Neler yeni

İnceleme Netspeed ISS'ye Geçişim Ve İncelemesi

DocToR

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Türk Telekom'dan Netspeed'e geçişim ve yaşanan süreçler.

2 yıl boyunca Türk Telekom kullandım. Gerek fiyatı gerek hızı kesilmeleri gibi nedenden dolayı asla memnun kalmadım. Özellikle Valorant oynayıcısı olduğum için her oyunumda ping sorunu yaşadım. (gerçekten ping sorunu olmayan maçım olmadı bile). Yeni bir internet arayışına girerek Netspeed'de karar kıldım (100MBPS-159TL) (Referans ile -10 yani 149TL) ve geçtim. Numara verdikten sonra beni aradılar ve her sorumda yardımcı oldular müşteri hizmetleri gerçekten çok iyi. İnternete geçene kadar 3-4 durum için aradım 1-2 dakikada bağlanıyor ve yardımcı oluyorlar her konuda. İnternete geçiş süreçleri şöyleydi:

1-) iletişime geçiyorsunuz ve kayıt yapıyorlar (internet üzerinden de başvurabilirsiniz)

2-) Gmail üzerinden hemen 2 adet evrak gönderiliyor onları çıkarıp imzalıyorsunuz ve arkalı önlü olarak kimlik fotokopisi çıkarıyorsunuz.

3-) ardından ücretsiz bir şekilde MNG veya Yurtiçi Kargo ile Denizli'de bulunan Netspeed şubesine gönderiyorsunuz (kargoya verdikten 1-2 gün sonra ulaşıyor)

4-) evraklar ulaştıktan hemen sonra internet bağlanma süreci başlıyor. Ben başka operatörden geçtiğim için kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzünden giriş yaparak tanımlamam gerekti zaten kolay bir işlemdi yine de yapamayanlar 0 850 800 5800 numarasından destek alabiliyorsunuz.

5-) ve tamamdır artık sizde bir Netspeed kullanıcısınız. Gerçekten Türk Telekom'dan sonra bal kaymak gibi geliyor.

Valorant ms değerlerim (sabit 14)
1674745720710.png

İnternet hız değerlerim (67Mbps altyapım mevcut ve 8 upload)
1674745727713.png

İnternet: 10/10 vadedilen hızı veriyorlar hatta bazen üstüne bile çıkabiliyor.

Müşteri hizmetleri: 11/10 diyebilirim çok kısa bir sürede bağlanıyor ve yardımcı oluyorlar. Bu firmanın müşteri hizmetleri gerçekten mükemmel.

Ücret: 9/10 1 puan kırma sebebim ise Comnet ve GIBIRNet gibi firmaların daha iyi fiyatta olmaları.

Şu anda TurkNet ve Millenicom gibi firmalara zam geliyor ve bu yüzden çoğu insan ISS arayışı içerisinde bu yüzden Netspeed kesinlikle önerimdir. Müşteri hizmetleri haziran ayına kadar zam olmayacağını beyan etti ama kesin bir şey söylemek zor çünkü Türkiye şartlarında çoğu ISS'ye zam gelirken buna inanmak zor.

son olarak davet kodu ile 12 ay boyunca (faturaları ödemek koşulu ile) 10TL indirimden faydalanabilirsiniz eğer benim davet kodumu kullanmak isterseniz: QGEEI5​

Eğer başka sorunuz olursa bildiğim kadarı ile yardımcı olmaya çalışırım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.