Neler yeni

Rehber MSI MPG CoreLiquid K360 V2 Soğutma Performansı

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Merhaba sayın ModArt PC Forum üyeleri,

Ben Emrullah YAZICI. Sizlere bu konumuzda MSI MPG CoreLiquid K360 V2 sıvı soğutmanın performansına değinmek ve incelememi sunmak istiyorum.

Az önce yaptığım Prime95 CPU testinde 30 dakikalık bekleyiş boyunca i5-12400F işlemci sıcaklığı 47 dereceyi hiç geçmedi.

20221114_233530.jpg
20221114_233534.jpg

MSI MPG CoreLiquid K360 V2 İnceleme ;

İlk defa sıfır bir sistem toplamıştım ve görünüm benim için öncelikliydi. Sıvı soğutma olarak MSI MPG CoreLiquid K360 V2 modelini 11.11 indirimlerinde piyasa fiyatının çok altında aldığım için kullanmaya karar vermiştim. İlk defa sıvı soğutucu kullanacaktım ve montajını kitapçığa ve kutudan çıkan parçaları az çok inceleyerek yapabilmiştim.

20221114_235512.jpg

Kutumuz bu şekilde.

20221113_152133.jpg

MSI Center programı ile fan ayarları, led ekranda gösterilmesini istediğiniz seçenek ayarları ve istediğiniz görseli ekleyebileceğiniz ayarı bulunuyor.

20221115_000228.jpg
20221115_000724.jpg
20221115_000435.jpg

Yukarıdaki görselde gördüğünüz gibi led ekranımıza istediğimiz görseli ekleyebiliyoruz. Bunun için programdan ilgili bölüme gitmek ve bmp uzantılı, 240x320 bir görsel eklemek yeterli.

Ürünümüz kesinlikle premium hissiyatını sonuna kadar yaşatıyor ve parasını hakediyor diyebilirim. Şu an sıfır piyasa fiyatı ortalama 5-6 bin bandında. 11.11 indirimlerinde ben 3.299 TL'ye almıştım. Bir daha böyle bir fırsat gelir mi bilinmez ancak almayı düşünen arkadaşlar için konu rehber niteliğinde olmuştur umarım.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Güzel incelme olmuş. Ancak sol alttaki fan göze batıyor. :D
Kasa fanların yanlış takmışsınız bir de. Alttaki üç fanı ters çevirin.

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Güzel incelme olmuş. Ancak sol alttaki fan göze batıyor. :D
Evet ya, benimde gözüme çok batıyor. Hepsiburada üzerinden kasanın siparişini verdiğimde 1 fan eksik geleceğini biliyordum. Ayrıyeten orası içinde fan siparişi verdim. Fan görselleri durmuş vaziyette değilde dönerken resmedildiği için farklı model olduğunu kestiremedim. Zaten kasanın fanları yanlış takılı. Müsait bir zamanda hem fanları düzeltip, hemde oraya uygun fan alacağım.

Aslında bir dakika...

Kasa egzoz fanı diğerleriyle aynı. Direk ikisini değiştirsem ? Ov, süper olur. :D

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Evet ya, benimde gözüme çok batıyor. Hepsiburada üzerinden kasanın siparişini verdiğimde 1 fan eksik geleceğini biliyordum. Ayrıyeten orası içinde fan siparişi verdim. Fan görselleri durmuş vaziyette değilde dönerken resmedildiği için farklı model olduğunu kestiremedim. Zaten kasanın fanları yanlış takılı. Müsait bir zamanda hem fanları düzeltip, hemde oraya uygun fan alacağım.

Aslında bir dakika...

Kasa egzoz fanı diğerleriyle aynı. Direk ikisini değiştirsem ? Ov, süper olur. :D
Aldığınız fanın tam modeli nedir?

corp11

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
7
ModArt Kredi
0
hayırlı olsun. guc kaynağı nerede göremedim

✓Arda

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Ekranı kötüymüş. Aldığın fiyata göre güzel soğutucu yine de. İndirimsiz fiyatını hak etmiyor bence. Eline sağlık.

Obito

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Hocam fanların yönünü hâlâ değişmemişsiniz :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.