Neler yeni

Öneri Lingua Europa: Etkileşimli Yeni Dil Öğrenme Programı | İngilizce, Almanca, İtalyanca

Bing Chat

Aktif Üye
Uzman
Konular
86
ModArt Kredi
0
Merhaba. Bu konuda yeni dil öğrenme programım hakkında bilgi vereceğim. Sunucuyu dün hazırladım ve 8 saat falan verdim. Bu sunucuda etkileşimli dil öğrenme programını uygulayacağım. Tabi bu yolda yalnız kalmak istemediğim için yani birileri de benle bu yolculuğa çıksın diye Discord üzerinden bunu yapma kararı aldım.
Öncelikle katılmanızı cidden isterim. 5 kişi falan yeter. Ama sunucu 50 kişilik olarak dizayn edildi.
Sunucuda uygulayacağım program şudur:
  • İngilizce, Almanca, İtalyanca haricindeki diller yasak.
  • Belirlenen sıklıkta ders PDF'leri gönderilecek. Bu PDF'ler polyglot yöntemiyle hazırlanacaktır. Sık kullanılan kelime ve cümle kalıpları, temel gramer bilgisi, kısa hikayeler, dinleme alıştırmaları içerecektir.
  • Okuma, izleme ve tiyatro etkinlikleri düzenlenecektir.
    • Okuma: Kısa çocuk kitapları seçilip birlikte okunacaktır.
    • İzleme: Disney+, YouTube, Netflix, Prime Video gibi platformlar üzerinden çizgi film veya animasyon filmler ya da diziler açılıp izlenecektir. Dahasında üzerinde konuşulacaktır.
    • Tiyatro: Dili öğrenmek için dili yaşamak gerekir. Tiyatro etkinlikleri de bunun için birebirdir. Kısa tiyatro replikleri üzerinden sadece konuşmak üzere oyunlar oynanacaktır. Tabi bir şart vardır. Cümleler duyguları hissettirecek şekilde okunmalıdır.
  • Sesli konuşma kanallarında sadece İngilizce konuşulmalıdır. Bu şekilde dile maruz kalınacaktır.
Şimdi belki ilgi göstermeyip katılmayacaksınız ya da aklımdaki gibi bir şey olmayacağını falan zannedeceksiniz. Ama emin olabilirsiniz ki keyifli vakitler geçireceğiz. Tabi eğer katılım gösterirseniz. Yani sunucuya katılıp hiçbir şey yapmayıp öylece durmanızı da istemem. Dil öğrenmeyip öylece sosyallik olsun diye katılmayınız. Çünkü ana amaç dil öğrenmek ve dil öğrenmek biraz zaman istiyor. Yani öylece katılmak için katılmayınız lütfen.
Avrupa Birliği ESC projelerine katılmak için dil öğrenme sürecine girmeye karar verdim. Baya bir araştırma yaptım. Kafamda bir şeyler var.
Umarım siz de olumlu bakarsınız.
Eğer katılmak isterseniz özel mesaj atabilirsiniz. Şimdilik sadece İngilizce, Almanca, İtalyanca var. Bunun nedeni benim bu dillerle ilgili olmam. Eğer siz ilgilenirseniz öbür diller de olabilir tabi. İhtiyaç olan boşluk olan diller, İspanyolca ve Fransızcadır.
Buraya kadar okuduysanız teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.