Ekli dosyayı görüntüle 3859
Bunun dalgası olmaz bence. Milletimiz gerçekten bu işin b...k'unu çıkarttı. Atatürk ile ilgili bir konuyu bu tür saçma şeylere meze edilmesine aşırı karşıyım.
Ayıp gerçekten. Tabi lafım sana değil bunu yapıp paylaşanlara diyeceğim de sende paylaşmış oldun bir yandan 🤣

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Bunun dalgası olmaz bence. Milletimiz gerçekten bu işin b...k'unu çıkarttı. Atatürk ile ilgili bir konuyu bu tür saçma şeylere meze edilmesine aşırı karşıyım.
Ayıp gerçekten. Tabi lafım sana değil bunu yapıp paylaşanlara diyeceğim de sende paylaşmış oldun bir yandan 🤣
Levon abi şaşırdım cidden yahu, bir şey demedim ki ben ufak bir espri yaptım. Acaba seni sansürlü küfürden dolayı şikayet etsem ban yer misin (!).

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Levon abi şaşırdım cidden yahu, bir şey demedim ki ben ufak bir espri yaptım. Acaba seni sansürlü küfürden dolayı şikayet etsem ban yer misin (!).
O kadarını diğerleri de yapıyor çok takmıyoruz. Ayrıca biz öyle durduk yere bana atmıyoruz benim yorum uda şikayet edebilirsin kalkıp bunun için öyle bir şey yapmayız merak etme ben diğerleri gibi değilim 😉 Kendime ban atasım geldi la iyi mi 🤣

Ama sana değil o lafım gerçekten sonuçta görseli sen yapmadın.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
O kadarını diğerleri de yapıyor çok takmıyoruz. Ayrıca biz öyle durduk yere bana atmıyoruz benim yorum uda şikayet edebilirsin kalkıp bunun için öyle bir şey yapmayız merak etme ben diğerleri gibi değilim 😉 Kendime ban atasım geldi la iyi mi 🤣

Ama sana değil o lafım gerçekten sonuçta görseli sen yapmadın.
Pardon yanlış anlamışım abi, görseli yapanaymış laf. Malum yeşil forumda çoğu şey yasak olduğu için alışmışım. Yahu orada Sahibinden.com, Donanım Arşivi Forum falan yazamıyoruz.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Nasıl ya harbiden mi. Çok saçmaymış valla.
Not: Bu aralar ben görüyorum arada Sahibinden diye, ama önceden yazdığımda hep uyarı puanı alıyordum ya da 1-2 gün uzaklaştırma. Donanım Arşivi diyince de olmuştu. Zaten Donanım Arşivi Forum açıldığında foruma bir saldırı olmuştu, belki o dönemden beri düşmandırlar diyedir.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Yazdığımda ban yiyorum hep, hatta 2. el ile ilgili sorularda Sahibinden denmiyor, sarı site diyorlar. İstersen bakabilirsin abi.
Sarı site ile ilgili belki yasal bir şey vardır. Siz yine sarı site diyin. Gerçi bir dakika sahibinden diyince banlamak saçma geldi.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Sarı site ile ilgili belki yasal bir şey vardır. Siz yine sarı site diyin. Gerçi bir dakika sahibinden diyince banlamak saçma geldi.
Yasal olarak bir şey olmaması gerekli diye biliyorum. Çünkü sadece adını söylüyorsun. Sadece bu değil, bağlaçları bile hatalı yazmak kurallara aykırı, hatta yediğim bazı banları göstereyimz çoğu gereksiz mesajdan ama pek de gereksiz mesaj değil aslında.
Screenshot_20230312_223930_Chrome.png Screenshot_20230312_223944_Chrome.png Screenshot_20230312_223956_Chrome.png Screenshot_20230312_224003_Chrome.png Screenshot_20230312_224012_Chrome.png Screenshot_20230312_224021_Chrome.png Screenshot_20230312_224027_Chrome.png Screenshot_20230312_224038_Chrome.png

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Yasal olarak bir şey olmaması gerekli diye biliyorum. Çünkü sadece adını söylüyorsun. Sadece bu değil, bağlaçları bile hatalı yazmak kurallara aykırı, hatta yediğim bazı banları göstereyimz çoğu gereksiz mesajdan ama pek de gereksiz mesaj değil aslında.
Ekli dosyayı görüntüle 3896 Ekli dosyayı görüntüle 3897 Ekli dosyayı görüntüle 3898 Ekli dosyayı görüntüle 3899 Ekli dosyayı görüntüle 3900 Ekli dosyayı görüntüle 3901 Ekli dosyayı görüntüle 3902 Ekli dosyayı görüntüle 3903
Valla Technopat Sosyal yeşil forum mu oluyor bilmiyordum ben Da forumdan bahsediyorsun sandım.
Aman neyse diğer platformlar bizi bağlamaz.

Nixc0r

Aktif Üye
Uzman
Konular
1
ModArt Kredi
0
Okuduğum bir yerde Einstein'ın bir üniversiteye imzalı kağıtlar bıraktığını ve üniversite tarafından yazıldığını görmüştüm.

Ancak araştırdığımda buna dair pek bir delil bulamadım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.