Neler yeni

Enesalp kullanıcısının son içeriği

1. Enesalp

Yardım Boştaki bilgisayar kendiliğinden kapanıp açılıyor

Merhaba kullandığım bilgisayar boşta bıraktığımda. Kendiliğinden kapanıp açılıyor. Bu durum ne ile alakalı olabilir? Asus Rog Crosshair Extreme x670E AMD Ryzen 9 7950X Gskill 6000mhz 32X2 64gb Samsung 990 Pro 1Tb Asus Rog Thor ii 1200 Asus Ryujin ii 360 Asus Rog Strix 3070 Tİ
  2. Enesalp

Yardım AMD Ryzen 9 7950X boşta 45-60 Dereceleri görüyor

Donma oluyor, kullandığım program donuyor sadece mouse oynatabiliyorum. Başka hiç bir işlem yapamıyorum. Kapatıp açınca düzeliyor
  3. Enesalp

95 dereceyi geçmiyor zaten. Nasıl bir önemi yok? Performans kaybı yaşamıyorum. Testlerde, diğer kullanıcı testleriyle aynı performansı alabiliyorum.
  4. Enesalp

Corsair 5000D Asus Rog Ryujin II 360
  5. Enesalp

Merhaba, AMD Ryzen 9 7950X işlemci kullanıyorum. İşlemci boşta 45-60 dereceleri görüyor. Bu normal bir durum mu? İkinci bir durum bilgisayarım donuyor gibi oluyor. Bluetooth bağlantılı ekipmanlar kullanılmıyor, herhangi bir işlem yapamıyorum. Sadece kablolu mouse hareket ediyor. İşlemcim...
  6. Enesalp

Yardım Pc Ekran Kartını Görmüyor

Link Removed ilk açılışta olan kasma donma sorunlarından bahsediyorsanız bence göndermeyin. Ben de Hero kullanıyorım. O sorun ben de de devam ediyor. Ve bir çok kişiden de duydum. BIOS güncellemesi bekliyoruz, artık en çok girdiğim site Asus’un web sitesi. Ben de mavi ekran hataları, ilk...
  7. Enesalp

Kullandığım RAM’ler bunlar. Bir çok sıkıntı yaşıyorum. Hiç tavsiye etmem. Ben 4x16 kullanıyorum. Ama 2x16 kullandığımda da aynı sorunları yaşıyorum. Aynı RAM’leri 2 DIMM kullanan bazıları sorun yaşamıyormuş. Bu RAM İŞLEMCİ ANAKART beni çok yıprattı. Sizde ne sorunlar var? Link Removed
  8. Enesalp

RAM’leri çıkarıp takmam bu konuya mı denk geldi. Alakalı olabilir mi?
  9. Enesalp

Şu an düzeldi. Teşekkür ederim. Neden böyle bir şey olmuş olabilir.
  10. Enesalp

Merhaba arkdaşlar, bilgisarın sadece RAM’lerini çıkarıp takmıştım. Tekrar açtığımda disk kurtarıyor diye bir ibareyle açıldı. Masa üstü çözünürlüğü düşük ve ikonlar büyük olarak açıldı. Ekran kartını görmüyor, nvidia falan da açılmıyor. Armoury Create de de görünmüyor ekran kartı. Tekrar kapatım...
  11. Enesalp

Rehber 7950x 70 derecede sistem Hız Kaybetmiyor

Rog ryujin ii 360 soğutma kullanıyorum
  12. Enesalp

CO dediğiniz Curve Optimizer ise nasıl yapıldığını bilmiyorum. Ryzen Master uygulamasından yapınca hiç bir değişiklik olmuyor. Sistem optimize olurken de mavi ekran hatası alıyorum
  13. Enesalp

Teşekkür ederim. Bu işlemciler ne kadar iyi soğutulursa o kadar yüksek performans sağlıyorlar. Custom soğutmalı bir sistem daha yüksek performans verecektir. 70 dereceyi kesinlikle geçmiyor. Önemli olan 70 derecede ne kadar frekans hızına ulaştığı. Bu da soğutma performansıyla doğru orantılı...
  14. Enesalp

Corona Render için 95 derecede 35sn, 70 derecede 36sn de benchmark bitiyor. Bu şekilde oranlayabiliriz. Ben bazı kronik sıkıntılardan dolayı 7950x'i değiştirmeyi düşünüyordum. Artık kullanmaya karar verdim. 13900K render da 100 dereceyi aşıyor ve 35sn bitiyor. Benim için önemli olan render...
  15. Enesalp

Asus Rog Crosshair X670E Hero ve 7950x işlemciyi, PBO BIOS'dan Termal Limit ayarını 70 dereceye çektiğimde ciddi bir performans kaybı yaşamıyorum. 35 sn olan Corona Render Benchmark'ı 36 sn de tamalıyor. Ve sistem sessiz bir şekilde çalışıyor. 70 derecenin üstüne hiç çıkmadan yüksek performans...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.