Neler yeni

Öneri 2x8 CPU Pin Konnektörlü PSU Önerisi

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar Merhaba,

Yeni bir sistem topladım, 2x 8 CPU Pin konnektörlü 750W ve Üstüde olabilir ilerisini düşünerek. Gold sertifikalı ve kesinlikle tam moduler bir güç kaynağı önerinizi bekliyorum.
Sistemim şu şekilde;

• RTX 2070, İleride 4000 yada 3000 serisi ile değişebilirim hala 1080p Monitörde kaldığım için. Çok yüksek karta ihtiyacım yok.
  • i5 13600K
  • MSİ PRO Z690-A
  • 16 GB 4000 MHz RAM

Cooler Master 850 W V2 MPE-8501-AFAAG-EU aklımda bu model var fakat. 1 adet 8x CPU pin konnektörü var diğeri 4+4 1 adet bu şekilde sistemim çalışır mı? Yada 2 adet 8 Pin konnektörü olan CPU için farklı modeller var ise önerebilir misiniz. Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için.

Levon Turaç ModArt Levon

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bütçe? RM850X, Sharkoon Coolzero, High Power Performance GD bakabilirsin. İndirimde bulunursa Thermaltake GF1'de bakılabilir.

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Bütçe? RM850X, Sharkoon Coolzero, High Power Performance GD bakabilirsin. İndirimde bulunursa Thermaltake GF1'de bakılabilir.
Bütçe de bir limit yok ama 3000-3500 arası yeterli gidip de 1200 W Plat PSU almaya gere yok. Cooler Master tercih etmemin nedeni bir PSU 11 sene kullandım kasası ile, Hala da kasasını ve sıvı soğutmasını kullandım o yüzden bu attığım güzel derseniz Vatan bilgisayarda varmış kafama takılan 2. CPU için 8 pin konnektörü yok.

Şuan ki anakartım da 2 adet 8 pin girişi var CPU için.

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
RM850X Bu model şuan Amazonda satışta var 3.200 TL bandında benim yazdığım modelden daha mı iyidir? Birde 2x8 CPU pinleri mevcut değilmi?

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Bütçe de bir limit yok ama 3000-3500 arası yeterli gidip de 1200 W Plat PSU almaya gere yok. Cooler Master tercih etmemin nedeni bir PSU 11 sene kullandım kasası ile, Hala da kasasını ve sıvı soğutmasını kullandım o yüzden bu attığım güzel derseniz Vatan bilgisayarda varmış kafama takılan 2. CPU için 8 pin konnektörü yok.

Şuan ki anakartım da 2 adet 8 pin girişi var CPU için.

O PSU o kadarda iç açıcı değil. Cooler Master PSU işinde genel olarak çok iyi bir marka değil. Ayrıca:

Link Removed

Bu bütçede bundan daha iyisini bulamazsın.
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

RM850X Bu model şuan Amazonda satışta var 3.200 TL bandında benim yazdığım modelden daha mı iyidir? Birde 2x8 CPU pinleri mevcut değilmi?

Link atabilir misin? 2X8 CPU pini var tabii. Bu modelin iki versiyonu var. 2019 versiyonu çok daha sessiz.

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
O PSU o kadarda iç açıcı değil. Cooler Master PSU işinde genel olarak çok iyi bir marka değil. Ayrıca:

Link Removed

Bu bütçede bundan daha iyisini bulamazsın.

Link atabilir misin? 2X8 CPU pini var tabii. Bu modelin iki versiyonu var. 2019 versiyonu çok daha sessiz.
Link Removed Şuan evet attığın Sinerjide gayet iyi Kasım indirimlerinde 2.560 TL gibi bantları görmüşte bekleyemem. Ocaktan sonra daha da artacağı için bu alacağımız sinerjide ki hangi versiyonu peki 2021 bende gördüm amazonda.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Link Removed Şuan evet attığın Sinerjide gayet iyi Kasım indirimlerinde 2.560 TL gibi bantları görmüşte bekleyemem. Ocaktan sonra daha da artacağı için bu alacağımız sinerjide ki hangi versiyonu peki 2021 bende gördüm amazonda.

Sinerji'de satılanda 2021 versiyon. Ben 2019 kullanıyorum. 2019'un stoğu kalmadığı için fiyatını şişirmişler. 2021 alabilirsin.

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Sinerji'de satılanda 2021 versiyon. Ben 2019 kullanıyorum. 2019'un stoğu kalmadığı için fiyatını şişirmişler. 2021 alabilirsin.
Evet şuan diğer attığın Sharkoon ve High Power, Thermaltake en iyisi ve beğendiğim Corsair gibi, CM V2 göre de amazonda yorumları da iyi bunu alayım o zaman.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
Evet şuan diğer attığın Sharkoon ve High Power, Thermaltake en iyisi ve beğendiğim Corsair gibi, CM V2 göre de amazonda yorumları da iyi bunu alayım o zaman.

PC bileşenlerinde yorumlar çok değersizdir ve aldatıcıdırlar. "2 gün kullandım bozulmadı bak taş gibi ürün"... RM850X önerdiklerimin arasında en iyisiydi, alabilirsiniz.

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
PC bileşenlerinde yorumlar çok değersizdir ve aldatıcıdırlar. "2 gün kullandım bozulmadı bak taş gibi ürün"... RM850X önerdiklerimin arasında en iyisiydi, alabilirsiniz.
İşte o yüzden Cooler Master'dan vazgeçmiyorum Kasasını 10 yıla aşkın kullandım daha sıvı soğutma piyasası yok iken aldığımda destekliyordu. Şuanda her şey yine Cooler Master sadece PSU bunu alacağız inşallah pişman etmez diyelim. Birde Teknik servisleri Vektron mükemmel. Servis point gibi lanet ettiğim servis değildi. Vatan bilgisayar CM ' da 3100 TL bandında şuan.

