Neler yeni

Öneri Windows 10 x64 Bit Türkçe Lite Sistem 2022

turhill

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0

Windows 10 x64 Bit Türkçe Lite Sistem 2022

ce869fcde6b5ea3.png

Esenlikler arkadaşlar. Sanal makine için Windows sistemi kurdum. Güncelledim. Freamwork kurdum. Güncelledim. Ve Microsoft Visual C++ 2022 32 bit ve 64 bit kurdum. Sistemi tekrardan güncelledim. 2. tura. Ve wim imajı aldım. Winreducer ile lite yaptım. wim dosyasını tekrardan sıkıştırdım. Sonra gereksiz dosyaları 7Zip ile wim imajını açtım.(Püf Noktası 😊) Dosya sildim ve ekledim. Aynı rar dosyasını editler gibi. Tekrar dsim ile max. oranda sıkıştırdım. Gerekli 2 3 program da yüklemiştim. Ücretsiz ve free olanından. Defender tamamen silindi. Antifilüz yükleyebilirsiniz.

Çıkarılanlar:

Not: İndirdiğiniz iso içinde WinReducerEX100-turhill.wccf dosyası mevcuttur. Bu dosyayı inceleyerek detaylı çıkarmaları tespit edebilirsiniz. Ayrıca aynı dosya ile kendi lite sisteminizide yapabilirsiniz.

-Windows Defender Ve Servisi

-ActiveDrectory

-Printer ve Servisi

-Windows Mağaza Uygulaması güncellendi en yeni sürüme.. Fotoğraf gösterici duruyor. Diğer tüm mağaza uygulamaları silindi.

-Kurtarma USB medya oluşturucu (WinPE.wim dosyası)

-Winsxs klasörü 100 MB a düşürüldü.

Windows Services yedek dosyası.

-Windows Update duruyor. Sadece devre dışı bırakıldı.

e50b9905351b2f9.jpg

Bu windowsu makinelerede kurabilir düzeyde ayarladım. Mağaza, Foto gösteren Windows mağazası programı duruyor. Mağaza da güncel sürümde. 02-10-2022 de güncellendi.

Diğer 1 Gb lite sürümler hiç bir işe yaramaz. Çünkü Camtasia yükleyemezsiniz. Freamwork yoktur. İşte benim sistemimde var. 😊

Örnek sisteme yüklediğim programlar: Camtasia (Edge webvieaver istedi yükledim Camtasia çalıştı sorunsuz) Photoshop 2022 yükledim. Sorunsuz çalıştı. Ashampoo Burning Studio 21 yükledim sorunsuz çalıştı. EaseUS Todo Backup Free 2022 yükledim çalıştı sorunsuz.

Olay budur bea.

İşin özünde program, oyun gibi istediğiniz her şeyi yükleyebilirsiniz. Diskte 6.5 GB yer kaplar. Remde ise 1.4 GB yer kaplar. Lisans içermez. Kendiniz lisanslama yapabilirsiniz.

Kalitenin adresi TurHiLL Lite sistem....

Bir çok yazılım geliştiren kişilere daha pratik ve seri çalışan windows sunmanın sevincini yaşıyorum. Açıkçası bu lite yapma da sıkıntı yok. Eğer mal*w*are, lisanslı program eklersen sıkıntı olduğunu da ifade edeyim. Parada kazanmıyorum. Nooo----problemo 😊

İndirin: 2.95 GB iso dosyası.

Google Drive:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Yandex.Disk:

File : Windows10x64Lite-turhill_2022_UEFI.iso

CRC-32 : E176BCAC

MD5 : 4A6C678543C62BBCCA208650E7607A04

SHA1 : 831CCF5E06CC773850EDE39E0C01E4EDFB8F6CC7

SHA256 : D249348EBCA35B2EBA8A1D59EBA3EC59618C7E97C8D3C2C2D23A388720925E97

Not: Edit yapılan iso 02-10-2022 tarihinde güncellenmiştir.

UYARILAR - SORUNLAR:

1.) Wİndowsu yüklediniz. Ayarlara tıkladınız hata verdi, Bir daha tıkladınız hata verdi çöktü. Hemen ekran kartı sürücünüzü yükleyin ve yeniden başlatın. Yine sorun devam ediyorsa DirectX 2010 paketini indirip yükleyin. Normal senaryoda böyle bir sıkıntı olmaması gerekiyor. Donanımınızın uyumsuzluğundan kaynaklanıyor bu durum. Yirmi beşin üstünde bilgisayar veya labtopta kullanılıyor sorunsuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.