Neler yeni

başım belada minidump dosyası okuyacak bir usta arıyorum

AlfaYoutube

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bios upgrade ede bilirsin psu yazmıyor ne kullandığın önemli ve işlemci alev gibi olan bir işlemci sıvı soğutman yada güçlü bir hava soğutman varmı? Ve xmp açıkmı

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
352
ModArt Kredi
0
i5 14400f işlemci
corsair 3600 mhz ram 32 gb
ASUS ROG STRIX B760-G GAMING WIFI
1080 oc ekran kartı

şimdiden teşekkür ederim sorunun tam sebebini bulamıyorum ortalama 5 günde 1 pc kitleniyor bazen mavi ekran veriyor
Merhaba, Dosyaları inceledim. Bellek ile alakalı bir uyumsuzluk sorunu yaşıyorsunuz. BIOS sürümünüzün güncelliğini kontrol edin, güncel değil ise güncelleyin.
Windows sürümünüzün en güncel sürüm olduğundan emin olun. Güncellemeleri yapın. XMP açık ise XMP kapatarak aynı sorun tekrarlayacak mı takip edin.

AlfaYoutube

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba, Dosyaları inceledim. Bellek ile alakalı bir uyumsuzluk sorunu yaşıyorsunuz. BIOS sürümünüzün güncelliğini kontrol edin, güncel değil ise güncelleyin.
Windows sürümünüzün en güncel sürüm olduğundan emin olun. Güncellemeleri yapın. XMP açık ise XMP kapatarak aynı sorun tekrarlayacak mı takip edin.
konu şu bellekle alakalı değil aldığı ana kartın 13. nesile kadar desteği var bu sebepten ötürü bios versiyonu yetersiz 14. nesil işlemciylen ana kartı kullanıyor ve muhtamel kullandığı ramler expo xmp desteği olmadığı için bu problemleri yaşıyor

ramleri biostan 3600mhz sabitler ve bios setup kurulumunu yapar ise problermi kalkar

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
352
ModArt Kredi
0
konu şu bellekle alakalı değil aldığı ana kartın 13. nesile kadar desteği var bu sebepten ötürü bios versiyonu yetersiz 14. nesil işlemciylen ana kartı kullanıyor ve muhtamel kullandığı ramler expo xmp desteği olmadığı için bu problemleri yaşıyor

ramleri biostan 3600mhz sabitler ve bios setup kurulumunu yapar ise problermi kalkar
Bilgi için saolun, zaten bellek uyumsuzluğunu yaşadığını söyleyip ilk olarak BIOS güncellemesi önerdim.

Roburahaju

Yeni Üye
Uzman
Konular
2
ModArt Kredi
0
bios güncel xmp açık 3600 mhz kullanıyorum sorunum devam ediyor sogutucum stock whocrashed aldığım yazıya göre işlemci ısısı ile alakalı bi durumdan bahsediyor sıvı sogutma alıp deniyecem bios setup kurulumu nedir bu arada öyle bir şey mi var

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.