Neler yeni

NVIDIA GeForce RTX 4080 3DMark TimeSpy Puanları

• Konbuyu başlatan Tabayea
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 18
  • Görüntüleme 816

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Yanlış anlamışsın, 4k veya minimum 2k dedim minimum 2k diyorum. Şunu demek istiyorum oyuncuların %80-90 arası FPS oyuncusu. Ve bunlar 1080p de oynuyor oyunu. %10-20 arası kitle ise AAA oyunları oynuyor bunlarında yine yarışı 1080p de oynuyor. Geri kalan %10 luk kesime hitap ediyor Bu 4 bin serisi.
Ayrıca piyasadaki oyuncuların genelinin iyi bir 4K monitör almaya gücü yok. Bu nedenle 4 bin serisi yaş iş. Helede 4090 nin soket yakma gibi bir fiyasko ile karşı karşıya oldugunu düşünürsek.
Sonuç olarak Nvidia ister performan desin ister dsll 3 desin, bu 4 bin serisindeki düşük satışlar ile çok güzel bir tokat yiyeyecek.
3 bin serisi ile yoksa devam arkadaslar.
%10 - %20 Verin hatalı Steam Survery + Aktif oyuncu sayıları + Oyunların oynandığı görüntü grafikleri yüzünden 4000 serisindeki performans gereklidir ve oyuncuların yüksek bir yüzdesinin fps oyunlarını aktif oynaması bu oyuncuların her zaman fps oyunlarını oynadığı anlamına gelmez.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Yanlış anlamışsın, 4k veya minimum 2k dedim minimum 2k diyorum. Şunu demek istiyorum oyuncuların %80-90 arası FPS oyuncusu. Ve bunlar 1080p de oynuyor oyunu. %10-20 arası kitle ise AAA oyunları oynuyor bunlarında yine yarışı 1080p de oynuyor. Geri kalan %10 luk kesime hitap ediyor Bu 4 bin serisi.
Ayrıca piyasadaki oyuncuların genelinin iyi bir 4K monitör almaya gücü yok. Bu nedenle 4 bin serisi yaş iş. Helede 4090 nin soket yakma gibi bir fiyasko ile karşı karşıya oldugunu düşünürsek.
Sonuç olarak Nvidia ister performan desin ister dsll 3 desin, bu 4 bin serisindeki düşük satışlar ile çok güzel bir tokat yiyeyecek.
"Tokat yiyecekler"
Nvidia kar payını gittikçe arttırdığından az satış yüksek kar politikası en kötü çareleridir ve 3000 serisinde bile bunu uyguladıklarını gözden kaçırmışsın.
Pandemi zamanında satamıyıcaklarını düşündükleri kadar kart sattıklarında shortage ların yaşanması şirketin satacağı rakamı az bile ön gördüğünü ve buna göre chip ürettiğinin kanıtıdır.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
DLSS 3.0 Frame Generationİnput latency i arttırıp total system latency i arttırdığından ötürü E-Sport-Title ları için geliştirilmediği açıktır hizmet amacı ekstrem grafikli oyunlarda yüksek akıcılığı yakalamaktır.DLSS 2.0 Quality/Performance ise az input latency ile yüksek yenileme hızlarına erişmek için farklı bir upscale yöntemidir.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
4090 ın güç soketindeki sorunlar daha düşük güç gereksinimli serinin diğer kartlarını genellemene nasıl sebeb olduğunu anlamadım.Nvidia yanan kablolar ile alakalı veri toplayıp incelemelere halen daha devam etmekte istatistiksel olarak o güç değerlerinin çok daha üzerindeki değerlere dayanabilcek şekildeki testlerden geçen bu kabloların yanmaması gerekiyor ve Gamers Nexus un coverladığı yanan kablolar 300W için garantilenmiş.
Kablo karmaşası olması tüm seriyi etkilemez ve ekran kartı üreticileri bu sıkıntı çıkan kabloları zaten RMA ile yenilemekte kimse mağdur bırakıldığını sanmıyorum bütçenin devasa olduğu bir şirket ve partnerli söz konusu.

4090 güç soketi hatalarının 4000 serisinin satışını nasıl "tokat yiyecekler" şeklinde getirteceğini açıklarsan sevinirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.