Neler yeni

Hangi Markanın Ram Bellekleri Tercih Ediyorsunuz ?

Hangi Markanın Ram Bellekleri Tercih Ediyorsunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    26

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Hangi kitten bahsediyorsun
Ayrıca adamlar KALIN FONT ile yazmışlar Support pagelerine
5600MHZ ÜZERİ DESTEKLEYEN 4X DDR5 SUPPORTLU ANAKART YOK. (workstation motherbordlarına hakim değilim yeni gelicek EPYC lerin mboard larınıda görmedim)
DDR5 kat edeceği çok yol var

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Çok güzel değerler. Yeni görüyorum bunları (y)

Yine de bir dostumuz DDR5 ile DDR4 kıyaslaması yaptığında creatif uygulamalarda %1 fark bile yakalayamadı. Her halukarda bu yeni teknolojinin oturmasını bekleyeceğiz gibi duruyor.

Yada Z790 DDR4 ile devam edilecek :D
Hayır MTS ve NS ye geliyoruz DDR4 ün son platformu Z790 dır.
1668717705067.png

1668717737996.png

Çok kalmadı 2023 de DDR5 liderliği garantilemiş olucak.

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Hayır MTS ve NS ye geliyoruz DDR4 ün son platformu Z790 dır.
Ekli dosyayı görüntüle 1194
Ekli dosyayı görüntüle 1195
Çok kalmadı 2023 de DDR5 liderliği garantilemiş olucak.
Bu konuda haklısın, işte bu yüzden creatif uygulamlarda hiçbir fark etmiyor. Oyunlarda vs... performans alıyoruz sadece :)

Seneye 14th nesil intel muhtemelen 7nm olacak ve MB soketleri de değişecek o zamana kadar oturmuş olur herşey. Hatta şuanki 4090 kartların OC'ye çok elverişli olduğu gerçeği 4090 TI kartın %40 gibi bir performans artışıyla getirebilir. O zaman da ona bakarız :D

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Çok güzel değerler. Yeni görüyorum bunları (y)

Yine de bir dostumuz DDR5 ile DDR4 kıyaslaması yaptığında creatif uygulamalarda %1 fark bile yakalayamadı. Her halukarda bu yeni teknolojinin oturmasını bekleyeceğiz gibi duruyor.

Yada Z790 DDR4 ile devam edilecek :D
Z790 Dual Slot + bu kingpinlerle ve G-Skill in limited version DDR 3866 CL14 hatta 4000mhz CL14 de memtestden geçen sayılı kitleri var
1668718027803.png

Ama bak bunları 10.000MHZ cl36 kitlere gelene kadar elleyemiyicekler o konuda haklısın.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bu konuda haklısın, işte bu yüzden creatif uygulamlarda hiçbir fark etmiyor. Oyunlarda vs... performans alıyoruz sadece :)

Seneye 14th nesil intel muhtemelen 7nm olacak ve MB soketleri de değişecek o zamana kadar oturmuş olur herşey. Hatta şuanki 4090 kartların OC'ye çok elverişli olduğu gerçeği 4090 TI kartın %40 gibi bir performans artışıyla getirebilir. O zaman da ona bakarız :D
%40 TI serisi kartlar için hiçbirzaman olmaz sebebi ise Titan serisi kartlar örneğidir bu kadar büyük yüzdelik artışları hiç bekleme ancak nesilden nesile
olabilir.
%40 Artışlı Titan çıkartılsa bile titanlar her performans artışı için %1 başına 100 dolar koyarak geliyor :D o yüzden RTX 8000 V2 veya Tesla/Quadro olarak çıkartilabilir.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0

14. nesilde soket değişimi beklemiyorum söz verdikleri en az 2 soket devamlılığı fakat bu bilgiye sahip insanlar konuşurken yüz ifadeleri 14. nesilde çıkartmaya çalışıcağız ama sanki AMD multitasking de geçerse ve sokete 5950X daha fazla ÇEKİRDEK SIĞMIYOR vakası gibi bir olay gelirse ancak değişir.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
14. nesilde soket değişimi beklemiyorum söz verdikleri en az 2 soket devamlılığı fakat bu bilgiye sahip insanlar konuşurken yüz ifadeleri 14. nesilde çıkartmaya çalışıcağız ama sanki AMD multitasking de geçerse ve sokete 5950X daha fazla ÇEKİRDEK SIĞMIYOR vakası gibi bir olay gelirse ancak değişir.
Amd nin 5950x de 16 çekirdeği sığdırmış olmasından çok övünüyorlar mühendislerin mümkün kılmak için en çok çalıştığı cpu olabilir ondan sonrada 5800x3d cache stackleme geliyordur herhalde.

Adana

Aktif Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
Kingston ancak şu anki sistemde Patriot var.

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
%40 TI serisi kartlar için hiçbirzaman olmaz sebebi ise Titan serisi kartlar örneğidir bu kadar büyük yüzdelik artışları hiç bekleme ancak nesilden nesile
olabilir.
%40 Artışlı Titan çıkartılsa bile titanlar her performans artışı için %1 başına 100 dolar koyarak geliyor :D o yüzden RTX 8000 V2 veya Tesla/Quadro olarak çıkartilabilir.
MSRP çok yüksek zaten top seviye kartlarda. Yine de ben intel'de 14th nesili bekleyeceğim gibi duruyor 4090 sistem kurmak için.

3080TI var şuan sistemimde o zamana kadar beni idare eder. ( Bu arada arkadaşlar ben oyun odaklı bir kullanıcı değilim o yüzden idare eder kısmı tamamen iş odaklı )

MR SPOCK

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
17
ModArt Kredi
0
fury çünkü low profıle

Furkan A.

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Kullanın amacama göre değişir.
Server sistem ise kesinlikle Kingston >> Stabil ve ölümsüz.
Render ve Oyun için ise G.Skill B-Die çiplere sahip bellekler >> Yüksek O.c potansiyelimdem dolayı kesinlikle B-Die. Düşük gecikme ve yüksek hızları sunuyor.
Kişisel bilgisayarım da O.c`li şekilde 4200Mhz Cl14 değerlerinde kullanıyorum.

RevDeisDou

Pro Üye
Uzman
Konular
4
ModArt Kredi
0
Net bir marka seçmem hangisinin çipleri iyi ise onu alır geçerim. İlla marka seçeceksem G.SKILL seçerdim duruşu yeter.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.