Neler yeni

Yardım Yeni Ram Aldıktan Sonra Oyunlar Çökmeye Başladı

Diavelin

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Sistemim: Kasa:Phanteks Enthoo Pro M Acrylic PSU:Evga Supernova 750 GA 750W 80+ Gold MB: ASUS ROG Strix B550-XE Gaming Wifi CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D Ram: Corsair Vengeance Pro 3600 Mhz CL18 (x2) GPU:Asus ROG Strix GeForce RTX 3080 V2 OC SSD:Corsair ForceLE200 240 GB M2 SSD:XPG SSD 1TB S50 Lite HDD:WD 1 TB 7200RPM 64MB Cooler:NZXT Kraken x52

Eski ramim Kingston Hyperx Predator 3000 Mhz CL15 idi ve yeni alıp taktıklarımsa Corsair Vengeance Pro 3600 Mhz CL18 kullanmaya başladığımdan beri iki farklı oyunda oyun ve pc çöktü ilki watch dogsdu ve 2 defa mavi ekran yedim diğer oyunsa groundeddı bunda ise oyun 5-10 dk oynadıktan sonra kendini kapatıyor daha önce kingston ramlerle böyle sorun yaşamadım niye böyle oluyor anlamadım yeni rami aldıktan sonra sadece bios ayarlarına girip frekansı 3000 den 3600 e çektim başka hiç bişey yapmadım sizce sorun ne olabilir ?

BatuhanKLC

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Corsair tam bir predator vallahi helal olsun . Av tanımıyor , adamın sisteme bak aldığı ram e bak . Eğer 3600cl 18 Corsair ram alınır mı ? Diye başlık açsaydın , eminim birçok kişi alınmaz derdi. Sorunlu ram . Kingston ile aynı anda mı kullanmaya çalışıyorsun ?

Diavelin

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Corsair tam bir predator vallahi helal olsun . Av tanımıyor , adamın sisteme bak aldığı ram e bak . Eğer 3600cl 18 Corsair ram alınır mı ? Diye başlık açsaydın , eminim birçok kişi alınmaz derdi. Sorunlu ram . Kingston ile aynı anda mı kullanmaya çalışıyorsun ?
birincisi quad kullanmıyorum çünkü anakartım daisy chain dual channel kullanıcam ondan eski ramleri kullanmicam ikincisi rami önerdiler diye aldım ve sorun ramde değil bendeymiş manuel almıştım frekansı ondan CL15 de kalmış bios ondan hata alıyormuşum auto seçip d.o.c.p den profile 1 yapınca düzeldi halletim. Lütfen ön yargılı yaklaşmadan sadece soruya yönelik cevap verirseniz sevinirim insanları aşağılıyormuş gibi yazmışsınız.

BatuhanKLC

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
birincisi quad kullanmıyorum çünkü anakartım daisy chain dual channel kullanıcam ondan eski ramleri kullanmicam ikincisi rami önerdiler diye aldım ve sorun ramde değil bendeymiş manuel almıştım frekansı ondan CL15 de kalmış bios ondan hata alıyormuşum auto seçip d.o.c.p den profile 1 yapınca düzeldi halletim. Lütfen ön yargılı yaklaşmadan sadece soruya yönelik cevap verirseniz sevinirim insanları aşağılıyormuş gibi yazmışsınız.
Niye aşşağılayım dostum ? Piyasanın en sorunlu Ram'ıne sahipsin bu ön yargı değil, deneyim . Çalıştırabilmene sevindim. Sistemin güzel güle güle kullan.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.