Neler yeni

Rtx 3070 Ti Sistem Vs Rx 6800 Sistem

WoozleY

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.
tarafında bu sistem var.Özelleştirdiğimde fiyatı biraz tuzlu ve VRAM olarak 8 GB yani 2-3 sene yetmeyecek fakat onun dışında güzel bir sistem.

tarafında ise bu sistem var.Bu sistem hem Nvidiaya göre ucuz hem de daha çok özelleştirme yapabiliyorum ve 16 GB VRAM güzel bir artı fakat AMD tarafında Wattman probleminden korkuyorum.

Sizce hangisini almalıyım? 1080P ve 2K da kullanacağım

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
1080P de 8gb vram yeterli olucaktır 4060ti bile 8gb vram ile gelicek oyun yapımcılarıda bunu baz alıyor ama 1440P de 8gb vram günümüzde bile yetmiyebiliyor bu yüzden amd tercihi yapabilirsiniz ama sıfır almak şart değilse kesinlikle 2. el bir 3080ti ı 12-13bin tl ye alıp sisteminize koymanızı öneririm.

WoozleY

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
1080P de 8gb vram yeterli olucaktır 4060ti bile 8gb vram ile gelicek oyun yapımcılarıda bunu baz alıyor ama 1440P de 8gb vram günümüzde bile yetmiyebiliyor bu yüzden amd tercihi yapabilirsiniz ama sıfır almak şart değilse kesinlikle 2. el bir 3080ti ı 12-13bin tl ye alıp sisteminize koymanızı öneririm.
Hocam kullanıcılar bu tarz ssler attılar 1080P max ayarlarda 9.3 gb kullanılıyor.Bircok oyunda da bu civarda VRAM kullanılıyormuş yüzden AMD almak istiyorum fakat onda da Wattmandan korkuyorum.

Ekli dosyalar

• RE Village 1080p Maximum.jpg
    RE Village 1080p Maximum.jpg
    284.6 KB · Görüntüleme: 59

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Hocam kullanıcılar bu tarz ssler attılar 1080P max ayarlarda 9.3 gb kullanılıyor.Bircok oyunda da bu civarda VRAM kullanılıyormuş yüzden AMD almak istiyorum fakat onda da Wattmandan korkuyorum.
Benim önerim halen daha
bu yüzden
tercihi yapabilirsiniz
ama sıfır almak şart değilse kesinlikle 2. el bir 3080ti ı 12-13bin tl ye alıp sisteminize koymanızı öneririm.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
wattman hatası klasik amd yazılımsal hatalarından elbette bir olasılık olsada olasılıkları pek ciddiye almıyorum mantıken covid atlatamamış ve şuanda bu yazıyı yazamamış da olabilirdim oda bir olasılıktır... Sıfır bir ekran kartı almak 4090 harici gereksiz ve mantıksızdır ne zaman ki bu 2. el 3080ti ve 3090 ların fiyatları yükselir veya hepsi satılır işte o zaman 4000 serisi kartları veya amd kartları sıfır almayı öneririm şuanda 2 tane 3080ti parasına 7900xt alınıyor kimse gidip yeni ekran kartı almaya uğraşmamlı spesifik bir özellik işlerine geliyorsa bu durum hariçtir mesela 2x Nvenc veya AV1 codec desteği vesayre ama bunu kullanıcak insanların genelinde yayın pc side var,4090 ı hariç tutmamın sebebi kartın iş odaklı uygulamalarda render süresini direkt bölü 2 yapabilmesi adam tabikide vericek 40 bin lirasını 1 saat beklemektense yarım saatte render gelsin diye... Ben sana 2. el 3080ti harici hiçbir kartı önermiyorum ve öneremiyorum kısacası.

WoozleY

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
2
ModArt Kredi
0
wattman hatası klasik amd yazılımsal hatalarından elbette bir olasılık olsada olasılıkları pek ciddiye almıyorum mantıken covid atlatamamış ve şuanda bu yazıyı yazamamış da olabilirdim oda bir olasılıktır... Sıfır bir ekran kartı almak 4090 harici gereksiz ve mantıksızdır ne zaman ki bu 2. el 3080ti ve 3090 ların fiyatları yükselir veya hepsi satılır işte o zaman 4000 serisi kartları veya amd kartları sıfır almayı öneririm şuanda 2 tane 3080ti parasına 7900xt alınıyor kimse gidip yeni ekran kartı almaya uğraşmamlı spesifik bir özellik işlerine geliyorsa bu durum hariçtir mesela 2x Nvenc veya AV1 codec desteği vesayre ama bunu kullanıcak insanların genelinde yayın pc side var,4090 ı hariç tutmamın sebebi kartın iş odaklı uygulamalarda render süresini direkt bölü 2 yapabilmesi adam tabikide vericek 40 bin lirasını 1 saat beklemektense yarım saatte render gelsin diye... Ben sana 2. el 3080ti harici hiçbir kartı önermiyorum ve öneremiyorum kısacası.
Hocam eğer GPU'yu 3080 ti yaparsam onu besleyecek bir CPUya da ihtiyacim olacak.Fakat o kadar bütçem yok maalesef. Yine de teşekkürler AMD alacağım

Rudiarius

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Mantis sistemin intel versiyonunu 1-2ay kadar önce aldım memnunum değerlendirebileceğin bazı durumlardan bahsedeyim; ben aldığımda tuf rx 6800 versiyonu vardı şimdi rog strix en tepe model bu bir avantaj.
Ben corsair kasa ile almıştım bu asus kasada fena değil ama bir tık küçük hatta ekran kartını takarken ön taraftan fan sökmen gerekecek muhtemelen, ekran kartını taktıktan sonra fanı geri takarsın.
3070ti vs 6800 konusunda dlss teknolojisi dahil olmadan 1080pde 6800 çok rahat önde (3080le kapışıyor) (dlssle açılınca da denkler 1080pde %20 darboğaz öngörülüyor), 1440pde 6800 önde ama yakınlar, 4k da çok yakınlar diyebilirim.
Wattman çok spesifik oyunlarda mesela DaysGone oyununda sıkıntı yaratıyor muş ki şans işi ben lol oynarken yaşadım 2 kere başka bir oyunda olmadı ama tabiki nvdia daha stabil.
Dlss, yayıncılık ve render düşünüyorsan nvdia öneririm ama oyun bazında rog strix rx 6800, tuf 3070ti dan daha güçlü.

Utku

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Ben 13 e ikinci el 3090 aldım baya memnunum. Nvidia seçmenizi öneririm Ray tracing performansı yeni teknolojiler ile daha iyi.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
tarafında bu sistem var.Özelleştirdiğimde fiyatı biraz tuzlu ve VRAM olarak 8 GB yani 2-3 sene yetmeyecek fakat onun dışında güzel bir sistem.

tarafında ise bu sistem var.Bu sistem hem Nvidiaya göre ucuz hem de daha çok özelleştirme yapabiliyorum ve 16 GB VRAM güzel bir artı fakat AMD tarafında Wattman probleminden korkuyorum.

Sizce hangisini almalıyım? 1080P ve 2K da kullanacağım
3 aya yakındır rx6700 xt kullanıyorum bir kere bile wattman sorunu ile karşılaşmadım

Mahirpkr0

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
18
ModArt Kredi
0
3 aya yakındır rx6700 xt kullanıyorum bir kere bile wattman sorunu ile karşılaşmadım
Hangi oyunları hangi rx i kullanıyorsun powercolor red devil rx6750xt almayı veya 3060 ti almayı düşünüyorum ama amd başımı ağrıtsın istemiyorum çok kararsızım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.