Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. Berkin AYRAL

kod düzenlemeden anlayan yokmu

ModArtPC moderatörü olarak konu sahibine iyi uçuşlar diliyorum. :)
  2. Berkin AYRAL

Rehber Bilgisayar hızlandırma yöntemleri

Bilgisayar hızlandırma yöntemleri; 1- Artık dosyaları silme Öncelikle Win+r ile çalıştır penceresini açıyoruz. Böyle bir sekme açılacak. Buraya sırasıyla prefetch, temp, %temp% yazıyoruz ve içlerindeki bütün dosyaları gönül rahatlığıyla silebilirsiniz. Bunlar bilgisayarınızdaki bir şey...
  3. Berkin AYRAL

Windows 10 OOBE'yi tamamen çökertmek!

Evet sizlerle bir videomu paylaşmak istedim. Videonun özeti olarak Windows 10 OOBE'yi yani "Bu doğru klavye düzeni mi?" yazan ekran ve onun devamı OOBE oluyor (OutOfBoxExperience) burayı çökertmeyi ardından sorunsuz çalışan bir Windows elde etmeyi gösteriyorum. Not: Bu video çökeltme videosudur...
  4. Berkin AYRAL

Rehber Gereksiz 54 Hizmeti Tek Seferde Devre Dışı Bırakmak

***** Listede olan tüm hizmetleri tek seferde devre dışı bırakmak için. Tek regedit kaydı oluşturdum. ****** Bu işlem yorucuydu ama sizler için paylaştım, önce regedit kayıtlarını yedekledim sonra tek reg sayfasında topladım. Gerekli yerleri sildim, sadece devre dışı bırakması gereken kaydı...
  5. Berkin AYRAL

Yardım windows iso modlamak

Sanal makine kurup orada deneyebilirsiniz. Örneğin VirtualBox isimli program ile sanal makineye Windows 10 kurup deneyebilirsiniz bu tür şeyleri.
  6. Berkin AYRAL

Yardım Win10 yüklerken ekran böyle kaldı

Sabırlı olmanızda fayda var. Sistem Windows 7 ise muhtemelen eski bir sistemdir bu yüzden bu tür donmalar olabilir. Ek olarak bağlı ise veya varsa internet kablosunu çıkarın bilgisayardan.
  7. Berkin AYRAL

Rehber Windows 10 LTSC/LTSB Microsoft Store kurma

Biliyorsunuz ki Windows 10'un en stabil sürümü olan LTSC/LTSB'de Microsoft Store yok. Bugün en kolay şekilde bunu kuracağız. Buradan dosyayı indirin. https://github.com/kkkgo/LTSC-Add-MicrosoftStore Sonra klasöre çıkartın ve içerisindeki Add-Store.cmd dosyasını yönetici olarak çalıştırın ve...
  8. Berkin AYRAL

Rehber WPD ile Windows 10 Update kapatma

Bu rehberimizde Windows 10'daki güncellemeleri nasıl wpd uygulaması ile kapatacağımızı göstereceğim. İlk önce WPD programını indirin. https://wpd.app/ Sonra dosyayı ayıklayın ve ''WPD.exe" uygulamasına basarak açın. Uygulama açıldıktan sonra "gizlilik" kısmından "Windows Update" seçeneğini...
  9. Berkin AYRAL

Windows 10 Lisans Anahtarı 5 TL

Biliyorum, kimseye tavsiye etmiyorum bu yüzden.
  10. Berkin AYRAL

Valla hiç veremem 50TL bile :D. Bedavaya yapıyorum. Ama tavsiye etmiyorum tabii ki.
  11. Berkin AYRAL

O kadar paraya 2. el bilgisayar alır tamir eder satar deli gibi kâr ederim. :) (Kutulu lisans anladım)
  12. Berkin AYRAL

