Neler yeni

Yardım Ekranda piksellesme oluyor

WADACAN

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar bayağıdır cozum ariyorum ama yok ne yaparsam yapayim olmuyor. Gorselleri ekleyecegim kisaca sorun renk gecislerinde oluyor. Daha cok koselerde yani dedigim gibi renk gecislerinde oluyor. Sadece oyunlarda olan bir durum degil. Windows ana ekraninda bile uygulamalarin kenarlari piksel piksel. Cikinti olusuyor.
Ekran kartim PowerColor hellhound RX6600. sorunun ekran kartindan oldugunu dusunuyorum bu arada. Cunku PS3 cihazimi bagladigimda goruntu gayet netti.
Mesela bu gorsel PS3 cihazindan. Kamera ile cektim ve piksellesme gibi bir durum soz konusu degil.

IMG_20231007_114449.jpg

Burada belli oluyor mu bilmiyorum ama monitoru hiçbir seye baglamadan kendi ekranini cektim. Burada da piksellesme var. Acaba monitor kaynakli olabilir mi diyorum ama oyle olsa PS3 de olmazdi. Izledigim videolarda da sorun yok bu arada.

IMG_20231007_114132.jpg

Bu goruntu ise ana ekrandan. Fakat bunu kamera ile degilde ekran goruntusu alarak cektim.

123.png

Bu ise kamera ile cekilmis goruntu. En cok EA App de gozukuyor mesela. Koselerine iyi bakarsaniz cikinti olusuyor.

1314.jpg

Oyunlarda da atabilirim isterseniz ama bunlar yeterli diye dusunuyorum. Ana ekranda bile boyleyse oyunu siz dusunun. Bunlar yeterli olmaz ise istediginiz bir fotograf varsa atabilirim. AMD ayarlarina neredeyse dokunmadim. FreeSync kapali.
Ayrica sunu farkettim normalde PS3 cihazini monitore bagladigimda piksellesme soz konusu degildi. Fakat su an bilgisayardan bakiyorum ve az da olsa piksellesme belli oluyor. Dedigim gibi ekran kartindan kaynakli gibi. Ama cozumu nedir ne degildir bilmiyorum.
Arkadaslar sorun monitorde degil bunu dogruladim. Sorun ekran kartinda. Baska monitorde denemedim ama oyun icinde piksellesme vardi bunu ekran kaydedicisi ile kaydedip telefona attim. Telefonda da ayni sorun devam ediyordu. Yani sorun ekran karti ile. Garanti ilgilenir mi ki acaba bilginiz var mi? Isterseniz video da birakabilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.