Neler yeni

vodafone casper 27inç monitör

• Konbuyu başlatan Afraz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 894

Afraz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar vodafone stok bekliyorumda casper 27 inç 144hz ( E27QHD-G ) monitörü önerirmisiniz? Faturaya ek alıcağım için casper'dan başka marka alamıyorum. 24inç versiyonuda var oda 200hz. Birde vodafone'dan almış biri var ise kaç günde bir yenileniyor bilen varmı? 1haftayı geçen süredir bekliyorum hala yenilenmedi :( Aradığımda yenilenmeme gibi bir ihtimali varmı dedim yok denildi.

Birde ekran kartım rx 6500xt işlemciyi 3500x,3600veya 5500 olarak değiştiriceğim. İşlemci alana kadar 2k yerine 1920x1080 kullanabiliyormuyum monitörü? Yoksa 2k kullanmak zorundamıyım. Cok fps düşüşü yaşatırmı İşlemcim i5 4670k şuanlık.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar vodafone stok bekliyorumda casper 27 inç 144hz ( E27QHD-G ) monitörü önerirmisiniz? Faturaya ek alıcağım için casper'dan başka marka alamıyorum. 24inç versiyonuda var oda 200hz. Birde vodafone'dan almış biri var ise kaç günde bir yenileniyor bilen varmı? 1haftayı geçen süredir bekliyorum hala yenilenmedi :( Aradığımda yenilenmeme gibi bir ihtimali varmı dedim yok denildi.

Birde ekran kartım rx 6500xt
RX 6500XT sadece 4GB VRAM ile gelmekte olduğundan 1080P de bile bu monitörden zar zor yararlanıcaktır ekran kartını yükselticek bütçeniz olmadıkça 2K bir monitör almamanızı öneriyorum.

Afraz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
RX 6500XT sadece 4GB VRAM ile gelmekte olduğundan 1080P de bile bu monitörden zar zor yararlanıcaktır ekran kartını yükselticek bütçeniz olmadıkça 2K bir monitör almamanızı öneriyorum.
27inç bir monitör alasım var, 2K değilde 1920x1080 şeklinde kullanamam galiba? Ekranda yırtılmalar vs'mi oluyor böyle olunca

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Monitör ayrıca TN , IPS değil ! eğer renk doğruluğu önemliyse uzak durmalısınız.

27inç bir monitör alasım var, 2K değilde 1920x1080 şeklinde kullanamam galiba? Ekranda yırtılmalar vs'mi oluyor böyle olunca
1674585735747.png

Afraz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Monitör ayrıca TN , IPS değil ! eğer renk doğruluğu önemliyse uzak durmalısınız.
Monitörüm vardı aslında fakat paneli kırıldı, yedek monitöre geçtim. Nakitim olmadığındanda vodafone üzerinden faturaya ek alıcam. Casper'dan başka birşey alamıcam sanırsam, almışkende büyük birşey almak istiyorum 23.6 kullanıyordum önceden 27'ye geçesim var. Dediğim gibi 2k alıp 1920x1080 şeklinde görüntüde bozukluk olmadan kullanamammı?

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
PPI yüzünden 2K seçiyorsan oyun konusunda geri adım atman lazım veya ekran kartını acilen 8gb vram minimum olucak şekilde değiştirmen lazım ki 1440P için benim önerim minimum 10GB vramdir.

4GB vram ile 2K ya geçiş yaparsan takılmalardır vesayre oyun oynayamaz hale gelebilirsin ben bile 1080P high da 1060 ile forza h5 denediğimde oyun vram yetersizliğinden minimum fps değerlerimi mahvediyordu.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Monitörüm vardı aslında fakat paneli kırıldı, yedek monitöre geçtim. Nakitim olmadığındanda vodafone üzerinden faturaya ek alıcam. Casper'dan başka birşey alamıcam sanırsam, almışkende büyük birşey almak istiyorum 23.6 kullanıyordum önceden 27'ye geçesim var. Dediğim gibi 2k alıp 1920x1080 şeklinde görüntüde bozukluk olmadan kullanamammı?
Nakitin olmadığından vodafone a geçiceğine taksit yaptırıp 27 inch 1080P bir monitör almaya ne dersin? veya çok ufak bir kredi çekmek ?

Afraz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
PPI yüzünden 2K seçiyorsan oyun konusunda geri adım atman lazım veya ekran kartını acilen 8gb vram minimum olucak şekilde değiştirmen lazım ki 1440P için benim önerim minimum 10GB vramdir.

4GB vram ile 2K ya geçiş yaparsan takılmalardır vesayre oyun oynayamaz hale gelebilirsin ben bile 1080P high da 1060 ile forza h5 denediğimde oyun vram yetersizliğinden minimum fps değerlerimi mahvediyordu.
Şuanlık ekran kartını upgrade yapamam, fakat dediğim şekilde kullanabilirsem 1920x1080 azıcık idare ederim, İleride ekran kartınıda upgrade yapabilirim

Nakitin olmadığından vodafone a geçiceğine taksit yaptırıp 27 inch 1080P bir monitör almaya ne dersin? veya çok ufak bir kredi çekmek ?
Çalışmadığım için kredi kartım yok, Kredi çıkmazda zaten staj harici sigortam olmadı..

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Şuanlık ekran kartını upgrade yapamam, fakat dediğim şekilde kullanabilirsem 1920x1080 azıcık idare ederim, İleride ekran kartınıda upgrade yapabilirim
6500XT alıcağına keşke 2. el bir 1070 vesayre tercihi yapsaydın...

