Neler yeni

Soru Freesync Premium Monitör'e Nvidia Parçalar

yusufmngs

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar iyi akşamlar. Yazın incehesap'tan AMD 5 5500 ve Asus RX6650XT sistem aldım. Ardından Levon Turaç ModArt Levon abinin de 8 Ekim'de videosunu yayınladığı Link Removed monitörü satın aldım. Bilgisayar kusurlu geldi incehesap ile uğraş vs derken 2 ay sonunda iade aldım. Şimdi Levon abinin üst segment sistemini bekliyorum. Sorum şu; Elimde olan Freesync Premium monitör nvidia ekran kartları ile uyumlu mu? Bazı forumlarda Nvidia için G-sync , AMD için ise Freesync olması gerekiyor diye yazılar okudum. Sizce bir sorun olur mu?

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar iyi akşamlar. Yazın incehesap'tan AMD 5 5500 ve Asus RX6650XT sistem aldım. Ardından Levon Turaç ModArt Levon abinin de 8 Ekim'de videosunu yayınladığı Link Removed monitörü satın aldım. Bilgisayar kusurlu geldi incehesap ile uğraş vs derken 2 ay sonunda iade aldım. Şimdi Levon abinin üst segment sistemini bekliyorum. Sorum şu; Elimde olan Freesync Premium monitör nvidia ekran kartları ile uyumlu mu? Bazı forumlarda Nvidia için G-sync , AMD için ise Freesync olması gerekiyor diye yazılar okudum. Sizce bir sorun olur mu?
Uyumlu display port kablosu ile bağlarsan g-sync etkinleştirebilirsin. Freesync olması farketmiyor

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Freesync zaten yazılımsal bir teknoloji Nvidia tarafında ise Gsync teknolojisinin yazılımsal versiyonu var ve tüm Adaptive sync destekli monitörlerde kullanabilirsin.
Sync ibaresini gördüğün her monitörde Gsync kullanılıyor. Ama diyeceksin ki neden yazmıyorlar :)
Bunun sebebi AMD tarafında 3 farklı yazılımsal Sync Teknolojisi olması. Fresync Premium gibi seçenekler var olduğu için ürün isminde bunu eklemeyi daha çok uygun görünüyor çünkü şatafatlı duruyor 😂😂

yusufmngs

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Tabi onu kullanabilirsin Nvidia masaüstü ayarlarında çıkar G-sync ayarı istersen ordan aktifleştirirsin
Tamamdır dostum teşekkür ederim. Sistemi aldığım zaman yapamazsam yine rahatsız ederim seni :)

yusufmngs

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Freesync zaten yazılımsal bir teknoloji Nvidia tarafında ise Gsync teknolojisinin yazılımsal versiyonu var ve tüm Adaptive sync destekli monitörlerde kullanabilirsin.
Sync ibaresini gördüğün her monitörde Gsync kullanılıyor. Ama diyeceksin ki neden yazmıyorlar :)
Bunun sebebi AMD tarafında 3 farklı yazılımsal Sync Teknolojisi olması. Fresync Premium gibi seçenekler var olduğu için ürün isminde bunu eklemeyi daha çok uygun görünüyor çünkü şatafatlı duruyor 😂😂
İçimi rahatlattınız abi sağ olun. Öyle yanlış bilgiler var ki bana darboğaz yapar uyumlu olmaz vs bile yazdılar diğer forumlarda. Teşekkür ederim iyi akşamlar.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
İçimi rahatlattınız abi sağ olun. Öyle yanlış bilgiler var ki bana darboğaz yapar uyumlu olmaz vs bile yazdılar diğer forumlarda. Teşekkür ederim iyi akşamlar.
Yok artık ya harbi saçmalamışlar.
Bilmemek hiç sorun değil öğrenilir halledilir.
Ama yanlış bildiğini doğru gibi aktaranlar zaten bizim ''EN TEHLİKELİ'' sınıfına soktuğumuz insan tipidir. Yani kuyuya inilmez 😀😀 Yanlışını düzeltsen de kabullenmezler. Aman abi Şeytan g**üne öylesi bizden uzak olsun 🤣

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Display kablosu ile sorun yaşamazsınız Nvidia kartlar için

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.