Neler yeni

Soru Ryzen 7 3700X RTX 2070 Sistem Uyumluluğu

istanbul2023

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki gibi bir sistem toplamaya çalışıyorum. Bütün parçaları ikinci el olarak sadece RAM'i sıfır alıyorum. Sizce bir darboğaz (bottleneck), parça sığmaması, soket eksikliği yaşar mıyım tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

MSI B550 Tomahawk
AMD Ryzen 7 3700X (Wraith Prism Stok Fan)
Asus Rog Strix RTX 2070 OC
G.Skill Trident Z Neo 2x16 32GB RAM 3600 CL16
Samsung 870 EVO 500GB SSD
Corsair 4000D Airflow
Corsair RM750 80+ Gold Plus PSU

istanbul2023

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Sistemde bir sorun yok gibi görünüyor. Tabii donanımların genel durumunu da hesaba katmak lazım. Maksimum bütçeniz nedir?
Şu kadar bütçem var nasıl bir sistem almalıyım demiyorum hocam. Alacağım parçalar ve topladığım sistem bu, herhangi bir soket uyumsuzluğu falan yaşar mıyım PSU ve GPU soketi mesela. Neden tüm yorum yazanlar fiyatını soruyor da asıl soruya cevap vermiyor enteresan bir forummuş harbiden

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Şu kadar bütçem var nasıl bir sistem almalıyım demiyorum hocam. Alacağım parçalar ve topladığım sistem bu, herhangi bir soket uyumsuzluğu falan yaşar mıyım PSU ve GPU soketi mesela. Neden tüm yorum yazanlar fiyatını soruyor da asıl soruya cevap vermiyor enteresan bir forummuş harbiden
Bütçe söylersen belki daha iyisini toplarız diye dedim

Parçalar uyumlu herhangi bir sıkıntısı yok ama daha iyisini toplarız diye dedim

Colorist

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
16
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıdaki gibi bir sistem toplamaya çalışıyorum. Bütün parçaları ikinci el olarak sadece RAM'i sıfır alıyorum. Sizce bir darboğaz (bottleneck), parça sığmaması, soket eksikliği yaşar mıyım tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

MSI B550 Tomahawk
AMD Ryzen 7 3700X (Wraith Prism Stok Fan)
Asus Rog Strix RTX 2070 OC
G.Skill Trident Z Neo 2x16 32GB RAM 3600 CL16
Samsung 870 EVO 500GB SSD
Corsair 4000D Airflow
Corsair RM750 80+ Gold Plus PSU
Benim bir önceki sistemimin çok benzeri. Hiçbir şekilde bottleneck vs. yaşamazsın brocum. Fiyatı da uygunsa hayırlı olsun

Furkan Karagülle

Bilim ve Teknoloji
Uzman
Konular
88
ModArt Kredi
0

Sistemde bir sorun yok demiştim.

Berkin AYRAL

Don't Surrender
Süper Moderatör
Konular
347
ModArt Kredi
0
Öncelikle hangi foruma yazarsanız yazın aynı cevapları alırsınız. Üyelerimiz bütçe soruyor ki belki daha iyisini toplarız diye yani sizi düşünüyorlar ancak siz "enteresan forum" diye saçma bir cevap veriyorsunuz. Ayrıca sorunuza zaten Furkan hocam cevap vermiş, cümlesinin sonunda bütçenizi sormuş.
1679677925637.png

İnsanların size bütçe sormasında bir sorun göremiyorum, ancak sizin insanlara olan tavrınızda sıkıntı görüyorum. Dediğim gibi bütçe söyleyin ki belki üyelerimiz size daha iyi bir sistem toplar. Ya da bütçe vermiyorsanız da konuda nedenini düzgünce belirtin.

