Neler yeni

Ryzen 5 5600x vs i5 12400f

Mahirpkr0

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
18
ModArt Kredi
0
Rtx 3060 ti ekran kartı ile kullanıcam anakartı işlemciye göre önerirseniz sevinirim düşük orta bütçeli olucak ram olarak 3600mhz kullanmayı düşünüyorum tavsiyelerinizi yazarmısınız.

Mahirpkr0

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
18
ModArt Kredi
0
İ5 12400F tabiki de
İlk kez sistem toplicam beni bi aydınlatabilirmisiniz şimdi işlemci mhz olarak 3600mhz ram destekliyor mu ram anakart ikilisini nasıl tercih etmeliyim h610lar 2133mhz veriyor sanırım tam olarak bilmiyorum nasıl uyum sağlarlar.

İlk kez sistem toplicam beni bi aydınlatabilirmisiniz şimdi işlemci mhz olarak 3600mhz ram destekliyor mu ram anakart ikilisini nasıl tercih etmeliyim h610lar 2133mhz veriyor sanırım tam olarak bilmiyorum nasıl uyum sağlarlar.

whisper snow whisper snow,

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0

whisper snow whisper snow,
12400f almanı tavsiye ederim aynı işlemciyi kullanıyorum.
İleride 13. nesil bir işlemci ile upgrade edebilirsiniz. En büyük artısı bu.
12400f 5600x e göre %15-20 daha performanslı diyebiliriz.
bu işlemci için tavsiyem h660 serisi bir anakart kullanmanız daha doğru olur.
Anakart için max bütçeniz nedir ?

Anakart için tavsilerim:
1. Link Removed
2. Link Removed

Mahirpkr0

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
18
ModArt Kredi
0
Check this out!
Link Removed
Check this out!

Check this out!
Link Removed
Check this out!
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Check this out!

Seçeneklerim bunlar sanırım 2133mhz olanları tercih etmemem gerekiyor ram olarak 3200 mü almalıyım 3600mü?

whisper snow

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Check this out!
Link Removed
Check this out!

Check this out!
Link Removed
Check this out!

Check this out!

Seçeneklerim bunlar sanırım 2133mhz olanları tercih etmemem gerekiyor ram olarak 3200 mü almalıyım 3600mü?
Hocam elinizde suan ekran karti mevcut mu? Bir de Amerikada misiniz attiginiz linkler Amazon US cunku.

Mahirpkr0

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
18
ModArt Kredi
0
Değişim olacaksa fazla para harcamamaya bak anakart giriş seviye al Rami sadece iyi bişey alabilirsin 32 GB filan 3600mhz ben öyle yaptım
Check this out!

Check this out!
Link Removed
H610m mantıklı gibi geliyor ama asus anakart 2133mhz görünüyor 3600mhz işlemciyle nasıl çalışacak o konuda aydınlatbilir misiniz?

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Check this out!

Check this out!
Link Removed
H610m mantıklı gibi geliyor ama asus anakart 2133mhz görünüyor 3600mhz işlemciyle nasıl çalışacak o konuda aydınlatbilir misiniz?
H610 3200 MHz desteği var 3200 de çalışır ram yüksek dememin nedeni ileride yüksek anakart vs alırsın diye dedim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.