Neler yeni

GYM-Supplement-Beslenme Sorunuz Varsa Buyrun

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Dostlar. Sorularınız varsa yardımcı olayım.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Güzel başlık gerçekten. Ben çok hareket edemiyorum hep kapalı alanda çalışıyorum. Hareketsizlikten dolayı kilo alıyorum zayıflamam lazım ne yapıcaz 😁

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Güzel başlık gerçekten. Ben çok hareket edemiyorum hep kapalı alanda çalışıyorum. Hareketsizlikten dolayı kilo alıyorum zayıflamam lazım ne yapıcaz 😁
Yapacağın olay bazal metobolizma kalori miktarını öğrenceksin yani ölmemen hayatta kalabilmen için iç organların nefes alışverisin konusman 0 Hareket olan kalori miktarı atıyorum miktar 1500 çıktı bunun üzerine ekleme yapılır sen hiç hareket edemiyorum diyorsun direk bazal metobolizma kalori miktarı yeterli olur üstüne bi 300 daha eklenir tabi neolursa olsun en prof kişide olsa bu işte direk senin günlük alman gereken kalori miktarını bulamaz bu 1 aylık deneme yanılma ile tam netleşir hareket olayına gelecek olurcak en azından haftanın 3 günü min 30 dakka max 40 dakka ip atlamak yeterli olur atlaya bildigin kadar atlayıp tıkandığında ise 1 dakika dinlenmek arkasına yine devam bu şekilde 30 yada 40 dakikayı tamamlamak ama kesinlikle ağırlık antrenmanı şart 100 150 yaşına kadar ömrün varsa o yaşlarda bile dik diri canlı bi şekilde yürüyebilmek istiyorsan merdiven cıkabilmek istiyorsan eğilip ayakkabını bağlayabilmek istiyorsan hastanelerle haşır neşir olmak istemiyorsan doğru miktarda doğru besinler kaliteli uyku min stress ve ağırlık antrenmanı.

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Abi en başta temiz beslenme gelir. Beslenme programları bulmak çok kolay. Şunu ye bunu yeme demicem. Ama kafanda neler zararlı neler faydalı otursun. Glisemik indeksi düşük besinler tercih edebilirsin. Mesela karbonhidrat seçimlerinde Yulaf ezmesi, jasmin veya basmati pirinç, kepekli makarna önerilir. Bunlar senin kan şekerini dengeler yani tokluk süreni uzatır, hemen acıkmazsın.
Bi anda şeker alma isteğin gelirse de 2 diş bitter veya yeşil elma öneririm.
Gün içinde masa başında isen ve spor salonuna vakit ayıramıyorsan en azından evde yapılabilecek hareketleri yapmak, 30 dk tempolu yürümek vb. senin fit olmana yeticektir

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Sabah 7 de kalkıyorum 18 kadar sürekli bilgisayar başında çalışıyorum.
Önceden voleybola basketbola giderdim artık gidemiyorum. 188 boyum var 96 kıloyum kilo aldığımı agilastigimi hissediyorum sabah 2-3 poğaça öğlen ise 1 çeşitlik yemek yiyorum genelde tavuk. Kendimi çok güçsüz ve halsiz hissediyorum. Sürekli belim ağrıyor gibi tavsiyeniz nedir ?

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Yapacağın olay bazal metobolizma kalori miktarını öğrenceksin yani ölmemen hayatta kalabilmen için iç organların nefes alışverisin konusman 0 Hareket olan kalori miktarı atıyorum miktar 1500 çıktı bunun üzerine ekleme yapılır sen hiç hareket edemiyorum diyorsun direk bazal metobolizma kalori miktarı yeterli olur üstüne bi 300 daha eklenir tabi neolursa olsun en prof kişide olsa bu işte direk senin günlük alman gereken kalori miktarını bulamaz bu 1 aylık deneme yanılma ile tam netleşir hareket olayına gelecek olurcak en azından haftanın 3 günü min 30 dakka max 40 dakka ip atlamak yeterli olur atlaya bildigin kadar atlayıp tıkandığında ise 1 dakika dinlenmek arkasına yine devam bu şekilde 30 yada 40 dakikayı tamamlamak ama kesinlikle ağırlık antrenmanı şart 100 150 yaşına kadar ömrün varsa o yaşlarda bile dik diri canlı bi şekilde yürüyebilmek istiyorsan merdiven cıkabilmek istiyorsan eğilip ayakkabını bağlayabilmek istiyorsan hastanelerle haşır neşir olmak istemiyorsan doğru miktarda doğru besinler kaliteli uyku min stress ve ağırlık antrenmanı.
Makro hesabı olayı detay istediğinden bahsetmedim. Zaman ayrılabilirse hesap yapmak daha sağlıklı tabi

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
Sabah 7 de kalkıyorum 18 kadar sürekli bilgisayar başında çalışıyorum.
Önceden voleybola basketbola giderdim artık gidemiyorum. 188 boyum var 96 kıloyum kilo aldığımı agilastigimi hissediyorum sabah 2-3 poğaça öğlen ise 1 çeşitlik yemek yiyorum genelde tavuk. Kendimi çok güçsüz ve halsiz hissediyorum. Sürekli belim ağrıyor gibi tavsiyeniz nedir ?
Hocam. Sabahları mümkünse haşlanmış yumurta veya hafif zeytinyağında kızartılmış yumurta( yulaflı olabilir) ve standart kahvaltı çeşitleri yemeye çalışın. Okula veya işyerinize yemek götürmekten çekinmeyin. Yukarıda yazdıklarım da geçerli.
Ayrıca 8 saatten az uyumamaya çalışın ve 11-3 arası uykuyu ihmal etmeyin. En verimli uyku dilimidir

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Ya ben şu Solgar'ın Psyllium Husks Fibre 500 mg 200 Kapsül ürününün aldım. Tok tutuyormuş sözde. Biraz işe yarıyor gibi ama akşam yine acıkıyorum hayvan gibi yiyorum. 2-3 kilo fark ettirdi daha da düşmüyor.

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Makro hesabı olayı detay istediğinden bahsetmedim. Zaman ayrılabilirse hesap yapmak daha sağlıklı tabi
dostum nediyorsun ya :D bırakta buna levon karar versin o söylesin istiyormu istemiyormu adam diyorki benim zayıflamam sen kafadan demişsin sunu yicen bunu yicen yiyecekde nekadar yiyecek neye göre nekadar yiyeceğini nası bilecek biz adama işin ana mevzusunu anlatıyoruz kıskandınmı yoksa :D

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Hocam. Sabahları mümkünse haşlanmış yumurta veya hafif zeytinyağında kızartılmış yumurta( yulaflı olabilir) ve standart kahvaltı çeşitleri yemeye çalışın. Okula veya işyerinize yemek götürmekten çekinmeyin. Yukarıda yazdıklarım da geçerli.
Ayrıca 8 saatten az uyumamaya çalışın ve 11-3 arası uykuyu ihmal etmeyin. En verimli uyku dilimidir
Önerilerini dikkate alacağım

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
dostum nediyorsun ya :D bırakta buna levon karar versin o söylesin istiyormu istemiyormu adam diyorki benim zayıflamam sen kafadan demişsin sunu yicen bunu yicen yiyecekde nekadar yiyecek neye göre nekadar yiyeceğini nası bilecek biz adama işin ana mevzusunu anlatıyoruz kıskandınmı yoksa :D
🤨 ne diyorsun anlamadım. Adam her yediğini hassas terazi ile tartıp kalori ve makro saymakla uğraşmak isterse yapsın tabiki.
Öğünlerini küçültmesi gerektiğini bilsin yeter.
Ayrıca yemesini tavsiye ettiğim şeyler de kafadan değil 🤙🤙

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Ya ben şu Solgar'ın Psyllium Husks Fibre 500 mg 200 Kapsül ürününün aldım. Tok tutuyormuş sözde. Biraz işe yarıyor gibi ama akşam yine acıkıyorum hayvan gibi yiyorum. 2-3 kilo fark ettirdi daha da düşmüyor.
kral supplement işlerine girme o işler tıraş böbreklerine karaciğerine zarar verirsin su tüketiminde azsa baya sıkıntı sen neyap ne et iyi bir hocası olan spor salonuna git ona derdini anlat o senin beslenme programını antrenman programını yazar çalıştırır haftada 3-4gün gitsen yeter.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
kral supplement işlerine girme o işler tıraş böbreklerine karaciğerine zarar verirsin su tüketiminde azsa baya sıkıntı sen neyap ne et iyi bir hocası olan spor salonuna git ona derdini anlat o senin beslenme programını antrenman programını yazar çalıştırır haftada 3-4gün gitsen yeter.
Zaten su tüketimim çok az gün içi hiç su içmiyorum anca akşamları 1 bardak falan :(

Malta Gang

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
🤨 ne diyorsun anlamadım. Adam her yediğini hassas terazi ile tartıp kalori vemakro saymakla uğraşmak isterse yapsın tabiki.
Öğünlerini küçültmesi gerektiğini bilsin yeter.
bak dostum her cahil insan kilo verebilir derki benim kilo vermem lazm tamam ilk akla gelen az yemek yemek evet az yer baya bi az yer kilo verir max 1 ay vücüt enerji deposundaki enerjiyi kullanır yani yağları ondan sonra direk alarm durumuna geçer neyapar metabolizma hızını düşürür kalp atış hızını düşürür iç organların çalışma hızları düşer ki senin verdiğin az kaloriye denk olabilmek için buda seni nası bi duruma sokar yatakdan çıkamıyacak bu süredede bu az yemeğin çoğunluguda karbonhidratsa az vitamin dandik yağ çok az protein ise o verilen kısa süreli kiloda direk kaslardan olur sen vücüda çok az protein karb vitamin verdiğinden vücüt direk kasların içindeki amino asitleri çekip kullanır daha mevzu uzunda kısa kesiyorum .d

bybarisss

Uzman Üye
Uzman
Konular
62
ModArt Kredi
0
bak dostum her cahil insan kilo verebilir derki benim kilo vermem lazm tamam ilk akla gelen az yemek yemek evet az yer baya bi az yer kilo verir max 1 ay vücüt enerji deposundaki enerjiyi kullanır yani yağları ondan sonra direk alarm durumuna geçer neyapar metabolizma hızını düşürür kalp atış hızını düşürür iç organların çalışma hızları düşer ki senin verdiğin az kaloriye denk olabilmek için buda seni nası bi duruma sokar yatakdan çıkamıyacak bu süredede bu az yemeğin çoğunluguda karbonhidratsa az vitamin dandik yağ çok az protein ise o verilen kısa süreli kiloda direk kaslardan olur sen vücüda çok az protein karb vitamin verdiğinden vücüt direk kasların içindeki amino asitleri çekip kullanır daha mevzu uzunda kısa kesiyorum .d
😃😃 adama günlük 2000 kalori önermişsin ama bunu birkaç hamburgerden de alabilir. Ben ona sırf karbonhidrat tüket demedim. Beslenme programı uygulayabilirsin dedim. Vakit ayırabilirse kalori ve makro hesabı yapabilir dedim.
Bişeyler zırvalamışsın ama benim dediğimle alakası yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.