Neler yeni

Öneri 1200-1300 TL bandında klavye+mouse önerisi alabilir miyim?

• Konbuyu başlatan Armiz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 527

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Bütçe
1250 TL
Merhabalar, herkese hayırlı geceler. 1200-1300 TL bandında klavye+mouse arayışındayım. Klavye olarak mevcut kullandığım Logitech K270 bile benim için aslında yeterliydi ancak son zamanlarda algılamama gibi şeylerinden dolayı yeni bir klavye almaya karar verdim. Almayı düşündüğüm klavye mekanik olmayacak ve normal boyutta bir klavye olacak. Baktığım zaman bir kaç tane buldum ancak dediğim gibi bu klavye bile benim için yeterliydi ondan dolayı klavyeye 700-800 gibi bir rakam vermeyi pek düşünmüyorum.

Bulduğum klavyeler şu şekilde diyebilirim; Redragon Dyaus K509, AOC GK200, Razer Cynosa Lite, Lenovo Legion K300, Cougar Vantar, Razer Cynosa V2 Chroma, HyperX Alloy Core RGB (son ikisini fiyat dolayısıyla pek düşünmüyorum doğrusu).

Mouse olarak ise zamanında takım halindeyken yanında alınan Logitech M185(sanırım) kullanıyordum ve asıl değiştirmeyi düşündüğüm parça bu açıkçası. Mouse ile ilgili olarak da kısaca şöyle bilgi verebilirim; el boyutum 18-9 cm, palm grip tutuş kullanıyorum. Denediğim mouselardan aklımda kalan tutuşu hoşuma giden en son olarak Razer Viper oldu diyebilirim. Deneyip de kavrama hissiyatı hoşuma giden mouselardan aklımda kalan Logitech G203, DEXİM GM-031U, CORSAİR M55 Pro RGB vardı. Rival 3'ü de denemiştim ancak diğerlerine göre daha az beğenmiştim diye hatırlıyorum. Mouse konusunda da raporlama hızı(min 1000hz), tarama hızı(min 200ıps), hızlanma(min 20g) gibi değerlere sahip mouse bakıyorum. Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Klavye önerim:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Mouse önerim:

Kendi fikrimi belirtecek olursam klavye, fareden daha önemlidir.

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Klavye önerim:

Mouse önerim:

Kendi fikrimi belirtecek olursam klavye, fareden daha önemlidir.
Öneriler için teşekkür ederim hocam. Klavye olarak mekanik istemiyorum klasik olarak tavsiyeniz ne olur acaba? Bir de sizce neden klavye daha önemli diye sorabilir miyim?

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0
Öneriler için teşekkür ederim hocam. Klavye olarak mekanik istemiyorum klasik olarak tavsiyeniz ne olur acaba? Bir de sizce neden klavye daha önemli diye sorabilir miyim?

Ses çıkarmaması için mi mekanik istemiyorsunuz?

Kendim yazı, makale vesaire yazdığım için fareye pek ihtiyacım olmuyor. Bu yüzden klavye benim için fareden daha önemlidir. :)

Armiz

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
16
ModArt Kredi
0
Ses çıkarmaması için mi mekanik istemiyorsunuz?

Kendim yazı, makale vesaire yazdığım için fareye pek ihtiyacım olmuyor. Bu yüzden klavye benim için fareden daha önemlidir. :)
Aynen hocam aynı şekilde yazı yazarken ya da çok tuş kullandığım bir oyun oynayınca kafam şişsin istemiyorum ondan dolayı incelemelerine bakıp bunları ayırabildim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.