Neler yeni

Bu sistem alinirmi

hardking

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Surekli pc deyim freelancer calisanim pc de render aliyorum is yapiyorum adobe programlarini kullaniyorum ve intel islemci gerek bu yuzden 40 k ya bu sustemi buldum itopyadan iyimidir.
Rtx 4060 super fln bulunurmu bu paraya yada ti?
IMG-20241015-WA0032.jpg

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
18
ModArt Kredi
0
Merhaba
Bu sistem sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaz. Intel işlemci gerektiğini biliyorsunuz ancak burda dikkat etmeniz gereken bir konu var.
Sonunda F takısı olan işlemciler iGPU içermiyor yani işlemcinin decode/encode etmesi gibi bir durum söz konusu değil.
Dolayısıyla işlemci olarak en az 13700K yada 14600K - 14700K olan bir model seçerseniz sizin için en uygunu olacaktır, 4060 çok giriş seviye bir ekran kartı bunun yerine ikinci el vs.. methodlarla 3080ti 3090 bulabilirseniz ( fiyatları çok uygun ) performans olarak çok çok daha iyi bir sistem toplamış olursunuz.

AE ne kadar kullanıyorsunuz bilmiyorum ama o da tam bir ram açı bir software. Dolayısıyla hazır sistemde ram'i min 64gb yaparsanız çok rahat edersiniz 👍

Son düzenleme:

RockNRogue

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0

RockNRogue

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Kreatif uygulamalarda DDR5 ile DDR4 arasında %2 bile fark yok :) Siz nerden edindiniz DDR5 tercih etmeli bilgisini ?
Performans mı konuşuyoruz? Bu bilgiyi bir yerden edinmedim, fikrimi söyledim. Yükseltme açısından konuştum, ddr4 uyumlular kaç sene daha üretilecek?
Kullandığı "kreatif" uygulamalar daha fazla ram boyutu ve hızı gerektirdiğinde mesela, baştan sistem mi toplayacak?
Toplaması gerektiğinde örneğin 2 ram eklemek yerine anakart dahil sistemi mi değiştirsin? İşlemci de aynı şekilde.

Performansı çok fark yaratmıyor ise fiyatı da öyle. Ne kadar fark var? :)

"Ddr5 tercih etmeli bilgim" bu kadar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.