Neler yeni

oyunlarda kaplama sorunu

• Konbuyu başlatan yasin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 16
  • Görüntüleme 1K

yasin

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba Arkadaşlar AMD Ryzen 5 5500 | 2 x 8 GB DDR4 | Radeon RX 6750 XT 12 GB | 512 GB M.2 SSD bilgisayarım bütün oyunlarda kaplama sorunu ile karşılaşıyorum
videoda olduğu gibi bütün oyunlarda aynı sorunu yaşıyorum bios güncelledim windows 10 kurdum bütün driverleri güncelledim ekran kartını çıkarıp taktım başka diskte denedim ve hala aynı sorun ile karşı karşıyayım internette bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
Y yasin, acaba FPS düşüşü de oluyor mu? Eğer donanıma ait bir sorun ise tespit etmek zor ama imkansız değil. Furmark skorlarına bakalım. Cpu karta ne kadar yüklenebiliyor vs. bakalım inceleyelim.
Bu arada internet hızınız nedir? Bu da ayrı bir sorun olabilir. Eğer FPS sabit ise yeterli işlemci kart uyumu varsa bayağı uğraşmamız gerekecek gibi. Ayrıntılı bilgi verirseniz bakalım değerlendirelim.

Azoth

Pro Üye
Uzman
Konular
42
ModArt Kredi
0
Oyunlarda Anti aliasing vb. ayarlar oluyor bunların seviyesini yükselterek birde öyle bak. Ekran kartın AMD olduğu için hiçbir bilgim yok ama nvidia kontrol paneline benzer bir yer varsa oraya da bak derim. Büyük ihtimal bu tür ayarlar en low da veya kapalı olduğu için yapıyor.

exponent

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Hocam yuksel ihtimal gpu da sorun var. Sistemden ekran kartini cikarin. Onbord girisi varsa cok hafif bir oyun yukleyin. Oyle deneyin.

yasin

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
skorlarına bakalım. Cpu karta ne kadar
Y yasin, acaba FPS düşüşü de oluyor mu? Eğer donanıma ait bir sorun ise tespit etmek zor ama imkansız değil. Furmark skorlarına bakalım. Cpu karta ne kadar yüklenebiliyor vs. bakalım inceleyelim.
Bu arada internet hızınız nedir? Bu da ayrı bir sorun olabilir. Eğer FPS sabit ise yeterli işlemci kart uyumu varsa bayağı uğraşmamız gerekecek gibi. Ayrıntılı bilgi verirseniz bakalım değerlendirelim.
fps de bir sorun olmuyor donma kasma vs furmark testi yaptım bir sorun ile karşılaşmadım tekrardan test yapacağım bilgileri paylaşacağım oyunu orta düşük ayarlarda oynuyorum gta v oynadım aynı sorun ile karşılaşmadım ama fps tarzı oyunlarda aynı sorun var pubg cs go valorant forza horizon 5 bu tarz oyunlarda aynı sıkıntıyı yaşıyorum yüksek ayarlarda forza 5 oynadım aynı sıkıntı orda da devam ediyordu cevap verdiğin için teşekkür ederim

yasin

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Oyunlarda Anti aliasing vb. ayarlar oluyor bunların seviyesini yükselterek birde öyle bak. Ekran kartın AMD olduğu için hiçbir bilgim yok ama nvidia kontrol paneline benzer bir yer varsa oraya da bak derim. Büyük ihtimal bu tür ayarlar en low da veya kapalı olduğu için yapıyor.
Ekran Kartı Ayarları Hepsi Kapalı Uygulama Ayarlarını Kullan Seçili Forza Horizon 5 Yüksek Ayarlarda Aynı Sorun Var Büyük İhtimal Gpuda Sorun Var Teşekkürler

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
Y yasin, GPU'da sorun olacağını açıkçası düşünmüyorum. Bence düşük ayarlarda yapması Ryzen 5500'e çok yük bindiriyor ve işlemci yeterli gelmiyor. Bunu deneyemeyeceğinizi varsayarsak. GPU'yu daha iyi işlemcisi olan bir arkadaşınızın sisteminde denemenizi önereceğim.

yasin

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Y yasin, GPU'da sorun olacağını açıkçası düşünmüyorum. Bence düşük ayarlarda yapması Ryzen 5500'e çok yük bindiriyor ve işlemci yeterli gelmiyor. Bunu deneyemeyeceğinizi varsayarsak. GPU'yu daha iyi işlemcisi olan bir arkadaşınızın sisteminde denemenizi önereceğim.
daha iyi bir işlemcili pc bulamadım arkadaşta ryzen 5 3600 var onun bilgisayarına bağladım aynı sorun onda da devam etti benchmark yaptım Artifacts found: 1196 @ 4151.8 uyarısı aldım ilk aldığımda böyle sorun yoktu zamanla böyle oldu ve devam etti

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.