Neler yeni

AMD'nin Sorunlu Driverleri

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
Bilgisayar geldiğinden beri çözemedim ve bu aralar aşırı arttı. Olayı anlatmak gerekirse ben ne zaman oyuna girsem ekran birden gidiyor fakat oyundan sesler geliyor, hatta sesli konuşabiliyorum ama karakteri hareket ettiremiyorum falan, ekran kartı kırmızı bir LED yakıyor. Çözmek için ise ekran kartının kablosunu çıkartıp takmam gerekiyor ve öyle açılıyor ama AMD Adrenalin'e girilmiyor ve sürücüleri silip tekrar yüklemem gerekiyor. Bunu eski driver de kurdum çözmedi ve bugün habire internet gidiyordu ve PC siyah ekran verip kapanıp açıyordu, 1 saat içerisinde 10 kere falan oldu bu olaylar. Ondan sonra yine kırmızı LED yaktı fakat bu sefer ekran kartı son hız fan döndürdü. PC Kolik'ten aldım sistemi fakat kaç kere aradım ama ulaşılamıyor ne zaman arasam ve Şikayetvar'dan da şikayet ettim herhangi bir dönüş yok. Ben her saniye bunu yaşamak zorunda mıyım? Birisi Valorant oynarken bana "AMD Fan Frekansı Ayarlama" yüzünden olduğunu, fan hızını ve voltajı birden arttırdığını ve buna aniden yetemeyip ekran kartının devre dışı kaldığını söyledi, yani o civarlarda bir şey dedi. Ki zaten ben de şüphelenip izledim, ekran kartı sürekli 50-150W arası alçalıp yükseliyor ani olarak. Bunun çözümü nedir? Dediği şey çözer mi?

GameOver

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
kırmızı ledin yanması güç kaynağınından gereken gücü alamadığı için yakıyor takıp cıkartman çözüm değil psu değişmen lazım bir sorun var belliki. veya diğer güç tüketen aygıtların sayısını azalt.

amd çöp konusunda %100 katılıyorum insanları dolandırıyorlar benimde başım yandı 20kya aldıgım sistemi zorla 14kya sattım bir ton hata sorun var hiç biri çözülmüyordu allah belanızı versin gerçekten ryzen amd radeon sistem tanıtırken tüm sorunlarınıda tanıtın.

cinaryasar

Pro Üye
Uzman
Konular
30
ModArt Kredi
0
kırmızı ledin yanması güç kaynağınından gereken gücü alamadığı için yakıyor takıp cıkartman çözüm değil psu değişmen lazım bir sorun var belliki. veya diğer güç tüketen aygıtların sayısını azalt.

amd çöp konusunda %100 katılıyorum insanları dolandırıyorlar benimde başım yandı 20kya aldıgım sistemi zorla 14kya sattım bir ton hata sorun var hiç biri çözülmüyordu allah belanızı versin gerçekten ryzen amd radeon sistem tanıtırken tüm sorunlarınıda tanıtın.
Yalnız güç kaynağım 12V+ üzerinden 624W verebiliyor fakat 3 adet SSD takılı, son zamanlarda 3. SSD taktım ondan olabilir mi?

GameOver

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
0
ModArt Kredi
0
Yalnız güç kaynağım 12V+ üzerinden 624W verebiliyor fakat 3 adet SSD takılı, son zamanlarda 3. SSD taktım ondan olabilir mi?
Hayır ssd etkilemez ayrıca 624w yeterli ama kırmızı led güç uyarısı güç alamadığına dair

Asus dualde böyleydi 6650 kırmızı led yapmaması gerekiyor bir sorun var güç alamıyor veya eksik alıyor vs

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler