Neler yeni

Öneri Monitör önerisi

afeller

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bütçe
3200 TL
Bana sorunsuz monitör önerir misiniz bütçem 3200civarı bütçeyi geçen varsa da yazın düşünürüm, şuan bilgisayarım yok masayı aldım klavye mouse aldım güzel bi monitör de almak istiyorum kısmetse 15bin'e istediğim gibi bi sistem gelirse direk alırım. Düşündüğüm 2 monitör var haklarında bilgisi olan varsa yazabilir mi önemli almayı düşündüğüm monitörler. Bunlar inşallah tekrar indirime girer.

URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

~~

Link Removed

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
Bana sorunsuz monitör önerir misiniz bütçem 3200civarı bütçeyi geçen varsa da yazın düşünürüm, şuan bilgisayarım yok masayı aldım klavye mouse aldım güzel bi monitör de almak istiyorum kısmetse 15bin'e istediğim gibi bi sistem gelirse direk alırım. Düşündüğüm 2 monitör var haklarında bilgisi olan varsa yazabilir mi önemli almayı düşündüğüm monitörler. Bunlar inşallah tekrar indirime girer.

~~

Link Removed
Hocam rekabetçi oyun oynamıyorsanız önermem. bu monitörlerin panelleri VA panel. IPS paneller daha canlı ve gerçekçi renk sunar. TN paneller tepkime süresi açısından daha iyiidir ama görüntü kaliteli olmaz. VA paneller ise TN ve IPS karışımıdır. Tepkime süresi en iyi düzey ama soluk renkler. Ancak siyahı daha canlı siyah gösterir. IPS monitörler diğer renkleri daha canlı gösterirken siyahı grimsi gösterir. Bu ayrıntılara dikkat ederek tekrar gözden geçirmenizi öneririm.

Ayrıca monitörlerde sık rastlanan ışık sızması ve ghosting gibi sorunları da modellere yazılan yorumları ve forumları okuyarak en düşük hangisindeyse o modele yönelmenizi öneririm. Bazı modeller sıfır kutusunda açıldığı gibi ışık sızması ve ghosting olayları ile karşılaşılıyor.

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0

~~

Link Removed
Ben geçen hafta İtopyadan hafta sonuna özel kampanya ile 3349 TL ye bu monitörü aldım. Şimdi fiyatı yükselmiş. İçinden hdmi ve display port kablolarıda çıktı. Yabancı forumlarda ışık sızması ve ghosting in en az yaşandığı model bu model olarak gözüküyor.

Ekli dosyalar

• 16661783569045597618763681278294.jpg
    16661783569045597618763681278294.jpg
    166.1 KB · Görüntüleme: 70

є∂ηα

Aktif Üye
Uzman
Konular
26
ModArt Kredi
0
aldım ama dha kullanmaya baslamadım sıstemı almaya calısıyorum

Link Removed

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0

~~

Link Removed
Viewsonic dün gece 2900 idi. O zaman alıp geçerdin de şuan 200 fark koyulmuş.

Bütçeni 3500 çıkarıp ips arayabilirsin

afeller

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Viewsonic dün gece 2900 idi. O zaman alıp geçerdin de şuan 200 fark koyulmuş.

Bütçeni 3500 çıkarıp ips arayabilirsin
evet gördüm onu da malım biraz ne bilim masa aldım yazdım ama değişim lazım ona da hem gelse pek test imkanı bulamayabilirim laptop var da dp girişi var mı bilmiyorum bakcam eve gidince, Sence dün 2900e viewsonic olanı alsaydım nasıl olurdu illa gene indirime girer

afeller

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Hocam rekabetçi oyun oynamıyorsanız önermem. bu monitörlerin panelleri VA panel. IPS paneller daha canlı ve gerçekçi renk sunar. TN paneller tepkime süresi açısından daha iyiidir ama görüntü kaliteli olmaz. VA paneller ise TN ve IPS karışımıdır. Tepkime süresi en iyi düzey ama soluk renkler. Ancak siyahı daha canlı siyah gösterir. IPS monitörler diğer renkleri daha canlı gösterirken siyahı grimsi gösterir. Bu ayrıntılara dikkat ederek tekrar gözden geçirmenizi öneririm.

Ayrıca monitörlerde sık rastlanan ışık sızması ve ghosting gibi sorunları da modellere yazılan yorumları ve forumları okuyarak en düşük hangisindeyse o modele yönelmenizi öneririm. Bazı modeller sıfır kutusunda açıldığı gibi ışık sızması ve ghosting olayları ile karşılaşılıyor.
ben rekabetçi oynamayı düşünüyorum ve şu zamana kadar düzgün bi bilgisayar kullanmadım internet kafeye bile gitmedim eski bilgisayarım 720p led'di sanırım monitörü, sistem 2gb ram pentium e6800 sen düşün, alacağım her bilgisayar iyi gelir bana ama gene de fazla uzun ömürlü olmasını ve sorunsuz olmasını istiyorum, renklerin farkını anlayabileceğimi düşünmüyorum, bence o kadar da kötü değildir ghosting ışık sızması ölü pikselde değişim var mı acaba bilgilendirir misiniz gaminggentr ve itopyada.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
evet gördüm onu da malım biraz ne bilim masa aldım yazdım ama değişim lazım ona da hem gelse pek test imkanı bulamayabilirim laptop var da dp girişi var mı bilmiyorum bakcam eve gidince, Sence dün 2900e viewsonic olanı alsaydım nasıl olurdu illa gene indirime girer
Dediğim gibi 2900 verilir.

