Neler yeni

Neden Düşük Fps Alıyorum ?

tunaalklc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Merhaba arkadaşlar, toplama sistemim yeterli fpsleri sağlamadığını düşünüyorum. Sistemimden de bahsedeyim:
inte i5 11400F
Msı Mag Bazooka B560M
Xpg gammix 3200 mhz 8*2=16 gb ram
Asus Rog Strix 1080 8gb modeli
600watt Xigmatek psu
Samsung 980 500gb (3100-2600) nvme m.2 ssd
işlemci için sıvı soğutma kullanıyorum corshair H45

lolde yüksek ayarlarda 100fps civarı alıyorum, valorantta en yüksekte 180 fps i geçmiyor bu fps değerleri beni rahatsız etmeli mi yoksa normal mi ?
Yardımlarınız ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Bu videoya bakıp karşılaştırma yapabilirsin.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Videoya göre senin değerlerine baktığımda normal görünüyor.

tunaalklc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Bu videoya bakıp karşılaştırma yapabilirsin.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Videoya göre senin değerlerine baktığımda normal görünüyor.
bu video 2 yıl önce yayınlanmış şuanda parçaların aldığı güncellemeler ve oyunun aldığı iyileştirmelerle daha yüksek olabileceğini düşünmem hata mı? Ayrıca valoranttan ziyade LoLde daha büyük sorunlar yaşıyorum fps im en yüksek ayarda olmamasına rağmen 90lara kadar düşebiliyor ve aşırı kasma yapıyor bununla ilgili bir fikriniz veya tavsiyeniz var mı ?

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
bu video 2 yıl önce yayınlanmış şuanda parçaların aldığı güncellemeler ve oyunun aldığı iyileştirmelerle daha yüksek olabileceğini düşünmem hata mı? Ayrıca valoranttan ziyade LoLde daha büyük sorunlar yaşıyorum fps im en yüksek ayarda olmamasına rağmen 90lara kadar düşebiliyor ve aşırı kasma yapıyor bununla ilgili bir fikriniz veya tavsiyeniz var mı ?
Aşırı ısınma olduğu söylediniz dikkatimi çekti bundan kaynaklı fps düşüsü yaşamanız normal en kısa süre içerisinde ekran kartının termal mahcununu yenileyip fanlarıda temizledikten sonra tekrardan test ederseniz sonuç değişicektir diye düşünüyorum

tunaalklc

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Aşırı ısınma olduğu söylediniz dikkatimi çekti bundan kaynaklı fps düşüsü yaşamanız normal en kısa süre içerisinde ekran kartının termal mahcununu yenileyip fanlarıda temizledikten sonra tekrardan test ederseniz sonuç değişicektir diye düşünüyorum
yanlış anladınız sanırım ısınma problemim yok 2 hafta önce macununu yenileyip detaylı temizliğini yaptım cyberpunk 2077 oto. ultra ayarlara atıyor oyun sistemimi sıcaklık gayet normal seviyelerde fps oyunlarında problem yaşıyorum sadece mantıksız bir şekilde özellikle lol ve csgo da efsane fps düşüyor

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
yanlış anladınız sanırım ısınma problemim yok 2 hafta önce macununu yenileyip detaylı temizliğini yaptım cyberpunk 2077 oto. ultra ayarlara atıyor oyun sistemimi sıcaklık gayet normal seviyelerde fps oyunlarında problem yaşıyorum sadece mantıksız bir şekilde özellikle lol ve csgo da efsane fps düşüyor
Sıvı soğutucuyu yeni takmadıysanız macun yenildiniz mi.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Eğer sıcaklıklar normalse windows ve bios updateleri yapın. Ekran kartı sürücünüzün güncel olduğundan emin olun.
Pc güç planınızın yüksek performansta olduğundan emin olun ve oyun modunu etkinleştirin. Arka plan uygulamalarını kapatın.
Bi ihtimal daha var 🤨 farenizin 8KHz gibi yüksek raporlama hızı varsa 1000hz e çekin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.