Neler yeni

Soru Asus ROG Swift PG27AQDM fiyatı

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Linkini bırakacağım ürünün yurtdışında 1.100$ dan satıldığını gördüm ve muadili olan LG 2K 240hz OLED olan monitörüde LG kendisi 1.000$ dan satıyor. Doları 19₺ den baz aldığımızda 20.900₺ yapıyor ve hadi satış fiyatından %30 vergi ekliyorum son olarak 27.170₺ oluyor. Bizim ülkemizde ki satıcılar ne gibi bir fiyatlandırma yapıyorda 56.624₺ oluyor anlamıyorum. Var mı bilgisi olan aydınlatacak bir arkadaş ?

Link Removed

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Fiyatlarda vergilendirme
KDV,gümrük vergisi ,satıcı payı şeklinde yapılıyor satıcı burda iş güzarlık yapıp
ürüne yarı yarıya faiş fiyat uygulayıp satıyor
malasef serbest ticaret kanunu yüzünden
tüketiciler mağdur ediliyor
bu konuda hiç bir yasal düzenleme
çıkarılmıyor
IMG_20230331_225248.jpg

bak minicik 34 gramlık gofretin fiyatına
Hemde yerli üretim avrupai değil
gecen hafta bu gofret 3.25 TL den satılıyordu yani anyacağın gelen giden düdüklüyo bizi

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Fiyatlarda vergilendirme
KDV,gümrük vergisi ,satıcı payı şeklinde yapılıyor satıcı burda iş güzarlık yapıp
ürüne yarı yarıya faiş fiyat uygulayıp satıyor
malasef serbest ticaret kanunu yüzünden
tüketiciler mağdur ediliyor
bu konuda hiç bir yasal düzenleme
çıkarılmıyor
Ekli dosyayı görüntüle 4147
bak minicik 34 gramlık gofretin fiyatına
Hemde yerli üretim avrupai değil
gecen hafta bu gofret 3.25 TL den satılıyordu yani anyacağın gelen giden düdüklüyo bizi
Yazık gerçekten. Fahiş fiyat olduğu belli fakat bu kadar fiyat farkını görünce acaba birşeyden dolayımı fiyat böyle uçuyor diyo insan :)

komiks

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
tamamen fırsatçılıktan kaynaklanıyor. beklediğim bir üründü ama fiyatı görünce insan düşünmeden yapamıyor...

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Yazık gerçekten. Fahiş fiyat olduğu belli fakat bu kadar fiyat farkını görünce acaba birşeyden dolayımı fiyat böyle uçuyor diyo insan :)
Yokya bişeyden değil keyfi yönden serbest piyasa diyip bahane edilerek piyasayı manipüle edip satıyorlar yasal boşluk var maalesef Nisan ayı bitene kadar
Yüzde 25 yeni zam gelecek ucuz telefonlar cihazlar vesaire zamlanacaktır yine umarım
Yanılırım

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
tamamen fırsatçılıktan kaynaklanıyor. beklediğim bir üründü ama fiyatı görünce insan düşünmeden yapamıyor...
Bende bekliyordum ama fiyatı görünce şok geçirdim. Şahsen 30.000₺-35.000₺ arasına kendimi inandırmıştım. Birkaç sitede daha satışa çıkacak belki onlar insaflı olur. LG ye mail atmıştım mayıs sonunda gelecek dediler 2K 240hz OLED model için bakalım belki o daha uygun olur.

Yokya bişeyden değil keyfi yönden serbest piyasa diyip bahane edilerek piyasayı manipüle edip satıyorlar yasal boşluk var maalesef Nisan ayı bitene kadar
Yüzde 25 yeni zam gelecek ucuz telefonlar cihazlar vesaire zamlanacaktır yine umarım
Yanılırım
Ahh ahh söylenmeyen birşey kalmadı maalesef. inşallah öyle olmaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.