Neler yeni

İnceleme ZorinOS İnceleme

ZorinOS İrlanda'dan çıkma ubuntu temelli deb, snap, flatpak, pacstall paket yöneticilerini kullanan ara yüzü çok hoş son kullanıcıya hitap eden bir Linux dağıtımıdır. Bu Linux dağıtımının öne çıkan özelliği Windows'a benzemesidir. Gerek oyun performansı olsun, gerek nvidia sürücü desteği olsun, gerek de kullanım kolaylığı olsun gerek de ara yüzünün hoş olması her tarafıyla son kullanıcı için çok iyi bir dağıtım seçeneği.

ZorinOS'a Google hesabınızla giriş yaparsanız sistemi Google hesabınızla entegre olarak kullanabilirsiniz. Takvim, postalar, görevler, anımsatıcılar, Drive vesaire hepsi senkronize olacaktır.

Zorin Connect uygulamasıyla da telefonunuz ile ZorinOS arasında bağlantı kurabilirsiniz. Windows'taki Telefonun (Your Phone) uygulaması gibi. Telefonunuzla fare imlecini kontrol edebilir. Telefonunuzla bilgisayarınız arasında köprü kurabilir dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Bilgisayarınızdan SMS'lere cevap verebilirsiniz. Aşırı iyi bir uygulama.

ZorinOS birden fazla paket yöneticisiyle çalıştığı için uygulama bulamama gibi bir sorununuzun olması imkansız gibi bir şey. Notion normalde Linux desteklemiyorken bunu ZorinOS repolarından (depo) indirebildim.

ZorinOS'un görüntüsü çok hoş. Aşağıda ekran görüntülerini gördükten sonra bana hak vereceksiniz. ZorinOS Appearance yazılımı ile basit bir şekilde görünümü değiştirebiliyor, animasyon efektleri ekleyebiliyorsunuz. ZorinOS varsayılan masaüstü saate göre değişiyor. Yani gündüz ise dağın arkasından güneş çıkıyor öğle ise tam aydınlık ikindi ise güneş batıyor, akşam ise tam karanlık.

ZorinOS ana ve indirme sayfası:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

1665955570078.png

1665955578175.png

1665955586173.png

OkyanusMaster

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Zamanında kullanmıştım. Görünüm olarak gerçekten tatmin edici bir distro. Zorin Connect'in performansı bayağı iyiydi. Bildirimler saniyesinde düşüyordu bilgisayara.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Düşük performanslı sistemler için oldukça iyi ancak Windows'u daha hoş bulduğum için W8.1 tercih ederdim muhtemelen.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.