Son düzenleme:

istanbul2023

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Öncelikle hangi foruma yazarsanız yazın aynı cevapları alırsınız. Üyelerimiz bütçe soruyor ki belki daha iyisini toplarız diye yani sizi düşünüyorlar ancak siz "enteresan forum" diye saçma bir cevap veriyorsunuz. Ayrıca sorunuza zaten Furkan hocam cevap vermiş, cümlesinin sonunda bütçenizi sormuş.
Ekli dosyayı görüntüle 4006
İnsanların size bütçe sormasında bir sorun göremiyorum, ancak sizin insanlara olan tavrınızda sıkıntı görüyorum. Dediğim gibi bütçe söyleyin ki belki üyelerimiz size daha iyi bir sistem toplar. Ya da bütçe vermiyorsanız da konuda nedenini düzgünce belirtin.
Bütün parçaları ikinci el olarak sadece RAM'i sıfır alıyorum. Sizce bir darboğaz (bottleneck), parça sığmaması, soket eksikliği yaşar mıyım tecrübelerinizi paylaşır mısınız?
Bütçe vermiyorum çünkü bütçeyle ilgili en küçük bile bir sorum veya yardıma ihtiyacım olan konu yok burada. "Ya da bütçe vermiyorsanız da konuda nedenini düzgünce belirtin" cümlenize istinaden aşağıda yazdığım cümle var. Siz bu cümledeki nedeni anlayamıyorsanız o sizin sorununuz.

"Sizce bir darboğaz (bottleneck), parça sığmaması, soket eksikliği yaşar mıyım tecrübelerinizi paylaşır mısınız?" Bu benim sizin söylediğiniz cümleyi çürüten bir cümle zaten. Bunu yazdığım halde neden "nedenini düzgünce belirtin" yazıyorsunuz?

Bunlara ek olarak konuya cevap veren diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim. Sonuç olarak darboğaz vs. yaşamam cevabını aldım sağolun. İlerleyen günlerde daha fazla konu açacağım ve yardımlarınızı rica ediyorum. Kimseyle kötü olmak istemem, eğer kırdıysam birinizi hakkınızı helal edin.

istanbul2023

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
👇Bun atmak yerine açıklama yapmayı öğrenirseniz daha iyi olur
Gözlerinizdeki fiziksel sorunu ben çözemem doktor değilim. O alıntıladığınız cümlemin devamını neden okumadınız.

"Sizce bir darboğaz (bottleneck), parça sığmaması, soket eksikliği yaşar mıyım tecrübelerinizi paylaşır mısınız?" Bu cümlemde tam olarak ne istediğimi açıkça belirttim zaten.

Bütçe söylersen belki daha iyisini toplarız diye dedim

Parçalar uyumlu herhangi bir sıkıntısı yok ama daha iyisini toplarız diye dedim
Daha iyisi hocam beni bayağı zorlar. Bu sistemi bile ikinci el topladım. RAM'i sıfır aldım o kadar. Fiyatlar uçmuş gitmiş

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Üyeleri Küçük Düşürmek
Gözlerinizdeki fiziksel sorunu ben çözemem doktor değilim. O alıntıladığınız cümlemin devamını neden okumadınız.

"Sizce bir darboğaz (bottleneck), parça sığmaması, soket eksikliği yaşar mıyım tecrübelerinizi paylaşır mısınız?" Bu cümlemde tam olarak ne istediğimi açıkça belirttim zaten.
Bütün parçaları ikinci el olarak sadece RAM'i sıfır alıyorum ileri zekâlı arkadaşım burada ne anlam çıkıyor

istanbul2023

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Üyeleri Küçük Düşürmek
Sistemde bir sorun yok gibi görünüyor. Tabii donanımların genel durumunu da hesaba katmak lazım. Maksimum bütçeniz nedir?
Maksimum bütçem 16K kadar. Bunları toplayabildim hocam. Fiyatlar uçmuş gitmiş sıfır alınacak gibi değil

Bütün parçaları ikinci el olarak sadece RAM'i sıfır alıyorum ileri zekâlı arkadaşım burada ne anlam çıkıyor
Üstün ve ileri zekalı arkadaş ben o cümlede marketing ile ilgili bir şey sormuş muyum? O cümleden sen "bütçem bu kadar sizce daha iyisini toplayabilir miyim" düşüncesini çıkarttıysan o senin mental sorunun

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0

Daha iyisi hocam beni bayağı zorlar. Bu sistemi bile ikinci el topladım. RAM'i sıfır aldım o kadar. Fiyatlar uçmuş gitmiş
Sistemde herhangi bir sıkıntı eğer bunu soruyorsan bütün parçalar kasaya da sığar darboğaz da olmaz kullanabilirsin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.