Neler yeni

GIBIRNet'ten Uzak Durun Lütfen Dertsiz başınıza dert almayın

ayaz5353

Yeni Üye
Uzman
Konular
3
ModArt Kredi
0
Gıbırnet internet hizmetlerinden almış olduğum abonelik hizmetine benim bilgim dahilinde olmadan DNS eklemişler ve bu DNS kendi yararlarına olmayan sitelere erişimimi engelliyor. Vpn kullanmadan giremiyorum. Örneğin Şikayetvar ya da Vodafone nun sitesine giremiyorum. Böyle birçok firma daha var firmanın müşteri hizmetleri yok sadece WhatsApp üzerinden iletişim sağlanabiliyor ve kaç defa yazdım. İlgilenen yok ya görüldü. Atıyorlar ya da başka firmaları suçluyorlar bizimle alakası yok girmeye çalıştığınız site ile alakalı dediler. Sonrada modeminizle alakalı dediler ama daha önce kullandığım İSS lerde hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sözleşmelerin de 6 ay dan erken çıktığım takdirde son faturama kurulum bedeli yansıtılacağı söyleniyor ama bu şekilde sorunum devam ederse gıbırnet'den çıkacağım ve o kurulum bedelini istedikleri takdirde mahkemeye vericem.

yani kısaca kendi faydalarına olmayan siteleri aboneliginize tanımladıkları dns adresleri sayesinde engelliyorlar ve sorunu karşı tarafa yani diger firmalara atıyorlar onlar bizi engelliyor diye vpnle bu sitelere girilebiliyor ekran resimleriyle birlikte hepsini paylaşıcam burda

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    99.1 KB · Görüntüleme: 92
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    83.3 KB · Görüntüleme: 81
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    102.3 KB · Görüntüleme: 93
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    115 KB · Görüntüleme: 84
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    96.5 KB · Görüntüleme: 84
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    65.9 KB · Görüntüleme: 76
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    11.9 KB · Görüntüleme: 80

ayaz5353

Yeni Üye
Uzman
Konular
3
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar sorunu şu şekilde çözdüm kesin bir çözüm müdür bilmiyorum ve Kenetic extra DSL için söylüyorum güvenlik duvarı kısmında kural oluştura basıp oradan port ataması yapar gibi GIBIRNet'in verdigi IP i kaynak IP e hedef IP yide Google DNS yaptım TCP UDP yidi GRE yaptım TCP ya da UDP de bazen kopmalar olabiliyor bu şekilde gıbırın verdigi DNS adresini aşmış oldum ana ayarlarda yine o DNS gözüküyor hala ama şu anlık akıcı ve gayet güzel kullanabiliyorum ne kadar gider uzun süre gider mi gitmez mi bilmiyorum.

ramazandeveli

Pro Üye
Uzman
Konular
8
ModArt Kredi
0
Sonuçta ortada bir sorun var ve adamlar çözüm üretmek yerine sizi oyalıyor. Bence sorunu bile anlamamışlar.

Sea

Uzman Üye
Uzman
Konular
11
ModArt Kredi
0
Süperonline da eve gelip kurdu hiçbir problem çıkartmadı sağolsunlar dedikleri hızları GPON altyapılarıyla fazlasıylada veriyorlar.

ayaz5353

Yeni Üye
Uzman
Konular
3
ModArt Kredi
0
Sonuçta ortada bir sorun var ve adamlar çözüm üretmek yerine sizi oyalıyor. Bence sorunu bile anlamamışlar.
aynen öyle hocam sorunumu kendim çözmek zorunda kaldım
Süperonline da eve gelip kurdu hiçbir problem çıkartmadı sağolsunlar dedikleri hızları GPON altyapılarıyla fazlasıylada veriyorlar.
bulundugum bölgede altyapı yok maalesef hocam ya keşke olsa

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
netspeed firmasını önerebilirim eğer farklı bir firmaya geçemeyi düşünüyorsanız

ayaz5353

Yeni Üye
Uzman
Konular
3
ModArt Kredi
0
açıkcası teknik destek konusunda gayet iyiler bir defa sorun yaşadım gelip halletiler
ilginiz için sagolun hocam yarın arayıp başvuruda bulunacagım bir kaç sorum olucak anlaşabilirsen geçebilirim

ayaz5353

Yeni Üye
Uzman
Konular
3
ModArt Kredi
0
Tavsiyem bilindik bir firmaya başvur şu anda en ucuz vodofone bi bak derim
hocam vodafone daha önce denedimde şuan ki kullandıgım hızda paket istemiştim hattınız desteklemiyor diye vermemişleri sizde bilirsiniz altyapı sorgulamalarda sapmalar mevcut sürekli güncellenmiyor veriler ve bundan dolayı o paketi alamamıştım 1 yılın sonundada çıkmıştım vodafonedan
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Hayırlı olsun şimdiden
inşallah bakalım teşekkür ederim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.