Neler yeni

Yardım 64GB ram 32GB olarak gözüküyor

erhansansar12

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Selam, sistem özellikleri aşağıda mevcut, yeni sistem topladım, sorunsuz Windows 11 kullanıyorum lakin Corsair 16x4 64 GB 3600 CL18 RAM mevcur ama 32 GB 2133 MHz olarak görüyor BIOS'tan XMP açtığımda 64 3600 görüyor lakin bu sefer monitor e görüntü gelmiyor, sorun nedir nasıl çözebilirim arkadaşlar.

13700k işlemci,
Z690a ROG anakart.
980 Pro 1TB.
16x4 64 GB 3600 CL 18 Corsair RAM.
Corarsair RM850X PSU.
NZXT Kraken Z73 sivi sogutma.
RTX 3080 ROG

JOKER

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Bazı Ramlar fabrika Çıkışlı hatalı olabiliyor ramlarin yerini değiştirmek veya
Ramlerin Bazan voltaj Değeri Artırınca Açılabiliyorlar. Görüntü almakta sıkıntı yaşıyorsanız.
Anakartta Biosu sıfırlama tuşu varsa sıfırlayın Veya Bios pilini çıkarıp Geri Takın sonra ekran gelicektir
anakart üreticisinin sitesine gidin ram uyumluluk listesi ve bios Güncelleştirmesine Bakın varsa güncelleyin
sorununuz bios güncelleştirme ile çözümlenir

erhansansar12

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Bios guncel tekrar güncelledim lakin bu sefer de hiç bir şekilde ekrana görüntü tu gelmiyor, dram ışığı yanıyor, yer değiştirdim tek tek denedim , silgi ile sildim sonuç ayni

erhansansar12

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Z690 serisinde 4 slot olarak 64 gb yabancı forumlarda vs gördüğüm kadarı ile sorunluymus. Şuan 32 gb 2slot olarak kullanıyorum. Z790 serisinde herhangi bir sorun yokmuş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.