Neler yeni

Soru asus radeon 6750xt işlemci anakart ram önerisi.

bağsur

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Bütçe
6000 TL
herkese hayırlı ramazanlar. geçen hafta rx570 i satıp sistem yükseltme adına ilk adım olarak 6750xt aldım. sistemim işlemci i3 10100f anakart gigabyte h410m 2133 mhz ram (oc ile 2666mhz yaptım tabi bundan dolayı pc 12 saniye geç açılıyor) 480gb ssd 1tb hdd ile devam ediyor. işlemci seçiminde herkes bişey söylüyor üstüne klasik üstüne biraz daha koy şunu al bunu al demeler bitmiyor :)işlemci anakart ram önerisi istiyorum. benimde kafam iyice karıştı. normal şartlarda i5 12400f h610 ve 3200mhz uygun fiyatlı ram almayı düşünüyordum. fakat en son levonun yaptığı bir videoda r7 5700x kıyaslama videolarında kafam yine karıştı. şuanda sadece oyun oynayıp ara sıra solidde çizim yapıyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Merhaba;

Eğer amd sistem kurmak istiyorsanız anakart tercihiniz b550 chipsetli olsun marka yada modelin önemi yok bütçenize göre alırsınız 2 slot yada 4 slot ram kapasiteli olarak. İşlemci de ise minimum r5 5600 üstüne çıkarsanız daha iyi olur darboğazı önlemiş olursunuz eğer monitörünüz 2K değilse.

Eğer intel olacaksa sistem yine minimumda i5 12400f ama bana kalırsa ve bütçe varsa i5 13600k 13 nesil işlemci ve anakart olarak ise bütçe var ise minimum b660 chipset olsun. Çünkü işlemciyi düzgün besleme adına anakart bir tık yüksek olması lazım. Eğer 12400f alıcaksanız h610 yeterli.
Ram olarakda 16gb 3200 mhz yeterli olacaktır. Dual ram olmasına dikkat edin yeterli

bağsur

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
3
ModArt Kredi
0
Merhaba;

Eğer amd sistem kurmak istiyorsanız anakart tercihiniz b550 chipsetli olsun marka yada modelin önemi yok bütçenize göre alırsınız 2 slot yada 4 slot ram kapasiteli olarak. İşlemci de ise minimum r5 5600 üstüne çıkarsanız daha iyi olur darboğazı önlemiş olursunuz eğer monitörünüz 2K değilse.

Eğer intel olacaksa sistem yine minimumda i5 12400f ama bana kalırsa ve bütçe varsa i5 13600k 13 nesil işlemci ve anakart olarak ise bütçe var ise minimum b660 chipset olsun. Çünkü işlemciyi düzgün besleme adına anakart bir tık yüksek olması lazım. Eğer 12400f alıcaksanız h610 yeterli.
Ram olarakda 16gb 3200 mhz yeterli olacaktır. Dual ram olmasına dikkat edin yeterli
monitörüm 2k amd veya intel hiç farketmez tamamen fiyat performans ve 3 sene sorunsuz gitmem için yeterli olsun.

Nserkanates

Aktif Üye
Uzman
Konular
14
ModArt Kredi
0
Hocam 6750xt güçlü bir kart dolayısıyla işlemcininde iyi beslemesi lazım. 5600 ve 12400f darboğaz yapar azda olsa ekran kartından tam performans alabilmek adına 5700x yada üstü 13600k yeterli olacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.