Neler yeni

Öneri 35K Sistem Önerisi Yapabilir misiniz?

Muharrem1111

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bütçe
35000 TL
Merhaba, yazılım ile ilgileniyorum. Daha çok yazılım için kullanacağım. Arada oyunlar oynamak için ileride RTX 4070 gibi ekran kartı takacağım. Sistemin beni uzun süre götürmesini istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

RAM olarak 32 GB 6000 MHz RAM aldım: Kingston Fury Beast KF560C36BBEK2/32 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 Siyah Gaming Ram (Bellek) - incehesap.com

Kasa mesh ve beyaz olması çok iyi olur. (performans kazancı olursa siyah da olabilir)

SSD 1TB yeterli.

İşlemci olarak i9-13900K almak istiyorum.

Düşüncelerinizi ve önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Aşağıdaki sistem hakkında yorumlarınızı da paylaşabilir misiniz?

RAM : 32 GB 6000 MHz RAM aldım: Kingston Fury Beast KF560C36BBEK2/32 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 Siyah Gaming Ram (Bellek) - incehesap.com

Kasa:

Obudowa Nzxt H7 Flow (CM-H71FW-01)
Link Removed

Power:

MSI PSU MPG A1000G PCIE5 1000W 80+ GOLD POWER SUPPLY
Link Removed

Anakart

GiBy Z790 UD Z790
Link Removed

SSD:

Samsung 980 Pro MZ-V8P1T0BW 1 TB PCIe 4.0 M.2 SSD
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

İşlemci : i9 13900K

Sıvı Soğutucu:

Muharrem1111

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba 13900k olmak zorunda mı

Aslında i9 13900k yaptığım iş için fazla bir işlemci. Şuan Ryzen 7 4700U işlemci ve 16 gb ramli laptop yetersiz kalıyor. İleriye dönük olması için i9 yapmalıyım diye düşündüm. Ekran kartını 3-5 ay sonra takacağım.Kasa, psu ve anakart konusunda hala karar vermiş değilim. Sizin önereceğiniz sistemi de incelemek isterim.
Teşşekkürler

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Aslında i9 13900k yaptığım iş için fazla bir işlemci. Şuan Ryzen 7 4700U işlemci ve 16 gb ramli laptop yetersiz kalıyor. İleriye dönük olması için i9 yapmalıyım diye düşündüm. Ekran kartını 3-5 ay sonra takacağım.Kasa, psu ve anakart konusunda hala karar vermiş değilim. Sizin önereceğiniz sistemi de incelemek isterim.
Teşşekkürler
RYZEN 7000 serisi ile daha ileriye dönük olacaktır akşam size güzel bir sistem toplayacağım ekran kartı hariç sanırım

Adana

Aktif Üye
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
4070 Ti için 13700KF 2K ve üzeri çözünürlükte rahat yetecektir.

9005 TL
Link Removed

Kasa 36 cm'ye kadar ekran kartı desteği var. (Beyaz istidiğiniz için bu model)
2293 TL
Link Removed

Anakart
4610 TL
Link Removed

PSU (atx 3.0)
3647 TL
Link Removed

1900 TL SSD
Link Removed

Sıvı Soğutma
3100 TL

Burası 24.555 TL yapıyor.
İlerde 4070 Ti alacağınız için Ekran kartı ve zaten aldığınız için RAM hariç tutulmuştur.
Bileşenler üst düzey seçilmiştir.

Kalan bütçeye ile şu kartı almanızı tavsiye ederim. Bu yeni çıkan GDDR6X belleğe sahip olan 3060 Ti modeldir. Bu kart 2K'da size çoğu oyunu full ayarlarda akıcı olarak oynatacaktır. Biraz daha uygun bir şey isterseniz 3060 12 GB tercih edebilirsiniz.

Link Removed

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.