Neler yeni

Çözüldü Bir siteye aynı anda hem Blogger, hem de Wordpress nasıl kurarım?

Mexy

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
Sorumuz bu. Bir siteye aynı anda hem Blogger, hem de Wordpress nasıl kurarım?

Son düzenleme:

Çözüldü Bir siteye aynı anda hem Blogger, hem de Wordpress nasıl kurarım?

Senkron istediğim şey değilmiş. Şöyle örnek vereyim, mecburen Technopat'tan örnek vereceğim. Çünkü benim istediğimi Technopat dışında kimse yapmamış.

Ana sayfaya gelince blog açılacak. Böyle:
Ekli dosyayı görüntüle 2976

Domainin sonuna bir şey yazınca (örneğin example.com/forum) forum açılacak. Böyle:
Ekli dosyayı görüntüle 2977

Subdomain olmadan yapacağım bunları.
Technopat bizim gibi xenforo kullanıyor ve o subdomain kardeşim :) Subdomain olmadan forum kuramazsın.
Subdomaine URL yönlendirmesi yaparsın 😉 Technopatta o şekilde kullanıyor.
Bizde aynı şekilde yapabiliriz ki yapıcam da çok zor değil bu.

Ama sen olayı yanlış kavramışsın işte. Subdomain oluşturman mecburidir. Xenforo veya diğer forum dosyalarını wordpress ile aynı klasörlere kuramazsın. Subdomain...

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Sorumuz bu. Bir siteye aynı anda hem Blogger, hem de MyBB nasıl kurarım?
Wordpress site için mi soruyorsun?

MyBB Wordpress senkron özelliğine sahip. Custom yazılmış web siteleri için senkron etmen biraz uğraşlı olur diye düşünüyorum.

Mexy

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
Wordpress site için mi soruyorsun?

MyBB Wordpress senkron özelliğine sahip. Custom yazılmış web siteleri için senkron etmen biraz uğraşlı olur diye düşünüyorum.
Blogger olmuyormuş sanırım. Bu arada Wordpress senkron nasıl oluyor?

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Blogger olmuyormuş sanırım. Bu arada Wordpress senkron nasıl oluyor?
Blog sitesini wordpress olarak kurarsın. mybbSync eklentisi ile kullanıcıları falan forumla senkron etmen mümkün.
Farklı farklı eklentiler mevcut sonuçta :)
2023-01-26_13h56_52.png

Mexy

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
Senkron istediğim şey değilmiş. Şöyle örnek vereyim, mecburen Technopat'tan örnek vereceğim. Çünkü benim istediğimi Technopat dışında kimse yapmamış.

Ekran görüntüsü_20230126_135701.png

Domainin sonuna bir şey yazınca (örneğin example.com/forum) forum açılacak. Böyle:
Ekran görüntüsü_20230126_135712.png

Son düzenleme:

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0

Ekli dosyayı görüntüle 2976

Ekli dosyayı görüntüle 2977

Technopat bizim gibi xenforo kullanıyor ve o subdomain kardeşim :) Subdomain olmadan forum kuramazsın.

Ama sen olayı yanlış kavramışsın işte. Subdomain oluşturman mecburidir. Xenforo veya diğer forum dosyalarını wordpress ile aynı klasörlere kuramazsın. Subdomain oluşturursun ve forumu o sunbdomain yoluna kurarsın.

Çözüm

Mexy

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0

Ama sen olayı yanlış kavramışsın işte. Subdomain oluşturman mecburidir. Xenforo veya diğer forum dosyalarını wordpress ile aynı klasörlere kuramazsın. Subdomain oluşturursun ve forumu o sunbdomain yoluna kurarsın.
Anladım, Google Domains kullanacağım ve ücretsiz subdomain olduğunu görünce subdomain açmaya karar verdim. Teşekkürler yardımlarınız için.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Anladım, Google Domains kullanacağım ve ücretsiz subdomain olduğunu görünce subdomain açmaya karar verdim. Teşekkürler yardımlarınız için.
Subdomainler genelde ücretsiz olur. O kısımda sunucudan aldığın hosting hizmeti de önemli.
Bazı hosting firmaları sınırlı subdomain desteği veriyor. Ama sen kalkıp 100 tane subdomain oluşturmayacağın içni sorun yok.

Mexy

Aktif Üye
Uzman
Konular
9
ModArt Kredi
0
Subdomainler genelde ücretsiz olur. O kısımda sunucudan aldığın hosting hizmeti de önemli.
Bazı hosting firmaları sınırlı subdomain desteği veriyor. Ama sen kalkıp 100 tane subdomain oluşturmayacağın içni sorun yok.
Hosting hizmetini TP'den ByPranga hocam karşılayacak ve hem blog, hem de forum olayını kabul etti kendisi.

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Hosting hizmetini TP'den ByPranga hocam karşılayacak ve hem blog, hem de forum olayını kabul etti kendisi.
Hadi hayırlı olsun şimdiden :) Bizler yurt dışı sunucular kullanıyoruz genelde ama biraz pahalı oluyorlar. İlk aşamada çok para harcamanı zaten önermem zamanla kullanıcı sayısına göre sunucunu zaten taşırsın dostum 👍

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.