Neler yeni

45.000 - 50.000 tl beyaz kasa sistem tavsiyesi

chrisvector

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Bütçe
45000 TL
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi beyaz bir kasa toplamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Kullanım amacım oyun ve kurgu programları.

Kasa olarak aklımda NZXT H710i ATX Mid Tower Case var, tabii ki önerilerinize açığım.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Normal şartlarda 4080 li vs de kurulur ama beyaz sistem istediğiniz için en uygun en kaliteli sistemi bu şekilde analiz ettim paylaştım umarım hoşunuza gider aslında anakarti x670 yapmak isterdim ama beyaz çok pahalı bütçenizi aşar PSU da beyaz seçtim kasa sıvı soğutma beyaz anakart beyaz diyebilirim sadece ram beyaz olmadı o da dediğim gibi beyaz sistemler çok pahalı bütçeye yetmedi mecburen siyah seçtim bütçenizi bir tık aştı ama güzel oldu diyebilirim

1. Link Removed
2.
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

3.

4.

5. Link Removed
6.
7. Link Removed
8. Link Removed

Son düzenleme:

chrisvector

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Normal şartlarda 4080 li vs de kurulur ama beyaz sistem istediğiniz için en uygun en kaliteli sistemi bu şekilde analiz ettim paylaştım umarım hoşunuza gider aslında anakarti x670 yapmak isterdim ama beyaz çok pahalı bütçenizi aşar PSU da beyaz seçtim kasa sıvı soğutma beyaz anakart beyaz diyebilirim sadece ram beyaz olmadı o da dediğim gibi beyaz sistemler çok pahalı bütçeye yetmedi mecburen siyah seçtim bütçenizi bir tık aştı ama güzel oldu diyebilirim

1. Link Removed
2.

3.

4.

5. Link Removed
6.
7. Link Removed
8. Link Removed
Hocam çok teşekkür ederim, bende toplamıştım fakat bütçemi aşan konu her zaman anakart oluyor nedeni ise internette araştırdığım kadarıyla yeni nesil am5 işlemci ve PCIe 5.0 depolama birimi takacak olursam E serisi bir anakart seçmek zorunda olduğumu öğrendim B serisi anakartlar AM5 destekliyor fakat E serisi hızlarına çıkamıyormuşuz.

Son olarak size birde işlemci hakkında sorayım R7 7700X almalı mıyım yoksa R5 7600X kafi gelir mi? İleri de bu sistemi X3D işlemci ile değiştireceğim.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Hocam çok teşekkür ederim, bende toplamıştım fakat bütçemi aşan konu her zaman anakart oluyor nedeni ise internette araştırdığım kadarıyla yeni nesil am5 işlemci ve PCIe 5.0 depolama birimi takacak olursam E serisi bir anakart seçmek zorunda olduğumu öğrendim B serisi anakartlar AM5 destekliyor fakat E serisi hızlarına çıkamıyormuşuz.

Son olarak size birde işlemci hakkında sorayım R7 7700X almalı mıyım yoksa R5 7600X kafi gelir mi? İleri de bu sistemi X3D işlemci ile değiştireceğim.
Beyaz sistem istediğiniz için bunu seçtim E serisi hız dediğiniz nedir tam olarak anlamadım bu cipset de gayet güncel teknolojileri destekliyor

chrisvector

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Beyaz sistem istediğiniz için bunu seçtim E serisi hız dediğiniz nedir tam olarak anlamadım bu cipset de gayet güncel teknolojileri destekliyor
Desteklediği PCIe 5.0 işlemci ve m2 ssd yuvalarından bahsediyorum çünkü B650m gibi anakartlar da önceki nesil özellikleri kullanabildiğini gördüm, tercih etmem gereken kartın E serisi olması gerekiyormuş, nedeni ise işlemciden tam verim alamıyormuşsun dediğim gibi çok net bir bilgim yok forumlarda gördüğüm kadarıyla aktarıyorum Normalde mATX Gigabyte B650M AM5 soket anakartı tercih edecektim.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Desteklediği PCIe 5.0 işlemci ve m2 ssd yuvalarından bahsediyorum çünkü B650m gibi anakartlar da önceki nesil özellikleri kullanabildiğini gördüm, tercih etmem gereken kartın E serisi olması gerekiyormuş, nedeni ise işlemciden tam verim alamıyormuşsun dediğim gibi çok net bir bilgim yok forumlarda gördüğüm kadarıyla aktarıyorum Normalde mATX Gigabyte B650M AM5 soket anakartı tercih edecektim.
Onlar uygun fiyatlı olduğu için tercih ediliyor attığım sistemde ki parçalar tam uyumlu ama beyaz şartı yoksa x670 koyardım b serisi de uyumlu sıkıntı yok

