Neler yeni

Zula fps sorunu

independent

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
İyi gunler arkadaslar,
Yaklasik 1 ay once bi sistem aldim. Komple ekipman degisimi yaptim monitorude 360 hz aldim. Valorant, Zula ve cs bu oyunlari oynuyorum.
Canim o gun ne isterse ona giriyorum almis oldugun sistemde csde 600-700 maksimum ayarlarda rahat veriyor. valoda ayni sekil 500 700 fps rahat veriyor ama zulada nedense daha fazla fps vermesi gerekirken 350 fps nin ustunu goremedim 360 hz kullandigim icin 300 fps bile alsam ufak tefek droplar yiyorum.
Config ayarlarinida ayarladim fps sinirini 500 e cektim ama minimum ayarlarda maks ayardada 350 fpsnin ustune cikmiyo lobideyken NVIDIA panelinden fps sayacini actim 500 600 fps alirken mac basladigi anda sabitleniyo anladigim kadariyla fps hz ime sabitleniyo ve bunu cozemedim sistemim su sekilde:
i7 13700k 3060 ti gddr6x ddr5 32 gb 6000mhz cl36 kisacasi cok rahat bu oyunu kaldirmasi gerekiyo ama zulada hrz imin ustunde fps aldigimi gormedim hatta 250 220 fps lere kadar dusuyo bunu nasil duzeltirim suanda win 11 kullaniyorum win 10da da denedim bi fark olsumadi configden fps sinirinida kaldirdim 500 e cikardim lutfen iletisime gecin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
334
ModArt Kredi
0
V-SYNC ayarini kapatin. Buyuk ihtimalle onu acik unutmussunuz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.