Bu da alınır

afeller

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0

Escoi

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
6
ModArt Kredi
0
Bütçen yeterse öneririm. Kendimde kullanıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım, yaşayanda görmedim. Zaten kullanıcılar tarafından önerilen bir monitör. 144 HZ 1 MS IPS PANEL

Link Removed

HerrSkorzeny

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
11
ModArt Kredi
0

~~

Link Removed
eger ikinci ele karşı değilseniz, ( ki bence 1 yıla kadar kgf tam montor 2. el almakta sakınca yok) aynı fıyat bandında 27'' bi tık daha ust sevıye bişeler düşürebilirsiniz. İkinci el dusunmuyorsanız da guzel seçenekler. Şimdiden hayırlı olsun

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Ama asus freesync yani amd destekliyor, ben nvidia alırsam özelliği eksik kalcak belki lazım olur o yüzden viewsonic daha iyi gibi adaptive sync var küçük bir detay.
Bunlarda gsync yazmıyor ama Nvidia denetim masasından gsync açabiliyorsun. Birçok Monitör böyle

LONGINUS

Pro Üye
Uzman
Konular
27
ModArt Kredi
0
ben rekabetçi oynamayı düşünüyorum ve şu zamana kadar düzgün bi bilgisayar kullanmadım internet kafeye bile gitmedim eski bilgisayarım 720p led'di sanırım monitörü, sistem 2gb ram pentium e6800 sen düşün, alacağım her bilgisayar iyi gelir bana ama gene de fazla uzun ömürlü olmasını ve sorunsuz olmasını istiyorum, renklerin farkını anlayabileceğimi düşünmüyorum, bence o kadar da kötü değildir ghosting ışık sızması ölü pikselde değişim var mı acaba bilgilendirir misiniz gaminggentr ve itopyada.
Hocam hangi mağazadan alırsanız alın ayıplı malı iade almak, değişim yapmak zorundalar. Tüketici haklarınız var. Ha ama hepsinin sürecini kolaylaştıran zorlaştıran firmalar var orası ayrı. Şikayetvar sitesinden almak istediğin firmanın iade ayıplı mal süreci ile alakalı şikayetlerini ve çözüm durumlarına bakarak fikir edinebilirsin.

afeller

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Hocam hangi mağazadan alırsanız alın ayıplı malı iade almak, değişim yapmak zorundalar. Tüketici haklarınız var. Ha ama hepsinin sürecini kolaylaştıran zorlaştıran firmalar var orası ayrı. Şikayetvar sitesinden almak istediğin firmanın iade ayıplı mal süreci ile alakalı şikayetlerini ve çözüm durumlarına bakarak fikir edinebilirsin.
evet hocam doğru da ne bileyim çok şikayet ediyor bazıları kafam karıştı ya gaminggen itopya kasa aldım diyelim kargoda kırık geldi tutanak falan tutturdum diyelim bunu iade değişim yapmak falan bana sanki olmayacakmış gibi geliyor kabul ederler mi, veya açtım kullandım herşeyi yükledim ekran kartı bozuldu bişey oldu tamire mi gidecek ben değişim istiyorum müşteri hizmetlerini de arayıp soramadım firmaların ikeayla başım dertte bi kaç gündür masa aldım anca değişim yaptım da, neyse kabul ediyorlar mağazaya getirince tabi güzel firma, modartın insta sayfasında bi yorum görmüştüm ekran kartım bozuldu itopya değişim almıyor modartın sistemini almıştım falan yazmış biri modart da cevap verdi hatta bende verdim olmaz öyle bişey diye herif kafamı karıştırdı bu nedir ya ben anlamadım bu kadar kolay mı koskoca firmaların milleti dolandırması.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
evet hocam doğru da ne bileyim çok şikayet ediyor bazıları kafam karıştı ya gaminggen itopya kasa aldım diyelim kargoda kırık geldi tutanak falan tutturdum diyelim bunu iade değişim yapmak falan bana sanki olmayacakmış gibi geliyor kabul ederler mi, veya açtım kullandım herşeyi yükledim ekran kartı bozuldu bişey oldu tamire mi gidecek ben değişim istiyorum müşteri hizmetlerini de arayıp soramadım firmaların ikeayla başım dertte bi kaç gündür masa aldım anca değişim yaptım da, neyse kabul ediyorlar mağazaya getirince tabi güzel firma, modartın insta sayfasında bi yorum görmüştüm ekran kartım bozuldu itopya değişim almıyor modartın sistemini almıştım falan yazmış biri modart da cevap verdi hatta bende verdim olmaz öyle bişey diye herif kafamı karıştırdı bu nedir ya ben anlamadım bu kadar kolay mı koskoca firmaların milleti dolandırması.
Ürünleri açarken tripoda telefonu koyup kayıt almak en güzeli çünkü herzaman içim rahat oluyor...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.