Neler yeni

Arkadaşlar herkese ''TEŞEKKÜR'' ederim !

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar yaklaşık 10-15 Gündür Bir sistem toplamaya çalışıyordum. Burada birçok abi/kardeş ile bilgi alış-verişi yaptık. Sizlerin sayesinde tüm sistemin siparişi vermiş bulunmaktayım. Bir çok seçenek sundunuz belki aldıklarımdan daha iyi önerilerde bulundunuz, ama inanın bu sistemi neredeyse yarı fiyatına mâl ettim. Tüm parçalar Elime Ulaştığında Bu Post'a beraber fikir ürettiğimiz sistemin FPS Değerlerini / Görsel olarak fotoğraflarını sizlerle paylaşmayı heyecanla bekliyorum...
Herkese Çok Teşekkürler..!

*Sistem*
Anakart: ASUS TUF GAMING Z690-PLUS WIFI Intel Z690 Soket 1700 DDR5 6000MHz (OC) Anakart
Ekran Kartı: PALIT RTX 3090 GameRock 24GB
İşlemci: Intel Core i5-13600K 3.50GHz (Turbo 5.10GHz) 24MB Cache 14 Çekirdek
Ram: Kingston Fury Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR5 5600Mhz CL36
Ssd: Samsung 1TB 980 PRO NVMe Okuma 6900MB-Yazma 5000MB
Power Supply: FSP Hydro G Pro HG2-1000 1000W 80+ Gold 120MM Fan
Sıvı Soğutucu: MSI MPG CoreLiquid K240 ARGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu
Kasa: MSI MPG GUNGNIR 110R

TOPLAM 42.000TL Sistem Fiyatı !

*Ekipman*
Monitör: LG 27GP850-B:27'',2K Nano IPS,1ms (GtG at Faster),HDR10,Gsync,FreeSync,165hz, Oyuncu Monitörü
Klavye: Asus ROG Strix Scope NX Deluxe ROG NX Red Switch RGB Mekanik Kablolu Gaming
Kulak Üstü Kulaklık: LOGITECH G435 Lightspeed Kablosuz Gaming
Kulak İçi Kulaklık: Soundpeats Air3
Mouse Pad: Xrades Mor Uzay 90x40 Cm XXL

Toplam 12.000TL Ekipman Fiyatı !

Astronot

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
12
ModArt Kredi
0
Arkadaşlar yaklaşık 10-15 Gündür Bir sistem toplamaya çalışıyordum. Burada birçok abi/kardeş ile bilgi alış-verişi yaptık. Sizlerin sayesinde tüm sistemin siparişi vermiş bulunmaktayım. Bir çok seçenek sundunuz belki aldıklarımdan daha iyi önerilerde bulundunuz, ama inanın bu sistemi neredeyse yarı fiyatına mâl ettim. Tüm parçalar Elime Ulaştığında Bu Post'a beraber fikir ürettiğimiz sistemin FPS Değerlerini / Görsel olarak fotoğraflarını sizlerle paylaşmayı heyecanla bekliyorum...
Herkese Çok Teşekkürler..!

*Sistem*
Anakart: ASUS TUF GAMING Z690-PLUS WIFI Intel Z690 Soket 1700 DDR5 6000MHz (OC) Anakart
Ekran Kartı: PALIT RTX 3090 GameRock 24GB
İşlemci: Intel Core i5-13600K 3.50GHz (Turbo 5.10GHz) 24MB Cache 14 Çekirdek
Ram: Kingston Fury Beast RGB 32GB (2x16GB) DDR5 5600Mhz CL36
Ssd: Samsung 1TB 980 PRO NVMe Okuma 6900MB-Yazma 5000MB
Power Supply: FSP Hydro G Pro HG2-1000 1000W 80+ Gold 120MM Fan
Sıvı Soğutucu: MSI MPG CoreLiquid K240 ARGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu
Kasa: MSI MPG GUNGNIR 110R

TOPLAM 42.000TL Sistem Fiyatı !

*Ekipman*
Monitör: LG 27GP850-B:27'',2K Nano IPS,1ms (GtG at Faster),HDR10,Gsync,FreeSync,165hz, Oyuncu Monitörü
Klavye: Asus ROG Strix Scope NX Deluxe ROG NX Red Switch RGB Mekanik Kablolu Gaming
Kulak Üstü Kulaklık: LOGITECH G435 Lightspeed Kablosuz Gaming
Kulak İçi Kulaklık: Soundpeats Air3
Mouse Pad: Xrades Mor Uzay 90x40 Cm XXL

Toplam 12.000TL Ekipman Fiyatı !
Hayırlı olsun darısı başıma benim de az kaldı. Yanımda gelen kutular bakıp bakıp iç çekiyorum :D

Ata Şen

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Hayırlı olsun baya gider çok güçlü bir pc olmuş

™ROOT

Moderasyon Ekibi
Moderatör
Konular
300
ModArt Kredi
0
Hayırlı olsun taş gibi sistem olmuş

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
güzel sistem hayırlı olsun
Teşekkür ederim. Darısı sizlerin başına
Çoklu mesajınız otomatik olarak birleştirildi:

Hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan
Teşekkürler umarım sizler daha iyisine sahip olursunuz

Hayırlı olsun baya gider çok güçlü bir pc olmuş
Umarım :) Teşekkürler

Hayırlı olsun taş gibi sistem olmuş
Teşekkür ederim Aralık 3 de SSD Gelince Power tuşuna basarım :)

є∂ηα

Aktif Üye
Uzman
Konular
26
ModArt Kredi
0
Hepsini tek tek mi topladin kardesm twk bir yerden mi aldin yoksa farkli sitelerden mi?

