Neler yeni

Yardım Sıvı Soğutucu Tercihi

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Bütçe
5500 TL
Arkadaşlar merhaba. Şu ürün Corsair iCUE H150i Elite Capellix XT bu ürünün araştırdığım kadarıyla bir önceki gibi pompası sesli çalışıyormuş. Bu ürünün yük altında fan ve pompa ses düzeyinin nasıl olduğuna dair bilgi ve fikirlerinizi kaynaklarıyla beraber paylaşırsanız memnun olurum. Aynı şekilde NZXT Kraken 360 RGB modelinin yeni olmasından sebep sanıyorum pek doğru dürüst bir kaynağa ulaşamadım. Bu ürününde yük altında fan ve pompa ses düzeyinin nasıl olduğuna dair benzer şekilde fikir ve görüşleriniz paylaşırsanız memnun olurum. Bunlar haricinde ürünler ile alakalı bilmem gereken başka olumsuz bir şey varsa da iletebilirsiniz. Corsair'in şuan XT modeli TR'de yok biliyorum.

- İlla bütçe sorup öneri yapmak isteyen arkadaşlar da :) 5500 TL'yi pek aşmak istemiyorum. Zira onun bile fazla olduğu düşüncesindeyim.

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar merhaba. Şu ürün Corsair iCUE H150i Elite Capellix XT bu ürünün araştırdığım kadarıyla bir önceki gibi pompası sesli çalışıyormuş. Bu ürünün yük altında fan ve pompa ses düzeyinin nasıl olduğuna dair bilgi ve fikirlerinizi kaynaklarıyla beraber paylaşırsanız memnun olurum. Aynı şekilde NZXT Kraken 360 RGB modelinin yeni olmasından sebep sanıyorum pek doğru dürüst bir kaynağa ulaşamadım. Bu ürününde yük altında fan ve pompa ses düzeyinin nasıl olduğuna dair benzer şekilde fikir ve görüşleriniz paylaşırsanız memnun olurum. Bunlar haricinde ürünler ile alakalı bilmem gereken başka olumsuz bir şey varsa da iletebilirsiniz. Corsair'in şuan XT modeli TR'de yok biliyorum.

- İlla bütçe sorup öneri yapmak isteyen arkadaşlar da :) 5500 TL'yi pek aşmak istemiyorum. Zira onun bile fazla olduğu düşüncesindeyim.
Link Removed
bunun üstüne yok.
RGB isterseniz:
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Öneri için teşekkür ederim. Aslında ifade ettiğim soğutuculardan farklı bir öneri istemiyorum. Beyaz RGB bir sistem yaptığım için bu iki soğutucudan birini almayı düşünüyorum. İfade ettiğim hususlar hakkında bir bilginiz var mı? Bunlardan yola çıkarak bu 2 soğutucudan hangisini önerebilirsiniz? Yavuzkagan42 Yavuzkagan42 HerrSkorzeny HerrSkorzeny

Son düzenleme:

Yavuzkagan42

Pro Üye
Uzman
Konular
46
ModArt Kredi
0
Öneri için teşekkür ederim. Aslında ifade ettiğim soğutuculardan farklı bir öneri istemiyorum. Beyaz RGB bir sistem yaptığım için bu iki soğutucudan birini almayı düşünüyorum. İfade ettiğim hususlar hakkında bir bilginiz var mı? Bunlardan yola çıkarak bu 2 soğutucudan hangisini önerebilirsiniz? Yavuzkagan42 Yavuzkagan42 HerrSkorzeny HerrSkorzeny
O halde Corsair alın h150 360mm kullanmıştım 5900x ile stress testinde 65 dercedeydi.NZXT fan tasarımından dolayı hem sesli hem de performansı iyi değil

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Hocam sesli çalışması gayet doğal. İşlemciye yük bindiğinde sıvı soğutmanın görevini yapması için pompa devrinin ve fan devrinin artması gerekiyor buda sesli çalışacağı anlamına geliyor. Onun haricinde ben icue den pompa ve fan’ları zero rpm moduna aldım ve yükte değilken gayet sessiz çalışıyor. Yüke bindiğinde ise oyunda olduğum ve kulaklık taktığım için sesi duymuyorum. Kaldı ki çıldırtacak kadar ses olduğunuda düşünmüyorum :)

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Hocam sesli çalışması gayet doğal. İşlemciye yük bindiğinde sıvı soğutmanın görevini yapması için pompa devrinin ve fan devrinin artması gerekiyor buda sesli çalışacağı anlamına geliyor. Onun haricinde ben icue den pompa ve fan’ları zero rpm moduna aldım ve yükte değilken gayet sessiz çalışıyor. Yüke bindiğinde ise oyunda olduğum ve kulaklık taktığım için sesi duymuyorum. Kaldı ki çıldırtacak kadar ses olduğunuda düşünmüyorum :)
Ses tabiki olacak da bunun düzeyi önemli. Bende o düzeyin beni rahatsız edip etmeyeceği konusunda bilgi sahibi değilim. Uzun zamandır da sistem sahibi olmadığımdan çok arada kalıyorum. Bu sebeple seçimde zorlanıyorum. Alıp ya bunun sesi beni rahatsız etti deyip geri iade edebileceğim bir üründe değil malumunuz. Kulaklık da her zaman kullanmıyorum ve kasa yanı başımda olacak. Almak istediğim soğutuculardan birine ait test de şuan öğrenebildiğim kadarıyla yok.

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Levon Turaç ModArt Levon Seninde şu iki soğutucu hakkında görüşlerini alabilir miyim?
Arctic Liquid Freezer II 360mm
Corsair H150i Elite Capellix XT 360mm

Veteran

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
13
ModArt Kredi
0
Arctic Liquid Freezer II 360 alınmıştır. Herkese görüş ve önerileri için teşekkür ederim.

milenix

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Net bu. Onlardan daha iyi.
Link Removed

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.