Neler yeni

Soru Yerel kablosuz İSS (yakanet)

vonaleee

Aktif Üye
Uzman
Konular
19
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar bulunduğum bölgede sadece adsl hizmeti var ne yaptıysam vdsl veya fiber getiremedim.
il müdürü ile 2 kez toplantı yaptık imza topladık yeterli müşteri olmadığı için altyapı çalışması ben kurula sunsam bile onaylanmaz dedi
adsl hızım sabit 6

şuan ttnet magnet sınırsız kullanıyorum 270 tl ödüyorum...3-4 ay sonra 400tl ye çıkacak (kesin)

bahsedecek olduğum yerel firma yakanet ile görüştüm köyüm tepede olduğu için konumu güzel ve diğer hizmet verdiğimiz yeri görüyor
ama yatırım olması için müşteri potansiyeli olması lazım dedi..

internet hizmetini radyo sinyali ile merkezden alıp diyelim benim evin züerine bir radyo alıcı anteni koyuyorlarmış oradan sinyali wifi sinyaline çevirip mahalleye dağıtıyorlarmış..

sizin çevrenizde bildiğiniz kablosuz internet firmaları da böyle radyo sinyali ile mi iletiyor sinyali?

ben bu firmayı bulmadan önce hakim bir tepeye magnet için türk telekom baz istasyonu kurdurmak için ekip getirttim ekipler gelmedenarazi sahibi tamam demişti ama ücrete ikna olmadı caydı.ozamanlar magnet sınırsız tarifesinde hız sınırsızdı daha sonra 12 ye düşürüldüğü için ben de çok üstelemedim..

şimdi bu yakanete kafayı taktım 20 mb/5mb 250 tl veriyorlar..

daha önce bu tarz firmalardan hizmet alan var mı? kesintiler oluyor mu merak ettim...

Ekli dosyalar

• adaadaaa.png
    adaadaaa.png
    135.6 KB · Görüntüleme: 81

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Bu tarz hizmetler iss'ler var doğurdur.
Hepsine çalışma mantığı aynı Süperbox/Uydunet gibi çalışma mantıkları var.

vonaleee

Aktif Üye
Uzman
Konular
19
ModArt Kredi
0
Bu tarz hizmetler iss'ler var doğurdur.
Hepsine çalışma mantığı aynı Süperbox/Uydunet gibi çalışma mantıkları var.
Süperbox mobil internet gsm sinyalleriile internet veriyor uyduneti tam bilmiyorum ama çanak anten gerekiyordu sanırım yani oda radyo sinyali ile değil...

bi bakalım belki kullanan çıkar

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Süperbox mobil internet gsm sinyalleriile internet veriyor uyduneti tam bilmiyorum ama çanak anten gerekiyordu sanırım yani oda radyo sinyali ile değil...

bi bakalım belki kullanan çıkar
Genel olarak çalışma mantığı aynı bu tarz iss'lerin.
Alıcı ve verici arasındaki sinyal ile iletişim sağlanıyor

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Uydu üzerinden internet senin için en ideal olanı ama dendiği gibi müşteri potansiyeli olması lazım sırf sen değil orada müşterilerin de olması lazım umarım hızlı internete kavuşursun herkesin hakkı bu

vonaleee

Aktif Üye
Uzman
Konular
19
ModArt Kredi
0
Uydu üzerinden internet senin için en ideal olanı ama dendiği gibi müşteri potansiyeli olması lazım sırf sen değil orada müşterilerin de olması lazım umarım hızlı internete kavuşursun herkesin hakkı bu
uydu internetinde müşteri bireysel de olsa farketmiyorki yani çanağı tak ayarla heryerden kullan

ama diğer bütün olasılıklardan daha yüksek bir fiyatı var pek yaygında değil firmalar..

ilk kurulum maliyetide çok fazlaydı 2-3 sene önce şimdi kimbilir ne olmuştur...

maalesef hakkımız ama kırsalda olunca böyle durumlar oluyor maalesef

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
uydu internetinde müşteri bireysel de olsa farketmiyorki yani çanağı tak ayarla heryerden kullan

ama diğer bütün olasılıklardan daha yüksek bir fiyatı var pek yaygında değil firmalar..

ilk kurulum maliyetide çok fazlaydı 2-3 sene önce şimdi kimbilir ne olmuştur...

maalesef hakkımız ama kırsalda olunca böyle durumlar oluyor maalesef
Redbox fiyatlarına baktın mı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.