Afraz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
1050ti parasına almıştım 6500XT'yi, Normalde 1650s alıcaktım fakat alıcağım zaman zam yemişti 1000,2000 arası bi zamlanmıştı. Anca param 1050ti'ya yetiyordu arkadaşımda eski bir kart alıcağına bunu alabilirsin dedi bunu almıştım bende. Azıcık hızlı olabilseydim 1650super alabiliyordum.

Pek bilgim olmadığından ozamanlar 2.el girişesim gelmemişti.

RX 580 8GB White edition bir ekran kartı benim kartımdan iyimidir? Arkadaşım yeni kart alıcaktı belki takas'a gidebilirim elinde fazlalık kalacağına.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
1050ti parasına almıştım 6500XT'yi, Normalde 1650s alıcaktım fakat alıcağım zaman zam yemişti 1000,2000 arası bi zamlanmıştı. Anca param 1050ti'ya yetiyordu arkadaşımda eski bir kart alıcağına bunu alabilirsin dedi bunu almıştım bende. Azıcık hızlı olabilseydim 1650super alabiliyordum.
Eğer renk doğruluğu ile işin yoksa ve illaha şu an şu dakika bu monitörü alıcaksan hayırlı olsun diyelim ama ben önermiyorum sebeblerini zaten açıkladım ama son bir özet geçiyim
VRAM ÇOK YETERSİZ
İşlemci ÇOK YETERSİZ ( İşlemci değiştirilmeden önce bu monitör alınıcaksa rx6500xt en az 8gb vramli bir ekran kartı ile takas+nakit sunularak değiştirilmeli)
2k bir monitörü 1080P de kullanmaktansa 1080P bir monitör alınmalı
Vodafone yerine aylık ödeyebilme fırsatı sunan başka yöntemler ile satın alınabilir...
Kişisel ve istatistiksel olarak IPS bir monitör VA ya oranla içerik izlerken çok daha canlı renkler sunacağından çok daha keyifli olucaktır...
Öneremiyorum.

Afraz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Eğer renk doğruluğu ile işin yoksa ve illaha şu an şu dakika bu monitörü alıcaksan hayırlı olsun diyelim ama ben önermiyorum sebeblerini zaten açıkladım ama son bir özet geçiyim
VRAM ÇOK YETERSİZ
İşlemci ÇOK YETERSİZ
2k bir monitörü 1080P de kullanmaktansa 1080P bir monitör alınmalı
Vodafone yerine aylık ödeyebilme fırsatı sunan başka yöntemler ile satın alınabilir...
Kişisel ve istatistiksel olarak IPS bir monitör VA ya oranla içerik izlerken çok daha canlı renkler sunacağından çok daha keyifli olucaktır...
Öneremiyorum.
VA Panel 23.8inç 200hz monitörü önerirmisiniz? Casper'in, Vodafone yerine aylık ödeyebilmem için kredi kartı ihtiyacım var. Fakat kredi kartım yok dediğim gibi. İşlemci'yi up'lamayı düşünüyorum 3500x,3600(x),5500 artık hangisi denk gelirse, Dediğim rx580 8gb white edition ekran kartı ile benim ekran kartımın arasında performans farkı olarak hangisi daha iyidir?

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
VA Panel 23.8inç 200hz monitörü önerirmisiniz? Casper'in, Vodafone yerine aylık ödeyebilmem için kredi kartı ihtiyacım var. Fakat kredi kartım yok dediğim gibi.
Bahsettiğin panelin çözünürlüğü eğer 1080P ise ve acil monitör ihtiyacında isen 2K bir monitörü almaktansa kesinlikle 1080P bir paneli öneririm fakat konu almaya gelseydi eş dost un kredi kartına taksit yaptırtıp aylık parayı ödemeyi tercih ederdim,kişilik veya benzeri sebeblerden yaptıramıyorsanda saygı duyarım ama benim tercihim böyle olurdu.
-
200hz 23.8 inch bir monitör yerine 2. el 1-2 yıl kullanılmış ölü pikseli olmayan 23.5 144hz bir monitör tercih ederdim veya 0 varyantlarına bakardım. (yinede IPS tercih ederdim günümün en az yarım saatini içerik izlemekte/ticket geridönüşünde geçiriyorum
^^
bunu önerirdim ama ben alıcak olsam monitördede 0 alırdım...

Afraz

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bahsettiğin panelin çözünürlüğü eğer 1080P ise ve acil monitör ihtiyacında isen 2K bir monitörü almaktansa kesinlikle 1080P bir paneli öneririm fakat konu almaya gelseydi eş dost un kredi kartına taksit yaptırtıp aylık parayı ödemeyi tercih ederdim,kişilik veya benzeri sebeblerden yaptıramıyorsanda saygı duyarım ama benim tercihim böyle olurdu.
Turkcell üzerinden alma imkanım olsaydı 27inç Asus tuf alıcaktım 1080p, 27inç alamıcaksam biraz sabredip nakitim olunca 1080p asus tuf 27inç almak daha mantıklı gibi. Bu dönemde herkese kredi kartı lazım gidip birissinden istemek benim görüş açımdan biraz sıkıntı .d Aslında 1-2 ay çalışmaya girsem direkt kredi kartı verirlerde..

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Turkcell üzerinden alma imkanım olsaydı 27inç Asus tuf alıcaktım 1080p, 27inç alamıcaksam biraz sabredip nakitim olunca 1080p asus tuf 27inç almak daha mantıklı gibi. Bu dönemde herkese kredi kartı lazım gidip birissinden istemek benim görüş açımdan biraz sıkıntı .d Aslında 1-2 ay çalışmaya girsem direkt kredi kartı verirlerde..
Ek kart çıkartabilirsin yaşını bilmiyorum ama eğer 18 veya altında isen ebeveynlerinden ek kart çıkartıp taksitlendirebilirsin yinede...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.