Neler yeni

Oyundan atma problemi

ascar08

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle kendi çapımda denemediğim yöntemin kalmadığını belirterek konuya girmek istiyorum. Oyun oynamayı çok seven bir adamım askerden geldikten sonra kısıtlı bir bütçeyle bir bilgisayar topladım özellikleri şöyle ki
İşlemci i3 10105f
Asus prime h510m-d anakart
Godram ırdm Pro 16 GB ddr4 3600 hmz
Asus gtx 1660 ti oc
HDD:GOODRAM PX500 M.2 2280 PCI 3.0 X4 (2000MB/S OKUMA HIZI - 1600 MB/SYAZMA HIZI)
KASA VE GÜÇ KAYNAĞI: Corsair Spec-05 650W Kasa ve Güç Kaynağı
Mevcut sistem buydu.

Warzone 2 oynadığımda uçaktan atlarken bazen bilgisayar kapanıyordu bazen oyundan atıyordu. 2 3 el sonra oyun hiçbir hata vermeden kapanıyordu. Çeşitli oyunlarda da aynı şekilde hata vermeden kapanıyordu. Arkadaşlara danıştım işlemcin çok kötü onu değiştir dediler tamam dedim. Anakart ve işlemcimi değiştirdim.

İŞLEMCİ: AMD RYZEN 5 5500 19MB 6çekirdekli AM4 65w Kutulu+Fanlı
ANAKART: GIGABYTE A520M H DDR4 5100MHZ 1XHDMI 1XDVI 1XM.2 USB 3.2
MATX AM4
Bunları ekledim sonra ardından hemen büyük bir arzuyla hogwart legaty gireyim dedim start gameye basar basmaz oyundan atıyor asla oyuna giremedim. Ardından tabi bi warzone deneyeyim dedim oda aynı şekilde 2 3 oyun sonra yine oyundan hata vermeden atıyor.. ben bu durumdan çok sıkıldım benim sorunum nerde ? Nasıl çözeceğim? Yardımcı olanlara gerçekten hakkı neyse vereceğim. Yeter ki biraz istediğim oyunları oynayabileyim keyif yapabileyim. Yardımcı olacak kimse var mı ?

Umut Nas

Moderasyon Ekibi
Süper Moderatör
Konular
334
ModArt Kredi
0
Arkadaslarınızı dinleyerek hata yapmıssınız. İşlemciniz kötü değildi.
Oyun kapanırken hata raporu vs bırakıyor mu?

ascar08

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Arkadaslarınızı dinleyerek hata yapmıssınız. İşlemciniz kötü değildi.
Oyun kapanırken hata raporu vs bırakıyor mu?
Hocam açıkçası donanımdan pek anlamıyorum. Hiçbir hata vermiyor. Sadece kapanıyor. Tek bildiği şey kapanmak. Bazen önce donuyor sonra kapanıyor,çoğunlukla hata vermeden kapanıyor. Kafayı yedim yeminle

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Hocam açıkçası donanımdan pek anlamıyorum. Hiçbir hata vermiyor. Sadece kapanıyor. Tek bildiği şey kapanmak. Bazen önce donuyor sonra kapanıyor,çoğunlukla hata vermeden kapanıyor. Kafayı yedim yeminle
Detaylı bir şekilde video atarsan yardımcı olmamız kolaylaşır

AMD

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Başka bir ram ile denemenizi öneririm. Eğer çevrenizden edinebileceğiniz bir ram yoksa öncelikle biostan ramlerinizin frekansını otoya alın derim eğer. Otodaysa ramlerin anakarttaki yerini değiştirin. Değiştirmeden önce silgi ile temizleyebilirsiniz ramlerinizi. Memtest86 ile ramlerinize test yapabilirsiniz bir hata var mı diye, internette nasıl yapacağınız ile ilgili birçok rehber mevcut. Benim ilk aklıma gelen ramler oldu çünkü birebir aynı sorunu bir arkadaşım yaşamıştı onada aynılarını yaptırdım sorun çözülmeyince ramleri değiştirdik ve sorun ortadan kalktı. Ramlerde değilse ya ssdde yada psuda sorun olabilir diye düşünüyorum. Tabi tüm bunları driverlarınız güncel, orjinal lisanslı windows kullandığınızı varsayarak söylüyorum. Ancak Umut Nas Umut Nas 'ın dediği gibi hata raporu vs elimizde olsaydı nokta atışı bulma şansımız yüksekti

ascar08

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Başka bir ram ile denemenizi öneririm. Eğer çevrenizden edinebileceğiniz bir ram yoksa öncelikle biostan ramlerinizin frekansını otoya alın derim eğer. Otodaysa ramlerin anakarttaki yerini değiştirin. Değiştirmeden önce silgi ile temizleyebilirsiniz ramlerinizi. Memtest86 ile ramlerinize test yapabilirsiniz bir hata var mı diye, internette nasıl yapacağınız ile ilgili birçok rehber mevcut. Benim ilk aklıma gelen ramler oldu çünkü birebir aynı sorunu bir arkadaşım yaşamıştı onada aynılarını yaptırdım sorun çözülmeyince ramleri değiştirdik ve sorun ortadan kalktı. Ramlerde değilse ya ssdde yada psuda sorun olabilir diye düşünüyorum. Tabi tüm bunları driverlarınız güncel, orjinal lisanslı windows kullandığınızı varsayarak söylüyorum. Ancak Umut Nas Umut Nas 'ın dediği gibi hata raporu vs elimizde olsaydı nokta atışı bulma şansımız yüksekti
Hocam şuan işteyim ilginiz için ne kadar teşekkür etsem az. İstediklerinizi en kısa sürede yapıp cevap vereceğim.

AMD

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Rica ederim ne demek haber edersiniz elimden geldiğince yardım etmeye ilgilenmeye çalışırım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.