Neler yeni

Rehber Discord Mesajlarını Otomatik Olarak Silme

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
Bu konuda Sizlere Discord üzerinden mesajları otomatik olarak Silmeyi anlatacağım. Diyelim Discord üzerinde birisi ile konuştunuz ama bunu tek tek silmek yerine otomatik olarak silmek istiyorsunuz. Otomatik olarak sildirme işlemini de aslında şu şekilde yapacağız. Diyelim bir komut vereceğiz o komut Discord üzerinde konuştuğunuz kişi ile yazışmalarınızı bulup sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklayacak ve daha sonra kendisi Sil butonuna tıklayarak silme işlemini gerçekleştirecek. Açıkçası bunu bot kendisi otomatik olarak anlayıp yapacak. Şimdi gelelim bu yöntemi nasıl yapacağımıza.
Adım 1 - "AutoHotKey Installer" yükleyicisi isimli bir yazılımı bilgisayarımıza indirip ardından kuruyoruz.

Adım 2 - Daha sonra masaüstüne gidiyoruz ve ardından sağ tıklayıp açılan menüden yeni diyoruz.

Adım 3 - Bu adımda ise "AutoHotkey script" seçeneğini seçiyoruz.

Adım 4 - Otomatik olarak bir pencere karşınıza gelecektir. Bu pencerede "AutoHotkey script" dosyamıza yani oluşturacağımız dosyaya bir isim veriyoruz. Örneğin: "Delete Discord DM" diyebilirsiniz.

Adım 5 - Masaüstünde bir metin dosyası gibi ama uzantısı (.ahk) uzantılı olan bir dosya olacak bu dosyaya daha sonra sağ tıklıyoruz ve metin dosyası ile aç diyoruz.

Adım 6 - Metin dosyası ile açtıktan sonra aşağıda vermiş olduğum kodu yapıştırıp kaydediyoruz.

Kod:panoya kopyala
t::

Loop, 100000

{

send, {Up}

send, ^a

send, {BS}

send, {Enter}

send, {Enter}

sleep, 100

}

Return

Kodu yapıştırdıkdan sonra sağ tıklıyoruz ve Run Script diyerek çalıştırıyoruz. Çalıştırmadan önce şöyle bir şey yapmak daha mantıklı. Discord'u açın ve DM'ye gidin. Örneğin: Ahmet, Mehmet artık kimle konuştuysanız o kişinin DM'sine gidin ve mesaj yerinde "T" tuşuna basın. Burada aslında dikkat ederseniz komut satırında ilk başta yer alan ::t komutunu verdik. Yeni bu tuşa bastığımız zaman kendisi otomatik olarak emir verecek ve silme işlemini gerçekleştirecektir.

ÖNEMLİ: Discord üzerinden farklı bot yazılımları olabilir belki ama Benim de kullandığım yöntemlerden biri bu. Ayrıca şunu da söylemek isterim. Discord üzerinden bildiğim kadarıyla mesajları tek seferinde silemiyorsunuz. Mecbur yani el ile manual olarak yani silmeniz gerekiyor. Siz bilgisayar başında olmadığınız sürece script dosyasını yani kısaca çalıştırdığınız sürece o Sizin yerinize DM'leri silecektir.

Umarım yararlı bir rehber olmuştur.

Kaynak: TP kullanıcısı Rufiq Cavadov

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.