Neler yeni

Viper4Android ile Ses Yükseltme

Ransorwime

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar selamlar, bu konuda Viper4Android ile hoparlörünüzün, kulaklığınızın ya da Bluetooth aygıtınızın sesini nasıl yükseltebileceğinizi anlatacağım.

Gerekenler;

- Güncel Magisk
- Android telefon

Bozuk SD Kart, telefon, hoparlör, ahize, Bluetooth aygıtları, kulaklık v.s cihazlardan ben sorumlu değilim. Yapacağınız işlem sizin sorumluluğunuz altındadır.

Telefonunuzun rootlu olduğunu varsayarak, sadece Viper4Android kurulumunu anlatacağım. Öncelikle Magisk'i açıp, sol menüden "Download" bölümüne girip, "Viper4" yazsanız çıkıyor. Ben XHiFi olanı kurdum, bunun sürücüsü çalışıyor. Eğer bulamadıysanız link paylaşayım;

Link Removed - XHiFi
Link Removed - Normal

Zip dosyalarını Magisk ya da custom recovery üzerinden flaşladıktan sonra yeniden başlatıyoruz. Açıldığında Viper4Android uygulamasını açın. Sürücüleri kurmak isteyecek, sürücüleri 1-2 yeniden başlatmada kurabilirsiniz, şahsen ben hem normal versiyonu, hem XHiFi olanı kurup sürücüleri kurabildim. Eğer sürücü kurmayı sormazsa, sağ üstteki menü butonuna basıp "Install Driver" ile kurabilirsiniz. Uygulamayı açtığınızda;
  • Enable (V4A-XHiFi is powered off)
  • Enable (PlaybackAGC is disabled)
Ayarlarını açın. "Playback gain control" bölümün altından "Max Gain" ayarını "5x-6x" yapsanız yeteceğini düşünüyorum. Ekolayzeri kendi istediğinize göre ayarlayabilirsiniz, sesi artırmak için tümünü aynı değere yükseltin.
Test için müzik açtıktan sonra sesi 2 kademe açın ve Max Gain'i 10x yapın, farkı göreceksiniz. Kulaklık ile test ederken çok dikkatli olun.

Daha gelişmiş ses kontrolü için ekolayzere bakabilirsiniz. (Bluetooth aygıtta çalışıp çalışmayacağından emin değilim.)

Mi A2/6X ile denendi, sorunsuz çalışıyor. Uygulama bana ait değildir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.