Yıllardır kullanıyorum sorun yaşamadım ama tabii ki bu önerdiğim anlamına gelmez, ama bir ara oem key denemiştim (1TL). Benim gibi bilgisayar kurtları boyna bilgisayar değiştirdiğinden kolayıma geliyor CMD ile hallediyorum 😅.
  13. Berkin AYRAL

CMD ile aktifleştiriyorum ben (Kesinlikle tavsiye etmiyorum). Enayi demeniz hoş olmadı. 😞😄
  14. Berkin AYRAL

Rehber Windows 10 görev çubuğunu tamamen saydam yapma

Microsoft Store'da ücretsiz olarak bulunan TranslucentTB adlı uygulamayı yüklüyoruz. Programı başlattığımızda gizli simge olarak açılıyor, yani burada. TB logolu olan. Sağ tıklayın ve tüm ayarları fotoğraflardaki gibi yapın. Bütün ayarları yaptığınızda görev çubuğunuz böyle...
  15. Berkin AYRAL

Rehber Windows 7'den 10'a geçmeye çalışırken yaşadığım ilginç sorun ve çözüm yöntemi [0x8007025D hatası]

Arkadaşlar laptoplarda eğer benim gibi laptopu masaüstü bilgisayar gibi kullanıyorsanız, cihaza internet kablosu, USB çoklayıcı gibi şeyler takılı ise. Bunlar takılı iken USB üzerinden Windows 10'a yükseltme yaparsanız 0x8007025D hatasını almanız, ve başarısız olmanız muhtemeldir. Bugün benim...
  16. Berkin AYRAL

Yardım Aldığım mavi ekran hatası

@smh32, 13. Nesil üst seviye bir işlemcide, güncelliğini yitirmeye başlamış ve yeni işlemcilerin "melez" mimarisini desteklemeyen bir yazılımı (Wİndows 10) kullanmak hem sorun yaşamanıza yol açacak hemde işlemciye bir hakaret olacaktır. En son sürüm temiz format ile Windows 11 kurun. Ardından...
  17. Berkin AYRAL

Rehber Windows Update Güncelleştirme Geçmişini Temizleme

Windows update güncelleştirme geçmişini nasıl temizleyeceğinizi göstereceğim. Bağlantıdaki dosyayı indirin. Windows Update GGT https://www.virustotal.com/gui/file/1d215c782024cda84e660c886684521b846f50ff09cef4db7b8d7e63232ed28f Dosyayı arşiven çıkarın. Arşivden çıkarmak için 7-ZIP...
  18. Berkin AYRAL

Rehber BIOS tuşu çalışmayan bilgisayarlarda BIOS'a girme

Ayarlar (Windows + ı)> güncelleme ve güvenlik> Kurtarma'ya gidin ve gelişmiş başlangıç altında şimdi yeniden başlat'ı tıklayın. Gelişmiş başlatmayı yeniden başlattığınızda, ilk önce önyükleme seçeneklerinizi seçersiniz. Açılan ekranda, sorun giderme> gelişmiş seçenekler> UEFI Firmware...
  19. Berkin AYRAL

Rehber Sanallaştırma desteklemeyen işlemciye sanal makine kurmak

Merhaba size sanallaştırma desteklemeyen işlemciler için sanal makine kurmayı göstereceğim. - Oracle VM VirtualBox versiyonunu indiriyoruz. -Sonra kuruyoruz. -Kurulum bittikten sonra ISO'yu seçip sanal makinemizi kurmuş oluyoruz. Peki neden 5.0.40 sürümünü kullanıyoruz? Çünkü 5.0.41 ve üstü...
  20. Berkin AYRAL

Rehber Windows 10'daki arama simgesini ve masaüstü simgesini değiştirmek

Windows 10'daki görev çubuğunda bulunan arama simgesini ve masaüstü simgesini değiştirmeyi göstereceğim. Hazırsanız başlıyorum. Windows 10'daki görev çubuğu arama simgesini değiştirmek 1. Öncelikle MediaFire bunu indiriyoruz. 2. Ardından "Tümünü Ayıkla" diyerek türünü klasör yapıyoruz. 3...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.