Neler yeni

Yardım Powet Tuşuna basınca sistem açılmıyor ışıklar yanıp anında sönüyor.

• Konbuyu başlatan Bayram
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 2K

Bayram

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Ryzen 9 5900x işlemci ve msı mpg x570s edge max wifi anakart 64 gb Ram li bir sistemim var yeni bir sistem. Yeni işlemci takıyorum saniyeliğine açılır gibi olup hemen kapanıyor. Eski işlemciyi takıyorum ryzen 5 3600 ondada sistem açılıyor fakat görüntü gelmeyip ez debug led den cpu ışığı yanıyor. Ben bu durumda bu sorunu nasıl çözebilirim. Power supply 600w thermaltake az diyebilirsiniz ama ilk kurulumda görüntü vermesede sistemi açtı. Bios update yaptıktan sonra yeni işlemciyle açmıyor.

Ekli dosyalar

• inbound6211365554454485194.jpg
    inbound6211365554454485194.jpg
    29.2 KB · Görüntüleme: 117

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
230
ModArt Kredi
0
Ryzen 9 5900x işlemci ve msı mpg x570s edge max wifi anakart 64 gb Ram li bir sistemim var yeni bir sistem. Yeni işlemci takıyorum saniyeliğine açılır gibi olup hemen kapanıyor. Eski işlemciyi takıyorum ryzen 5 3600 ondada sistem açılıyor fakat görüntü gelmeyip ez debug led den cpu ışığı yanıyor. Ben bu durumda bu sorunu nasıl çözebilirim. Power supply 600w thermaltake az diyebilirsiniz ama ilk kurulumda görüntü vermesede sistemi açtı. Bios update yaptıktan sonra yeni işlemciyle açmıyor.
Öncelikle özelden konuştuk.
Anakartın üstünde 8+4pin güç girişi var fakat 600watt güç kaynağında 2 tane 8 pin esp kablosu çıkmıyor.
Ryzen 5900x işlemciyi anakartın düzgün besleyebilmesi için her iki güç girişininde voltaj alması gerekli.
O yüzden internette eğer bulursan 8pin esp çoklayıcı kablo al ve tak sorunun çözülür.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
230
ModArt Kredi
0
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Bu Ürünü almanı öneririm diğer ucuz olan bana iyi görünmedi.

Bayram

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Anakartın üstünde 8+4pin güç girişi var fakat 600watt güç kaynağında 2 tane 8 pin esp kablosu çıkmıyor.
Ryzen 5900x işlemciyi anakartın düzgün besleyebilmesi için her iki güç girişininde voltaj alması gerekli.
O yüzden internette eğer bulursan 8pin esp çoklayıcı kablo al ve tak sorunun çözülür.

Öncelikle merhaba. Dediğin işlemi yaptım abi. 8+4 pin aldım ve taktık fakat şuan durum halen daha aynı. Buraya video atmak istedim fakat olmadı. Power tuşuna basınca hemen açılıp kapanıyor fakat eski işlemciyi takınca açılıyor fakat anakart ta kırmızı ışık yanıyor cpu diye.

RevDeisDou

Pro Üye
Uzman
Konular
4
ModArt Kredi
0

Bu Ürünü almanı öneririm diğer ucuz olan bana iyi görünmedi.

Boot alması lazım ayrıca tek 8 pin sanırım 235W' a kadar verebiliyor olması lazım. Yani çalışması lazım ki öyle olmuş çünkü sorunun kaynağı bu değil muhtemelen anında ışıklar kesiliyorsa kısa devre olabilir.
Öncelikle merhaba. Dediğin işlemi yaptım abi. 8+4 pin aldım ve taktık fakat şuan durum halen daha aynı. Buraya video atmak istedim fakat olmadı. Power tuşuna basınca hemen açılıp kapanıyor fakat eski işlemciyi takınca açılıyor fakat anakart ta kırmızı ışık yanıyor cpu diye.

Sana zahmet, POWER LED kablolarını söker misin? Ayrıca RAM leri de söküp tak

By. Scout

Pro Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
RAM'leri çıkartıp sarı pinlerini bir silgi ile silip board üzerinde ki bataryayı çıkartıp (5 dk. bekledikten sonra) tak ve start ver BIOS post ekranı gelmezse board da arıza olması büyük olası.

Bayram

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
tüm işlemler teker teker denendi fakat dediğim gibi ryzen 5 3600 takınca çalışıyor ama ryzen 9 5900x takınca öyle yapıyor bios update sonrası olması muhtemel yalnız pilide çıkarınca bişey değişmiyor büyük ihtimalle anakart iade edicem amazona

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
336
ModArt Kredi
0
@undefined,
Riskli bir is ama BIOS surum dusurme yapmayi deneyebilirsiniz.

Bayram

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
@undefined,
Riskli bir is ama BIOS surum dusurme yapmayi deneyebilirsiniz.
onu hiç denemek istemiyorum şuan için sadece iade edip onun yerine daha iyi bir anakart almak istiyorum fakat ne alabilirim önerileriniz varmıdır msı olması şartı ile 10 k ya kadar zorlayabilirim

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
336
ModArt Kredi
0
B Bayram,
Anakart için yeni bir öneri konusu açabilirsiniz.
Şimdilik sadece bu sorun üzerinden gidelim, iade edecekseniz elinizi çabuk tutun.

Bayram

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
B Bayram,
Anakart için yeni bir öneri konusu açabilirsiniz.
Şimdilik sadece bu sorun üzerinden gidelim, iade edecekseniz elinizi çabuk tutun.
aslında kimi yorumlarda kısa devre diyorlar kimi yorumlarda psu yetersiz diyorlar ama anlam veremiyorum ben şuan için ne yapacağımıda bilemiyorum
sistem şu şekilde
ryzen 9 5900X işlmsı mps x570s edge wifi anakart
gskill trident z neo 64 gb 4000 mhz ram
msı gaming z trio 3060 ekran kartı
msı meg s360 sıvı soğutma
thermaltake 600 w power supply
cooler master h500m kasa
ve rgb kasa fanları vs
bu şekildeki bi kasaya 600 w psu yeterli olurmu acaba ben bide bunu merak ediyorum açıkçası

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
336
ModArt Kredi
0
B Bayram,
PSU yetersiz olsa da sistem açılırdı, ama yük altına girdiği zaman kaldırmadığı kapanirdi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.