Neler yeni

RTX 3080 Düşük GPU kullanımı sorunu

makrobil003

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Düşük gpu sorununu çözemiyorum çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen
İ7 10700K işlemcim 4.9 ghz
rtx 3080 ekran kartım var aralarında darbogaz söz konusu değil
fakat neredeyse tüm oyunlarda Gpu kullanımımı kendiliginden ekran kartım düşürüyor
Birçok insan bu sorunu yaşıyormuş fakat çözümünü bilen az kişi var sanırım gpu karşılaştırma sitelerindekilerin bazıları çözmüş fakat nasıl yapıldıgını bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz
bios ayarlarından olabilir sanırım
pcle 3.0 olarak çalıştıgında sanırım sorunu çözebilirim onunda çözümünü bulamadım 4.0 olarak çalışıyor.

240hz monitörüm var bu yüzden kullanamıyorum lütfen yardımcı olabilir misiniz.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    233.1 KB · Görüntüleme: 121

VQzir

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
fakat neredeyse tüm oyunlarda Gpu kullanımımı kendiliginden ekran kartım düşürüyor
Birçok insan bu sorunu yaşıyormuş fakat çözümünü bilen az kişi var sanırım gpu karşılaştırma sitelerindekilerin bazıları çözmüş fakat nasıl yapıldıgını bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz
pcle 3.0 olarak çalıştıgında sanırım sorunu çözebilirim onunda çözümünü bulamadım 4.0 olarak çalışıyor.

Kanka sorunu çözdünmü bende aynı sorunu yaşıyorum RTX 3060 ti i5 10400f var bende

Ardacrk

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
9
ModArt Kredi
0

Kardeşim açıklim hemen.

Kısaca örnek attığın görsel 5800x3d işlemci senin ki 10700k 5800x3d i9 nesliyle yeni nesiller de dahil karşılaştırılan güçlü bir işlemci.

Sen ne kadar 1080p de dar boğaz yapmıyor desen de maalesef yapıyor. Ama 2K monitörle dene ve 2K ya al bu sorun çözülür çünkü o zaman dar boğaz yapmıyor. Dediğim saçma gelebilir ilk öğrenince bana da saçma gelmişti ama maalesef durum böyle ve yine söylüyorum 5800x3d senin işlemciden kat ve kat daha güçlü kendi işlemcin ile karşılaştır

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.