Neler yeni

Soru ONLINE UPS Kesintisiz Güç Kaynağı lazım

KOCAEFE

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Online UPS alırken bence sadece markaya bakılmaz. Sunduğu tüm özelliklere ve ihtiyaca göre alınır.

Sessiz olmasını istiyorsanız öyle bir UPS bulması biraz zahmetli olabilir. Örneğin ben bilgisayarım için aldığım Üniform marka UPS'in fan sesinden bahsedeyim, kafa ütülüyordu. Bir adet Noctua fan kutusunda kullanmadığım fan devrini düşüren bir uzatma kablosu vardı. O kabloyu UPS'e kendim monte ettim ve gürültüden kurtuldum. Hafif bir fan sesi geliyor artık, neredeyse duyulmuyor. Ancak uyarayım garanti dışı bıraktım ürünü. Yani bunu yapacaksanız garanti dışı kalmasını göze aldınız demektir veya varsa eğer sessiz bir UPS araştırıp alın.

1 kVA kapasiteli Online-UPS almıştım. Bunun 900W desteği bulunuyordu. Ancak 900W tüketen bir cihazı bağladığınızda o UPS'ten performans beklemeyin. 2kVA olan bir model lazım öyle bir tüketim için. Benim bilgisayar taş çatlasın en yüksek 350W tüketiyor sanırım. Göstergelerden gördüğüm kadarıyla öyle yazıyor. UPS yüke girdiğinde fan sesi biraz gelmeye başlıyor ama rahatsız etmiyor (devir düşürücü kablo olmasa kafa ütüleme seviyesi inanılmaz oluyordu).
İlk aldığımda 12-15 dk kadar bilgisayarı açık tutabiliyordu. Galiba 3 yıl oldu alalı tam hatırlamıyorum. Şimdilerde bu süre 6-9 dk arasında kalmaya başladı, zamanla aküler performans kaybediyor. Anlık tüketimine göre açık tutma süresi değişkenlik gösteriyor. Akü bakımı veya değişimi gerekli oluyor ilerleyen zamanlarda, bu konuda bilgilendirici youtube videoları bulunuyor.
Ekstra akü bağlama konusunda uyarayım, UPS sisteminin kaldıracağı akü ne kadar olmalı onu öğrenin çünkü modele göre değişkenlik gösterebilir. Mümkünse servise danışın veya direkt servisten hizmet alın.

Çok uzman değilim bu konuda ama biraz olsun kendi araştırdıklarımı öğrendiklerimi aktarmaya çalıştım. Belki faydası olur diye. Şu marka iyi veya bu marka kötü diyecek kadar bilgiye sahip değilim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.