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Hepsini tek tek mi topladin kardesm twk bir yerden mi aldin yoksa farkli sitelerden mi?
Hepsi farklı sitelerden. Kasım ayı ve black friday haftasını sabırla takip ettim. Her bileşen için en az 2 seçenek koydum kendime. İndirime giren olduğunda tereddüt etmeden satın aldım. Ama tabi bilindik sitelerden yapıyorum. Eğer siteler bilindik değilse bile Hepsiburada / Trendyol üstünden satış yapıyorlarsa bu platformlar üzerinden alışveriş yapıyorum. Bunun sebebi ise herhangi bir problem yaşadığında Hepsiburada ve Trendyol seni mahçup etmiyor.

Örneğin sıvı soğutucu 2500TL ( Normal Fiyatı 5200TL )
Klavyeyi 1200TL ( Normal fiyatı 3000TL)
Anakart 6200TL ( Normal Fiyatı 7700TL)

Herşeyden kâr ettim. Sanırım tek kâr etmediğim şey işlemcim. 7400TL verdim.

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Eğer sistem toplayacaksan sana önerim ''Yılbaşından'' önce toplaman. Aylar önce 2023 Dolar kurunun sabit olarak 22.5TL Olacağını resmi gazetede yayınladıklarını görmüştüm. Birde Asgeri Ücret artışı ve Enfilasyonun sağlıksız oluşunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Yani kısacası şuan toplamak istediğin sistemi eğer şubat ayına bırakırsan 2 katını ödeyebilirsin.

Eğer bütçe konusunda sıkışıksan sana bir öneri verebilirim. Kredi çek, şuanki asgeri ücret olarak ödemeyi hesapla. Yıl başından sonra asgeri ücret minimum 8.000 Olacaktır buda şuan çektiğin kredinin senin için hiç bir ödeme zorluğu yaşatmayacağını gösterir. Hatta bir çok şirket cebindeki para ile ödeme yapmaz, her zaman yıl sonu kredisi ile ödeme yapar çünkü enfilasyondan kârlı çıkmanın en basit yoludur bu. Yıl sonu ile Yıl başı arasında Tüm Şirketler en kârlı dönemlerini geçirirler. Bir çok yerde bu açıklamaları görürsün :D

є∂ηα

Aktif Üye
Uzman
Konular
26
ModArt Kredi
0
Haklisin 😃 isin asli su an 28k butcem var kendim ozellestirme yaparsam 25- 26k ya anca bi rtx 3060 vs ediyor bu parayla 3070 bile alinirken bu pqrayi vermek istemiyorum o yuzden su an fp urunlerini bekliyorum aslinda o tarz sistemlerde de kasa ve diger donanimlarda cok iyi olmuyor ikilimlerde kalmsm diyebilirim .Zaten bu sistem stogunda alamazsm mecbur parayi kiyacam dha dusuk bi ekran kartli sistm alabilirim, durumlar baka nwyi gosterwcek.

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Haklisin 😃 isin asli su an 28k butcem var kendim ozellestirme yaparsam 25- 26k ya anca bi rtx 3060 vs ediyor bu parayla 3070 bile alinirken bu pqrayi vermek istemiyorum o yuzden su an fp urunlerini bekliyorum aslinda o tarz sistemlerde de kasa ve diger donanimlarda cok iyi olmuyor ikilimlerde kalmsm diyebilirim .Zaten bu sistem stogunda alamazsm mecbur parayi kiyacam dha dusuk bi ekran kartli sistm alabilirim, durumlar baka nwyi gosterwcek.
3070Tİ 14 Bin'e düştüydü. r5 5600 ile güzel sistem kurabilirdin

є∂ηα

Aktif Üye
Uzman
Konular
26
ModArt Kredi
0
Bunun haricinde monitor kulaklik klavye diger urunleri yeniledm buyuk bir calisma masasi vs aldm tek sistem kaldi dis gorunusude iyi olan bir sistem arama modundaym

3070Tİ 14 Bin'e düştüydü. r5 5600 ile güzel sistem kurabilirdin
İntel ve nvdiali sistem bakiyorum

berkayayenn

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
44
ModArt Kredi
0
Bunun haricinde monitor kulaklik klavye diger urunleri yeniledm buyuk bir calisma masasi vs aldm tek sistem kaldi dis gorunusude iyi olan bir sistem arama modundaym

İntel ve nvdiali sistem bakiyorum
Anladım. Umarım beklediğine değecek bir sistem çıkar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.