Neler yeni

Soru Valorant ekran kartının %100 kullanılması normal midir?

aliskender

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
17
ModArt Kredi
0
Selamlar. İşlemci ve ekran kartının sıcaklığı 70 derecelerde kasamı linke koydum kasadan dolayı mıdır bu sıcaklık değerleri? Youtubeda bu ikilinin kullanım ve sıcaklığı 50-60 derecelerde. Ön camını çıkarıp tekrar test etmedim bilmiyorum bu modelin ön camı çıkıyor mu yapışık görünüyor çok da anlayamadım. Bir yardımcı olursanız çok sevinirim.

ekran kartı asus dual 3070
işlemci i5 12400f

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
334
ModArt Kredi
0
Normal, ek olarak islemci kullanimi ne durumda?

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Selamlar. İşlemci ve ekran kartının sıcaklığı 70 derecelerde kasamı linke koydum kasadan dolayı mıdır bu sıcaklık değerleri? Youtubeda bu ikilinin kullanım ve sıcaklığı 50-60 derecelerde. Ön camını çıkarıp tekrar test etmedim bilmiyorum bu modelin ön camı çıkıyor mu yapışık görünüyor çok da anlayamadım. Bir yardımcı olursanız çok sevinirim.

ekran kartı asus dual 3070
işlemci i5 12400f

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
Sıcaklıklar normal hiçbir şeyi elleme herşey normal kafanı da çok takma.

aliskender

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
17
ModArt Kredi
0
Tuhaf, işlemci bazlı bir oyun Valorant. Kaç FPS alıyorsunuz?
300-600 arası değişiyor bilgisayarı yeni satın aldım henüz test falan yapamadım hangi programları kurup test etmem gerektiğini bilmiyorum onun için valorantı açar açmaz sıcaklık 50 derecelerde oluyor ekran kartı ve işlemci genel olarak oyuna girdiğimde 70 derecelerde ve %70-100 arası kullanılıyor. Yarın test yapmaya çalışacağım parçalarda mı bir sorun vardır hocam ? (Gaming gen den aldım Mesut cevik mc-5 sistemi)

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
334
ModArt Kredi
0
300-600 arası değişiyor bilgisayarı yeni satın aldım henüz test falan yapamadım hangi programları kurup test etmem gerektiğini bilmiyorum onun için valorantı açar açmaz sıcaklık 50 derecelerde oluyor ekran kartı ve işlemci genel olarak oyuna girdiğimde 70 derecelerde ve %70-100 arası kullanılıyor. Yarın test yapmaya çalışacağım parçalarda mı bir sorun vardır hocam ? (Gaming gen den aldım Mesut cevik mc-5 sistemi)
Sorun vs. yok. İşlemci kullanımının yüksek olması oyunlarda iyi bir durum. Yüksek diye endişelenmeyin.

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Şimdi bazı oyunlar vardır ki CPU tabanlı bazıları ise GPU. Valorant gibi oyun CPU tabanlıdır vesayre...
CPU sıcaklıklar normal seyrin üzerinde izleniyor. Müsterih ol bu konuda.
Bu arada işlemcinin kullanımının minimal olması (Oyuna göre değişkenlik gösteren bir durum) her daim daha iyidir.
Buda unutulmamalı.

aliskender

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
17
ModArt Kredi
0
Şimdi bazı oyunlar vardır ki CPU tabanlı bazıları ise GPU. Valorant gibi oyun CPU tabanlıdır vesayre...
CPU sıcaklıklar normal seyrin üzerinde izleniyor. Müsterih ol bu konuda.
Bu arada işlemcinin kullanımının minimal olması (Oyuna göre değişkenlik gösteren bir durum) her daim daha iyidir.
Buda unutulmamalı.
Hocam oyuna ilk girdiğimde değerler söylediğim gibiydi. Kasanın ön camı çıkıyormuş orada mesh bir panel var onu temizledim tekrar oyuna girdim değerler cpu 50-60 derecelerde %30-40 kullanımda gpu 54 derecelerde %36 kullanımlara düştü tozdan dolayı mıdır yüksek değerler göstermesi yoksa ilk kez girdiğim için midir birde şuanki değerler normal midir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.