Neler yeni

ekipman değiştirme?

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
bende görseldeki ekipmanlar var. özellikle mause pad ve klavye ile ilgili soru sormak istiyorum.
klavye sorunsuz çalışıyor, laptopla kullanıyordum. mekanik klavye daha önce kullanmadım. genellikle hikaye tabanlı oyunlar oynarım.
Klavyem nasıl, mekanik klavyeye geçmeye gerek var mı? mekanik klavyeye geçersem oyunlarda belirigin bir oyun zevki elde eder miyim?
mause pad yeterli mi? (eski mauseden kaldı)
para harcamaya değer mi?

Ekli dosyalar

• 20230917_104220.jpg
    20230917_104220.jpg
    448.3 KB · Görüntüleme: 60
  • 20230917_104142.jpg
    20230917_104142.jpg
    393.8 KB · Görüntüleme: 71
  • 20230917_104130.jpg
    20230917_104130.jpg
    244.5 KB · Görüntüleme: 69

WADACAN

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
bende görseldeki ekipmanlar var. özellikle mause pad ve klavye ile ilgili soru sormak istiyorum.
klavye sorunsuz çalışıyor, laptopla kullanıyordum. mekanik klavye daha önce kullanmadım. genellikle hikaye tabanlı oyunlar oynarım.
Klavyem nasıl, mekanik klavyeye geçmeye gerek var mı? mekanik klavyeye geçersem oyunlarda belirigin bir oyun zevki elde eder miyim?
mause pad yeterli mi? (eski mauseden kaldı)
para harcamaya değer mi?
Hocam fareniz o kadar iyi bir fare degilde sorun yasamiyorsaniz degistirmeye gerek yok. Zaten hikayeli oyunlar oynadiginiz icin oyuncu ekipmanlara da pek para harcamaya gerek yok bence. Klavye sorunsuzmus ondan dolayi kalabilir. Sadece Mouse Pad yenileyebilirsiniz istiyorsaniz. Mekanik klavyeye de dedigim gibi hikayeli oyunlar oynadiginiz icin pekte gerek yok. Zevk verir mi orasi size bagli denemeniz gerekli. Ama genel olarak ekipman degistirmenize gerek yok bence oynadiginiz oyunlardan oturu. Eger ki rekabetci oyunlar oynasaydiniz degistirmek mantikli olurdu.

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Hocam fareniz o kadar iyi bir fare degilde sorun yasamiyorsaniz degistirmeye gerek yok. Zaten hikayeli oyunlar oynadiginiz icin oyuncu ekipmanlara da pek para harcamaya gerek yok bence. Klavye sorunsuzmus ondan dolayi kalabilir. Sadece Mouse Pad yenileyebilirsiniz istiyorsaniz. Mekanik klavyeye de dedigim gibi hikayeli oyunlar oynadiginiz icin pekte gerek yok. Zevk verir mi orasi size bagli denemeniz gerekli. Ama genel olarak ekipman degistirmenize gerek yok bence oynadiginiz oyunlardan oturu. Eger ki rekabetci oyunlar oynasaydiniz degistirmek mantikli olurdu.
rekabetçi oyunları sevmiyorum ama ara sıra oynarım o da oynayacak hikaye tabanlımoyun olmazsa ama en az 2 yıl bu sıkıntım olmayacak çünkü yeni bir sistem dizdim ve eski oyunlarıda yeniden oynayacağım.
mause pad ihtiyaç duyarsam değiştireyim o halde. gerisi de zamanla değiştiririm.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Mekanik klavye ve mousepad hissiniyatınızı artı yönde etkileyebilecek 2 ürün fakat aldığınız klavye ve mousepad e bağlı. Mesela silver veya red switch li mekanik bir klavye kullanmak her zaman daha zevklidir. Kaliteli bir mousepad kullanmak ise mouse’un mousepad üzerinde tıkanmadan akıcı şekilde gerekli hareketleri daha kolay ve daha hoş bir hissiyatla yapmaktır. Gerekli/gereksiz bir yana eğer kullandığınız mevcut ekipmanlar çok eski ürünler ise yerine bugünün orta veya üst seviye ekipmanları ile değiştirerek oyun zevkini ve hissiyatını daha güzel hale getirebilirsiniz. Mouse bir yere kadar ama benim gözümde mousepad ve klavye önceliklidir. Bence bütçe orta/üst seviye ekipmana yeterli ise almak mantıklıdır diye düşünüyorum. Competitive oynuyorsan iyisini al hikayeli oynuyorsan eski olsada olur düşüncesine katılmıyorum çünkü bütçem var ise daha güzel hissiyatlı ve kaliteli ekipman kullanabilirim. Sonuç olarak performans odaklı değil de kaliteli ve hissiyatı güzel ürünleri sadece iş için kullananlarda alıyor. Tamamen size bağlı :)

Son düzenleme:

Mekanik tuş

Aktif Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Mekanik klavye ve mousepad hissiniyatınızı artı yönde etkileyebilecek 2 ürün fakat aldığınız klavye ve mousepad e bağlı. Mesela silver veya red switch li mekanik bir klavye kullanmak her zaman daha zevklidir. Kaliteli bir mousepad kullanmak ise mouse’un mousepad üzerinde tıkanmadan akıcı şekilde gerekli hareketleri daha kolay ve daha hoş bir hissiyatla yapmaktır. Gerekli/gereksiz bir yana eğer kullandığınız mevcut ekipmanlar çok eski ürünler ise yerine bugünün orta veya üst seviye ekipmanları ile değiştirerek oyun zevkini ve hissiyatını daha güzel hale getirebilirsiniz. Mouse bir yere kadar ama benim gözümde mousepad ve klavye önceliklidir. Bence bütçe orta/üst seviye ekipmana yeterli ise almak mantıklıdır diye düşünüyorum.
elinize sağlık. o halde bana fiyatı uygun, orta seviye, red s. birkaç klavye önerir misiniz? Beni en azından 3 yıl idare etsin.
bir de mause pad.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.