chrisvector

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Onlar uygun fiyatlı olduğu için tercih ediliyor attığım sistemde ki parçalar tam uyumlu ama beyaz şartı yoksa x670 koyardım b serisi de uyumlu sıkıntı yok
Hocam gördüğüm kadarıyla beyaz kasalarda en çok dikkat çeken parça sıvı soğutma oluyor geri kalan parçalar çok göze batmıyor. Ben şöyle bir sistem kurmuştum size atayım, pahalı gördüğünüz veyahut değiştir dediğiniz bir parça var mı? Bunun üzerinden gidelim, sizin önerdiğiniz PSU'yu tercih ettim, güncelledim.

NZXT H710i ATX Mid Tower Case
DeepCool GAMMAXX L360 A-RGB White
AMD Ryzen 7 7700X 4.5 GHz 8-Core Processor
Corsair Vengeance RGB 32 GB (2x16) 6000MHz DDR5 CL40
MSI MPG A750GF White 750W 80+ Gold
Adata LEGEND 960 MAX 1 TB ALEG-960M-1TCS M.2 PCI-Express 4.0 SSD
Gigabyte RTX 4070 TI Gaming OC
Asus PRIME X670E-PRO WIFI AMD AM5 DDR5 ATX

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Hocam gördüğüm kadarıyla beyaz kasalarda en çok dikkat çeken parça sıvı soğutma oluyor geri kalan parçalar çok göze batmıyor. Ben şöyle bir sistem kurmuştum size atayım, pahalı gördüğünüz veyahut değiştir dediğiniz bir parça var mı? Bunun üzerinden gidelim, sizin önerdiğiniz PSU'yu tercih ettim, güncelledim.

Eğer beyaz çok fark etmez derseniz daha iyisini toplayabilirim içime sinmeyen parçalar var

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0

Sıvı soğutma eski tip model pompası vs de eski SSD de daha güncel gen4 olabilir ekran kartı aero var Beyaz Gaming oc değil attığım kasa da size zorluk çıkarır attığım daha iyi olacaktır

chrisvector

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
Sıvı soğutma eski tip model pompası vs de eski SSD de daha güncel gen4 olabilir ekran kartı aero var Beyaz Gaming oc değil attığım kasa da size zorluk çıkarır attığım daha iyi olacaktır
Kürşat hocam 2 haftadır bu kasayla cebelleşiyorum sanırım beyaz takındım dan vaz geçeceğim. :D Hocam mümkünse discorddan falan bi iletişim kurabilir miyiz? aklıma takılan sorular var.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Kürşat hocam 2 haftadır bu kasayla cebelleşiyorum sanırım beyaz takındım dan vaz geçeceğim. :D Hocam mümkünse discorddan falan bi iletişim kurabilir miyiz? aklıma takılan sorular var.
O zaman ben size olabilecek en iyi Sistemi toplicam birçok kişiye topladık çok şükür sıkıntı çıkmadı

Bende Beyaz sistem topladım inanın ki fiyat performans daha önemliymiş beyaz sistem biraz fantazi ve bütçe işi bence 😊

Son düzenleme:

chrisvector

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
4
ModArt Kredi
0
O zaman ben size olabilecek en iyi Sistemi toplicam birçok kişiye topladık çok şükür sıkıntı çıkmadı

Bende Beyaz sistem topladım inanın ki fiyat performans da önemliymiş beyaz sistem biraz fantazi ve bütçe işi bence 😊
Katılıyorum 2 haftadır sinir bozucu bir hal aldı nereden kısacağımı şaşırdım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.