Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. Machvins

Corsair K70 PRO

Maalesef hocam çünkü bizim teknoloji firmalarıda hangisi daha çok satılır hangisi daha ucuza geliyorsa onları getirtiryorlar. Huntsman v2 karar kıldım mesela mor ve red switchlere sahip, red bana uygun fakat ESL edition var, Standart düz siyah renkte red switchli yok o yüzden ben almam hocam...
  2. Machvins

Corsair K70 PRO

Valla hocam dert değildi de dert oldu K68 ile yola devam şuanlık. Bizim Türkiyede ne stok var ne o fiyatları hakediyorlar... Sadece elimdeki bozulmadan satıp upgrade etmek istemiştim ;)
  3. Machvins

Corsair K70 PRO

evet ama green switchlerden bahsetmiyorum blackwidow v4 yellow switch kullanıyor şuan kullandığım switchden de sessiz. Huntsman v2 de ise Optik anahtarlar var mor ile kırmızı kırmızı yine çok sessiz mora göre. İtopyaya mail attım Hunstman v2 indirimde fakat analog ve düz bahsettiğim mor ve...
  4. Machvins

Corsair K70 PRO

Bende öyle düşünüyordum fakat Razer tarafına bakmaya başladım Kulaklık ve mouse razer. Şuan kafamda Blackwidow v4 pro var biraz pahalı gereksiz ama olabilir. Huntsman V2 de olabilir ama optic switch olduğu için mor ve kırmızı var kırmızı daha iyi tepki süreleri düşük benim için. Corsair de K70...
  5. Machvins

Corsair K70 PRO

Peki sizce 8K olayını eledim dediğim gibi FPS ve Crashden dolayı oynatmıyor. Sizce hangisi benim için mantıklı olur? Cherry Mx Speed Silver sanırım Türkiye de K70 PRO yok. Yurt dışından getirirsekte bu seriyi 4k buluyor Apex PRO TKL 3K itopya da indirimde. Birde Corsair OPX ileri gördüm bunlarda...
  6. Machvins

Corsair K70 PRO

Hocam değmez ise gerek yok 08/08/2018 tarihinde almışım hala da canavar gibi sıkıntı yok tek sol bileklik kısmında plastik deri atmış terden olsa gerek. Benim amacım FPS oyunlarında giriş gecikmesini en iyi şekilde almak klavyelerde detaylı bilgimde yok zamanında araştırdığımda Cherry MX Red...
  7. Machvins

Corsair K70 PRO

Arkadaşlar Selam, Elimde mevcut olan Corsair K68 Red Cherry Mx klavyeyi satıp Corsair K70 Pro almayı düşünüyorum fakat bazı sorularım var. Youtube da video @ModArt Levon hocamın videosunu izledim. Türkiyede üretimli klavyede PBT tuşlar yokmuş farklı bir şey kullanıyor. Corsair K100 de stoklar da...
  8. Machvins

13600K için Sıvı soğutma tavsiyesi

Pompanın girişini yapmadan neden çalıştırırsın ki PC'yi kardeşim. Pompayı PUMP_FAN'a Radyatördeki fanları da CPU_FAN'a takacaksın. Diğer ledleride MSİ ise anakartın bende RainBow girişleri yada ARGB girişleri var oraya takabilirsin. Yoksa kumandasıyla bağlarsın kontrolcüden kontrol edebilirsin...
  9. Machvins

Evet dostum bu valla renderda %100 kullandığında 75-80 arası değişiyor. Oyun fazla oynamam pubgde 75i görüyor. Sıcaklıklıkları normal sıcak çalışan işlemci biosdan turbo boost ve performans modlarını kısabilirsin 15-20 derece serin tutabilirsin ama gerek yok bence.
  10. Machvins

Lian Li Galahad 360 Black modelini aldım taş gibi çok memnunum. Max yükte 75 dereceleri falan görüyorum.
  11. Machvins

Evet hocam da takoz gibi duruyor. Ondan sıvı soğutma iyi gibi kasa extended olsa mid atx yerine alınabilir arctic fakat iç kısım dar. Kasa dan çok memnunum ama keşke extended modelide olsaymış
  12. Machvins

Af yi eledim hocam radyatör çok kalın inceleme videolarında benin kasada üste takmak için egsoz fanı kaldırıyor ve bende gskill ramler var onlara çarpma şansı var. Tabi kasanın cam kapağına doğru takıyorsun fakat yine egsoz fanı çıkarmak sıkıntı görüntüde estetik açıdan çok kaba kötü duruyor...
  13. Machvins

Arkadaşlar Cooler Master 360R modelini iade ettim çok fazla yalama problemi vardı. Ve 100 dereceleri görüyordu işlemci. Bana malzeme kalitesi ve en önemlisi serin çalışacak bir 360lık sıvı soğutma önerir misiniz. Kasa cooler master td 500mesh
  14. Machvins

Cooler Master TD500 mesh RGB reset tuşu çalışmıyor

Arkadaşlar merhaba, Cooler Master TD500 mesh kasayı Vatan Bilgisayar'dan aldım. Arkada ufak bir devre ile geldi fan ve LED'ler için bu LED ve fan bağlantılarını yaptım. Fanlar ve LED'ler çalışıyor. Fakat reset switchine bastığımda LED'ler renk değiştirmiyor bağlantı da bir hata mı yaptım...
  15. Machvins

Öneri 2x8 CPU Pin Konnektörlü PSU Önerisi

Şundan bahsediyorum şimdi. PCIe girişi 8 pin kablo psu takıyorum. Çıkışı da 8pin ve 6+2 ya hocam ekran kartı da 8 ve 6 pin. 2 tanesi boşta tek kanaldan yetetli watt çıkışı sağlar mı diye dedim de eski cm 750w böyle tek kanaldan kullanıyordum. 2.yi bilerek takmadım kablo kirliliği yapmasın diye...
  16. Machvins

Ama tek kanalında gücü yeter gibi geliyor bana? Kablo kirliliği olmasın diye takmadım da. Takayım o zaman garanti olsun bol bol besleyelim.:)
  17. Machvins

İki tane farklı kanaldan mı kullanayım?
  18. Machvins

Arkadaşlar psu geldi çok beğendim kalitesi vesaire kabloları çok iyi. Sormak istediğim tek kanal PCIe 8 pin olarak Psu takıyorum, çıkışı 8 pin ve 6+2 oluyor. Ekran kartıda 8 ve 6 gerekli tek kanaldan çekeceği voltaj yeter değil mi? 2. PCIe kablosunu takmaya gerek yok sanırım. Çünki karta max...
  19. Machvins

850W, Gold %80 sertifikalı, Tam moduler anlamında aynı özellikler de High Power var ise daha uygun olabilir diye demiştim de. @Hamza Ensar Sağlam Arkadaşın bahsettiği PSU daha önce arkadaşımda çok memnun yıllardır öneriyordu. Verdim siparişi sinerjide gayet uygun 2021 modeli yeni versiyon 3 adet...
  20. Machvins

Bence de Newegg'de falan bakıyorum Corsair içinden geçiyor şuanda. Hem 2021 daha güncel CM'ye 2020 ye göre. Siparişi veriyorum, teşekkürler bilgi istişaresi için iyi forumlar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.