Fakat Vektronu aradım 1x8 CPU girişi diğeri ise 1x 4+4 CPU için olduğunu söyledi 2 adet 8x pin konnektörü yok dedi. Diğer markaların da muhtemel buda öyle gelecek o zaman 1 tanesi 4+4 olarak inşallah problem yaratmaz.
Anakartın üzerinde Kare oval şekillere uysun da.

Şuan bu problemi yaşadığım için sistemi açamıyorum. 1 adet 8x CPU girişi var diğerleri hem Ekran kartın 6+2 ler onları bağlayınca da sisteme elektrik vermiyor doğal olarak. açmıyorlar bile korumaya giriyor muhtemel kitliyor PSU kendini.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
İşte o yüzden Cooler Master'dan vazgeçmiyorum Kasasını 10 yıla aşkın kullandım daha sıvı soğutma piyasası yok iken aldığımda destekliyordu. Şuanda her şey yine Cooler Master sadece PSU bunu alacağız inşallah pişman etmez diyelim. Birde Teknik servisleri Vektron mükemmel. Servis point gibi lanet ettiğim servis değildi. Vatan bilgisayar CM ' da 3100 TL bandında şuan.

Fakat Vektronu aradım 1x8 CPU girişi diğeri ise 1x 4+4 CPU için olduğunu söyledi 2 adet 8x pin konnektörü yok dedi. Diğer markaların da muhtemel buda öyle gelecek o zaman 1 tanesi 4+4 olarak inşallah problem yaratmaz.
Anakartın üzerinde Kare oval şekillere uysun da.

Şuan bu problemi yaşadığım için sistemi açamıyorum. 1 adet 8x CPU girişi var diğerleri hem Ekran kartın 6+2 ler onları bağlayınca da sisteme elektrik vermiyor doğal olarak. açmıyorlar bile korumaya giriyor muhtemel kitliyor PSU kendini.

Bundan bahsetmiyor musun?

Link Removed

Bundan bahsediyorsan bunda zaten 2X8 CPU pini var. Zaten 850W'yi bırak çoğu 650W PSU'larda da bu kablodan iki tane var, olmaması saçmalık.

Son düzenleme:

PWR_OK

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
High Power Performance GD bakabilirsin.
750W'lik modeli diyorsan onda tek CPU baglantisi var :D 800W'sa sorun yok.

3200 TL'ye hatrima C850, RM850X gibi uniteler geliyor; guc olarak daha ust bir sey istiyorsan High Power Super GD+ 1050W'lik modele bakabilirsin. Kalite olarak C850, RM850X ve GF1 gibi unitelerin asagisinda onu demis olayim.

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0

3200 TL'ye hatrima C850, RM850X gibi uniteler geliyor; guc olarak daha ust bir sey istiyorsan High Power Super GD+ 1050W'lik modele bakabilirsin. Kalite olarak C850, RM850X ve GF1 gibi unitelerin asagisinda onu demis olayim.

650W modellerin genelinde olduğunu belirttim. O modele özel bir şey demedim.

Ekleme: Diğer mesajımı alıntıladığını sandım. 800W'lik modeli kastettim tabii ki de.

Machvins

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Bundan bahsetmiyor musun?

Link Removed

Bundan bahsediyorsan bunda zaten 2X8 CPU pini var. Zaten 850W'yi bırak çoğu 650W PSU'larda da bu kablodan iki tane var, olmaması saçmalık.
evet bundan bahsediyorum da ben sana şimdi detaylı açıklayım.

arkadaşın dediği gibi 750 W Gold olanı bende mevcut 1 adet 8pin var bende diğerini ekran kartı ile bağlıyordum 6+2 ile sisteme güç gelmiyor. O yüzden bu sebeplerden dolayı başıma gelmeyen kaldı 1 anakart tüketici hakem heyetinde sonuç bekliyor. Anakart da sorun var dediler vatan bilgisayar gitti geldi işlemci pinleri yamuk kullanıcı hatası vesaire..

Attığınızı alıyorum o zaman arkadaşlar daha iyi diyorsunuz. Corsair RM850X 2021 olanı bende baktım artık umarım güncel olanıda 2019 gibi iyi çalışıyordur. :)

High power hiç kullanmadım 850W aynı model var ise neden olmasın aynı ürünü daha hesaplı alacaksak. Ama markaya da güvenmiyorum açıkçası

Hamza Ensar Sağlam

ModArtPC Yazarı
Uzman
Konular
10
ModArt Kredi
0
evet bundan bahsediyorum da ben sana şimdi detaylı açıklayım.

arkadaşın dediği gibi 750 W Gold olanı bende mevcut 1 adet 8pin var bende diğerini ekran kartı ile bağlıyordum 6+2 ile sisteme güç gelmiyor. O yüzden bu sebeplerden dolayı başıma gelmeyen kaldı 1 anakart tüketici hakem heyetinde sonuç bekliyor. Anakart da sorun var dediler vatan bilgisayar gitti geldi işlemci pinleri yamuk kullanıcı hatası vesaire..

Ekran kartı ile bağlamasaydın iyiydi. Tek 8 pin ile çalışma olayı anakarta bağlı. Çoğu anakart 8+8 varsa ikisini de doldurmanı ister.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.